noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • FSV Frankfurt
  • VfR Aalen
  • Sportfreunde Lotte
  • Kickers Offenbach FC
  • Energie Cottbus
  • VfB Lübeck
  • RW Essen
  • FC 08 Homburg
  • Astoria Walldorf
  • BFC Dynamo
  • SV 07 Elversberg
  • Fortuna Köln
  • Bahlinger SC
  • Wattenscheid 09
  • Illertissen
  • BSV Schwarz-Weiss rehden
  • Viktoria Berlin
  • FK Pirmasens
  • SV Babelsberg 03
  • Eintracht Norderstedt
  • Drochtersen / Assel
  • Optik Rathenow
  • Regionalliga
  • Grupo 1
  • 2019/2020
Grupo 2
Vie 21 Feb
Drochtersen / Assel Drochtersen Assel
1-0
Heider SV Heider SV
Werder Bremen II Werder Bremen II
1-0
HSC Hannover HSC Hannover
Sab 22 Feb
VfB Lübeck VfB Lübeck
4-0
Holstein Kiel II Holstein Kiel II
Dom 23 Feb
Eintracht Norderstedt Eintracht
2-4
Wolfsburg II Wolfsburg II
VfB Oldenburg VfB Oldenburg
3-1
BSV Schwarz-Weiss rehden Schwarz-Weiss
Mié 18 Mar
Havelse Havelse
19:00
Altona 93 Altona 93
Jeddeloh Jeddeloh
19:30
LSK Hansa LSK Hansa
Mié 25 Mar
Hamburgo II Hamburgo II
19:00
Weiche Flensburg Weiche Flensburg
Dom 12 Abr
Hannover 96 II Hannover 96 II
13:30
St. Pauli II St. Pauli II
Equipo / Puntos
1 Wolfsburg II WOL 56
2 VfB Lübeck LUB 55
3 Weiche Flensburg WEI 44
4 Drochtersen / Assel DRO 41
5 Eintracht Norderstedt EIN 38
6 Werder Bremen II WER 38
7 VfB Oldenburg VFB 34
8 BSV Schwarz-Weiss rehden BSV 33
9 Holstein Kiel II HOL 33
 
10 Havelse HAV 32
11 LSK Hansa LSK 27
12 Hannover 96 II HAN 26
13 Hamburgo II HAM 23
14 St. Pauli II STP 22
15 Jeddeloh JED 19
16 Altona 93 ALT 16
17 HSC Hannover HSC 15
18 Heider SV HEI 15
Grupo 3
Vie 21 Feb
BFC Dynamo BFC Dynamo
1-2
Altglienicke Altglienicke
Wacker Nordhausen Wacker Nordhausen
4-4
Lichtenberg Lichtenberg
Sab 22 Feb
SV Babelsberg 03 SV Babelsberg 03
1-2
Union Fürstenwalde Union
Chemie Leipzig Chemie Leipzig
0-0
Germania Halberstadt Germania
Optik Rathenow Optik Rathenow
1-3
1. FC Lokomotive Leipzig Lokomotive Leipzig
Auerbach Auerbach
3-2
Energie Cottbus Energie Cottbus
Dom 23 Feb
Berliner AK 07 Berliner AK 07
3-1
Hertha BSC II Hertha BSC II
Meuselwitz Meuselwitz
13:30
Rot-Weiss Erfurt Rot-Weiss Erfurt
Mié 25 Mar
Viktoria Berlin Viktoria Berlin
19:00
Bischofswerdaer Bischofswerdaer
Equipo / Puntos
1 1. FC Lokomotive Leipzig LOK 51
2 Altglienicke ALT 45
3 Energie Cottbus COT 44
4 Hertha BSC II HER 39
5 Union Fürstenwalde UNI 37
6 Berliner AK 07 BAK 34
7 BFC Dynamo BFC 34
8 Viktoria Berlin VIK 32
9 Wacker Nordhausen WAC 31
 
10 Auerbach AUE 29
11 Lichtenberg LIC 28
12 Meuselwitz MEU 27
13 Chemie Leipzig CHL 24
14 Germania Halberstadt GER 21
15 Rot-Weiss Erfurt ERF 19
16 Optik Rathenow OPT 18
17 SV Babelsberg 03 BAB 14
18 Bischofswerdaer BIS 11
Grupo 4
Vie 06 Mar
FSV Frankfurt FSV Frankfurt
0-1
Kurdischer FC Gießen Kurdischer Gießen
Sab 07 Mar
TSV Steinbach TSV Steinbach
2-1
Freiburg II Freiburg II
TSG Balingen TSG Balingen
1-2
Bayern Alzenau Bayern Alzenau
Astoria Walldorf Astoria Walldorf
1-0
Saarbrücken Saarbrücken
FC 08 Homburg FC 08 Homburg
2-1
Bahlinger SC Bahlinger SC
Hoffenheim II Hoffenheim II
1-4
Mainz 05 II Mainz 05 II
Lun 09 Mar
SV 07 Elversberg SV 07 Elversberg
0-2
Kickers Offenbach FC Kickers Offenbach
Mar 24 Mar
TuS RW Koblenz TuS RW Koblenz
18:00
Ulm Ulm
Mié 15 Abr
FK Pirmasens FK Pirmasens
19:00
VfR Aalen VfR Aalen
Equipo / Puntos
1 Saarbrücken SAA 55
2 SV 07 Elversberg ELV 49
3 TSV Steinbach STE 48
4 FC 08 Homburg HOM 46
5 Astoria Walldorf AST 37
6 Mainz 05 II MAI 37
7 Ulm ULM 35
8 Kickers Offenbach FC OFC 32
9 Hoffenheim II HOF 29
 
10 Bayern Alzenau BAY 28
11 Bahlinger SC BAH 28
12 FSV Frankfurt FSV 28
13 Freiburg II FRE 28
14 VfR Aalen VFR 26
15 Kurdischer FC Gießen KFC 25
16 FK Pirmasens PIR 18
17 TSG Balingen BAL 11
18 TuS RW Koblenz KOB 5
Grupo 5
Vie 31 Ene
Schalke 04 II Schalke 04 II
2-0
Bonner SC Bonner SC
Verl Verl
1-0
Lippstadt 08 Lippstadt 08
Sab 01 Feb
Bergisch Gladbach Bergisch Gladbach
14:00
Wattenscheid 09 Wattenscheid 09
RW Essen RW Essen
0-2
Rödinghausen Rödinghausen
Wuppertaler SV Wuppertaler SV
3-1
Homberg Homberg
Alemannia Aachen Alemannia Aachen
3-3
Borussia Dortmund II Borussia Dortmund
Dom 02 Feb
Fortuna Köln Fortuna Köln
0-3
Rot-Weiß Oberhausen Rot-Weiß
Sportfreunde Lotte Sportfreunde Lotte
4-3
Köln II Köln II
Mié 08 Abr
Fortuna Düsseldorf II Fortuna
19:30
TuS Haltern TuS Haltern
Equipo / Puntos
1 Rödinghausen ROD 51
2 RW Essen ROT 45
3 Verl VER 43
4 Rot-Weiß Oberhausen ROT 41
5 Alemannia Aachen AAA 33
6 Sportfreunde Lotte SPO 33
7 Köln II DIE 32
8 Borussia Mönchengladbach II BOR 32
9 Borussia Dortmund II BOR 29
10 Fortuna Köln KÖL 26
 
11 Schalke 04 II S04 25
12 Wuppertaler SV WUP 23
13 Fortuna Düsseldorf II FOR 21
14 Bonner SC BSC 21
15 Lippstadt 08 LIP 19
16 TuS Haltern TUS 19
17 Wattenscheid 09 WAT 16
18 Homberg VFB 16
19 Bergisch Gladbach BER 14

Follow BeSoccer on Facebook