noscript image
  • Uzwil
  • Conthey
  • FC Konolfingen
  • Seuzach
  • FC Muri
  • Dudingen
  • Tavannes / Tramelan
  • Terre Sainte
  • Dietikon
  • La Sarraz-Eclépens
  • Taverne
  • Stade Payerne
  • Sierre
  • Dulliken
  • Moutier
  • Frauenfeld
  • Hergiswil
  • Eschenbach
  • Muttenz
  • Dardania Lausanne
  • Binningen
  • Brunnen
Grupo 1
Dom 17 Mar
Collex-Bossy Collex-Bossy
-
Interstar Interstar
FC Monthey FC Monthey
-
Dardania Lausanne Dardania Lausanne
Signal Bernex-Confignon Signal
-
Chippis Chippis
Servette II Servette II
-
Forward Forward
Amical Saint-Prex Amical Saint-Prex
-
Conthey Conthey
Urania Genève Sport Urania Genève Sp.
-
Sierre Sierre
Olympique de Geneve Olympique Geneve
-
Veyrier Sports Veyrier Sports
Equipo / Puntos
1 Olympique de Geneve ODG 30
2 FC Monthey FCM 25
3 Veyrier Sports VEY 25
4 Forward FCF 23
5 Collex-Bossy COL 21
6 Signal Bernex-Confignon SBC 19
7 Interstar INT 19
 
8 Conthey CON 18
9 Amical Saint-Prex FCA 17
10 Sierre SIE 17
11 Urania Genève Sport UGS 17
12 Servette II SER 16
13 Dardania Lausanne DAR 10
14 Chippis CHI 7
Grupo 3
Dom 17 Mar
Allschwil Allschwil
-
Timau Basel Timau Basel
Liestal Liestal
-
Binningen Binningen
FC Prishtina Bern FC Prishtina Bern
-
Dornach Dornach
Muttenz Muttenz
-
FC Konolfingen FC Konolfingen
Tavannes / Tramelan Tavannes Tramelan
-
Moutier Moutier
Lerchenfeld Lerchenfeld
-
Köniz II Köniz II
Cornol Cornol
-
Subingen Subingen
Equipo / Puntos
1 Muttenz MUT 31
2 FC Konolfingen FCK 25
3 Allschwil ALL 25
4 Köniz II FCK 24
5 Moutier MOU 24
6 Binningen BIN 22
7 Dornach DOR 20
 
8 Cornol COR 19
9 Tavannes / Tramelan TAV 19
10 Liestal LIE 18
11 Timau Basel TIM 15
12 FC Prishtina Bern FCP 11
13 Lerchenfeld LER 5
14 Subingen SUB 1
Grupo 4
Dom 17 Mar
Ibach Ibach
-
Taverne Taverne
Lugano II Lugano II
-
Perlen-Buchrain Perlen-Buchrain
Hergiswil Hergiswil
-
FC Sursee FC Sursee
Sarnen Sarnen
-
Eschenbach Eschenbach
Willisau Willisau
-
Kickers Luzern Kickers Luzern
FC Altdorf FC Altdorf
-
FC Paradiso FC Paradiso
Novazzano Novazzano
-
Brunnen Brunnen
Equipo / Puntos
1 FC Paradiso FCP 33
2 Lugano II LUG 26
3 Willisau WIL 23
4 Taverne TAV 23
5 FC Sursee FCS 22
6 Perlen-Buchrain PER 18
7 Hergiswil HER 18
 
8 Brunnen BRU 18
9 Novazzano NOV 15
10 Ibach IBA 14
11 FC Altdorf FCA 14
12 Kickers Luzern LUZ 14
13 Sarnen SAR 9
14 Eschenbach ESC 3
Grupo 5
Sab 16 Mar
FC Wettingen FC Wettingen
17:00
Dulliken Dulliken
Adliswil Adliswil
18:00
Eagles Aarau Eagles Aarau
Dom 17 Mar
Freienbach Freienbach
18:00
Dietikon Dietikon
Aegeri Aegeri
18:00
Einsiedeln Einsiedeln
FC Muri FC Muri
18:00
Pajde Pajde
Wangen Wangen
18:00
Schöftland Schöftland
Olten Olten
18:00
Wohlen II Wohlen II
Equipo / Puntos
1 Dietikon DIE 28
2 Pajde PAJ 27
3 FC Wettingen FCW 25
4 Freienbach FRE 25
5 Eagles Aarau EAA 23
6 FC Muri FCM 21
7 Schöftland SCH 20
 
8 Olten OLT 14
9 Wohlen II WOH 14
10 Aegeri FCA 13
11 Einsiedeln EIN 13
12 Dulliken DUL 10
13 Wangen WAN 9
14 Adliswil FCA 7
Grupo 6
Dom 17 Mar
Chur 97 Chur 97
-
FC Balzers FC Balzers
Uzwil Uzwil
-
Amriswil Amriswil
Seuzach Seuzach
-
Rüti 1930 Rüti 1930
Wil II Wil II
-
FC Blue Stars Zürich Blue Stars Zürich
Frauenfeld Frauenfeld
-
Dübendorf Dübendorf
Widnau Widnau
13:30
Bazenheid Bazenheid
Uster Uster
15:00
Kreuzlingen Kreuzlingen
Equipo / Puntos
1 Kreuzlingen KRE 29
2 FC Balzers FCB 28
3 Rüti 1930 RUT 26
4 Bazenheid BAZ 24
5 Uzwil UZW 19
6 Widnau WID 19
7 FC Blue Stars Zürich BST 19
 
8 Seuzach SEU 18
9 Uster UST 16
10 Amriswil AMR 14
11 Chur 97 CHU 13
12 Wil II WIL 12
13 Frauenfeld FRA 11
14 Dübendorf DUB 10

Follow BeSoccer on Facebook