Bundesliga »
Sab 16 Dic
18:30
B. Dortmund
18:30
Hoffenheim
Sab 16 Dic
15:30 En juego 28'
Köln
0 - 0
Wolfsburg
Sab 16 Dic
15:30 En juego 29'
Werder Bremen
2 - 0
Mainz 05
Sab 16 Dic
15:30 En juego 29'
Eintracht
1 - 0
Schalke 04
Sab 16 Dic
15:30 En juego 29'
FC Augsburg
1 - 1
SC Freiburg
Sab 16 Dic
15:30 En juego 29'
Stuttgart
0 - 0
Bayern München
2. Liga »
Sab 16 Dic
13:00 finalizado
Erzgebirge Aue
1 - 1
Heidenheim INFO
Sab 16 Dic
13:00 finalizado
Kaiserslautern
1 - 1
Nürnberg INFO
Sab 16 Dic
13:00 finalizado
Jahn Regensburg
3 - 2
Arminia Bielefeld INFO
3. Liga »
Sab 16 Dic
14:00 finalizado
Unterhaching
1 - 0
Werder Bremen II INFO
Sab 16 Dic
14:00
Preußen Münster
14:00
Rot-Weiss Erfurt
Sab 16 Dic
14:00 finalizado
Magdeburg
3 - 0
SG Sonnenhof Großaspach INFO
Sab 16 Dic
14:00 finalizado
Hansa Rostock
0 - 3
Sportfreunde Lotte INFO
Sab 16 Dic
14:00 finalizado
Zwickau
3 - 2
Chemnitzer INFO
Sab 16 Dic
13:00 finalizado
Carl Zeiss Jena
4 - 3
Wehen Wiesbaden INFO
Sab 16 Dic
14:00 finalizado
Würzburger
2 - 0
Meppen INFO
Regionalliga Grupo 2 »
Sab 16 Dic
14:00 Aplazado
Germania Egestorf
14:00
Weiche Flensburg
Sab 16 Dic
14:30 Aplazado
Eintracht
14:30
Jeddeloh
Regionalliga Grupo 3 »
Sab 16 Dic
14:00
Erndtebrück
14:00
Verl
Sab 16 Dic
14:00 Aplazado
Wuppertaler SV
14:00
Wattenscheid 09
Sab 16 Dic
14:00 Aplazado
Wiedenbrück
14:00
Bonner SC
Sab 16 Dic
14:00 Aplazado
Alemannia Aachen
14:00
Viktoria Köln
Sab 16 Dic
14:00 Aplazado
Rot-Weiß
14:00
Rödinghausen
Regionalliga Grupo 4 »
Sab 16 Dic
13:30 Aplazado
Luckenwalde
13:30
Berliner AK 07
Sab 16 Dic
13:00
Oberlausitz
13:00
Auerbach
Oberliga Grupo 2 »
Oberliga Grupo 5 »
Sab 16 Dic
14:00 En juego 45'
Buchholz
0 - 0
Rugenbergen
Sab 16 Dic
13:00 En juego 45'
Türkiye
0 - 0
Condor Hamburg
Oberliga Grupo 6 »
Oberliga Grupo 7 »
Sab 16 Dic
13:00 finalizado
CFC Hertha 06
1 - 2
Anker Wismar INFO
Sab 16 Dic
13:00 Aplazado
Mecklenburg
13:00
FC Frankfurt
Oberliga Grupo 10 »
Sab 16 Dic
15:00 Aplazado
Siegen
15:00
Hammer SpVg
Oberliga Grupo 11 »
Sab 16 Dic
14:30
Gonsenheim
14:30
Eppelborn
Oberliga Grupo 12 »
Sab 16 Dic
14:15
Straelen 1919
14:15
Cronenberger
Sab 16 Dic
16:00
FC Bocholt
16:00
Germania Ratingen
Sab 16 Dic
16:00
Speldorf
16:00
Velbert
Sab 16 Dic
16:00
TSG Vohwinkel 80
16:00
Jahn Hiesfeld
Sab 16 Dic
16:00
Turu 1880 Dusseld.
16:00
SF Baumberg
Sab 16 Dic
14:30
Hilden
14:30
Schwarz-Weiss Essen
Bundesliga
Vie 15 Dic
Borussia
3-1
Hamburger SV
Sab 16 Dic
Köln
0-0
Wolfsburg
Werder Bremen
2-0
Mainz 05
Eintracht
1-0
Schalke 04
FC Augsburg
1-1
SC Freiburg
Stuttgart
0-0
Bayern München
B. Dortmund
18:30
Hoffenheim
Dom 17 Dic
Hannover 96
15:30
B. Leverkusen
RB Leipzig
18:00
Hertha BSC
Team / Puntos
1 Bayern München BYM 39
2 Schalke 04 S04 29
3 RB Leipzig RBL 28
4 Eintracht Frankfurt EIN 28
5 Borussia Monchengladbach MON 28
6 B. Leverkusen LEV 27
7 Hoffenheim HOF 26
8 B. Dortmund BVB 25
9 FC Augsburg AUG 24
 
10 Hannover 96 HAN 22
11 Hertha BSC HER 21
12 Wolfsburg WOL 20
13 SC Freiburg SCF 19
14 Stuttgart STU 18
15 Werder Bremen BRE 17
16 Mainz 05 M05 16
17 Hamburger SV HSV 15
18 Köln COL 4
2. Liga
Vie 15 Dic
Union Berlin
1-2
Ingolstadt 04
Braunschweig
0-1
Fortuna
Sab 16 Dic
Erzgebirge Aue
1-1
Heidenheim
Kaiserslautern
1-1
Nürnberg
Jahn Regensburg
3-2
Arminia Bielefeld
Dom 17 Dic
Greuther Fürth
13:30
Darmstadt 98
MSV Duisburg
13:30
Dynamo Dresden
Sandhausen
13:30
Holstein Kiel
Lun 18 Dic
FC St. Pauli
20:30
Bochum
Team / Puntos
1 Fortuna Düsseldorf F95 34
2 Holstein Kiel HOL 33
3 Nürnberg FCN 33
4 Ingolstadt 04 ING 28
5 1. FC Union Berlin UNB 26
6 Jahn Regensburg SSV 25
7 Arminia Bielefeld ARB 25
8 Sandhausen SVS 24
9 Dynamo Dresden SGD 23
 
10 Bochum BOC 23
11 MSV Duisburg MSV 23
12 Erzgebirge Aue ERZ 23
13 Braunschweig EBT 22
14 Heidenheim HEI 22
15 FC St. Pauli STP 21
16 Darmstadt 98 DAR 18
17 Greuther Fürth SGF 17
18 Kaiserslautern KAI 12
Grupo 2
Vie 17 Nov
St. Pauli II
2-3
Eintracht
Sab 18 Nov
Hamburger SV II
1-1
Weiche Flensburg
Hannover 96 II
0-0
Altona 93
Germania Egestorf
0-2
Wolfsburg II
Eutin 08
1-1
Eintracht
Dom 19 Nov
Havelse
1-0
Schwarz-Weiss
Vie 15 Dic
Drochtersen Assel
0-0
Borussia
Dom 21 Ene
LSK Hansa
14:00
VfB Oldenburg
Mié 21 Mar
Jeddeloh
19:00
Lübeck
Team / Puntos
1 Hamburger SV II HAM 40
2 Weiche Flensburg WEI 34
3 Wolfsburg II WOL 31
4 Lübeck LUB 28
5 Germania Egestorf GER 27
6 Eintracht Norderstedt EIN 27
7 St. Pauli II STP 25
8 Jeddeloh JED 25
9 Eintracht Braunschweig II EIB 25
 
10 Hannover 96 II HAN 23
11 Drochtersen / Assel DRO 23
12 Havelse HAV 16
13 LSK Hansa LSK 14
14 VfB Oldenburg VFB 13
15 BSV Schwarz-Weiss rehden BSV 13
16 Eutin 08 EUT 12
17 Borussia Hildesheim BOR 11
18 Altona 93 ALT 10
Grupo 4
Vie 15 Dic
Altglienicke
2-0
Meuselwitz
Neustrelitz
19:00
Budissa Bautzen
Sab 16 Dic
Oberlausitz
13:00
Auerbach
Luckenwalde
13:30
Berliner AK 07
Dom 17 Dic
Union
13:30
Hertha BSC II
Wacker Nordhausen
13:30
BFC Dynamo
Viktoria Berlin
13:30
Germania
Babelsberg
14:00
Lokomotive Leipzig
Dom 28 Ene
Chemie Leipzig
13:30
Energie Cottbus
Team / Puntos
1 Energie Cottbus COT 50
2 BFC Dynamo BFC 36
3 Wacker Nordhausen WAC 30
4 1. FC Lokomotive Leipzig LOK 30
5 Union Fürstenwalde UNI 28
6 Viktoria Berlin VIK 27
7 Berliner AK 07 BAK 26
8 Meuselwitz MEU 24
9 Hertha BSC II HER 24
 
10 Budissa Bautzen BUD 24
11 Germania Halberstadt GER 23
12 Babelsberg BAB 23
13 Oberlausitz Neugersdorf OBE 23
14 Altglienicke ALT 22
15 Auerbach AUE 18
16 Neustrelitz NEU 13
17 Chemie Leipzig CHL 13
18 Luckenwalde LUC 5
Grupo 1
Vie 08 Dic
Brinkumer SV
5-3
Hastedt
Vatan Sport
1-4
Schwachhausen
Sab 09 Dic
Werder Bremen III
2-3
Leher TS
OSC Bremerhaven
4-3
Grolland
VfL Bremen
14:00
Bremer SV
Blumenthaler SV
14:00
Oberneuland
BTS Neustadt
1-2
Geestemünde
Dom 10 Dic
Habenhauser FV
2-2
Aumund-Vegesack
Team / Puntos
1 Bremer SV BRE 43
2 Oberneuland OBE 42
3 Hastedt HAS 39
4 Blumenthaler SV BLU 38
5 Brinkumer SV BRI 35
6 Schwachhausen SCH 35
7 Leher TS LEH 29
8 SG Aumund-Vegesack SGA 28
 
9 Werder Bremen III WER 27
10 OSC Bremerhaven OSC 20
11 Habenhauser FV HAB 18
12 Geestemünde GEE 15
13 VfL Bremen VFL 14
14 BTS Neustadt BTN 10
15 Grolland GRO 10
16 Vatan Sport VAT 9

Follow BeSoccer on Facebook