noscript image
ar - ISO Country Code Superliga Argentina »
Dom 24 Mar
00:00 finalizado
Colón
1 - 1
San Lorenzo INFO
ar - ISO Country Code Copa Argentina »
ar - ISO Country Code Primera B Nacional »
ar - ISO Country Code Primera B »
Dom 24 Mar
20:00
JJ Urquiza
20:00
CA San Miguel
Dom 24 Mar
20:00
Colegiales
20:00
Def. Unidos
Dom 24 Mar
20:00
Comunicaciones
20:00
Almirante Brown
Dom 24 Mar
20:00
Talleres Escalada
20:00
Sacachispas
Dom 24 Mar
20:00
Flandria
20:00
UAI Urquiza
ar - ISO Country Code Primera C »
ar - ISO Country Code Torneo Federal A Transición Grupo 6 »
ar - ISO Country Code Primera D »
Dom 24 Mar
15:00
Claypole
15:00
CA Lugano
Dom 24 Mar
20:00
Centro Español
20:00
Yupanqui
Dom 24 Mar
20:00
Dep. Muñiz
20:00
CA Atlas
Superliga Argentina
Vie 15 Mar
Gimnasia La Plata Gimnasia La Plata
1-0
Newell's Old Boys Newell's Old Boys
Sab 16 Mar
Aldosivi Aldosivi
3-0
Colón Colón
Vélez Sarsfield Vélez Sarsfield
2-0
Atl.Tucumán Atl.Tucumán
Unión Santa Fe Unión Santa Fe
3-0
Lanús Lanús
San Martín San Juan Martín Juan
2-3
Argentinos Juniors Argentinos Juniors
Dom 17 Mar
Racing Club Racing Club
1-0
Belgrano Belgrano
Patronato Patronato
2-0
Defensa y Justicia Defensa Justicia
Talleres Córdoba Talleres Córdoba
1-3
Tigre Tigre
Rosario Central Rosario Central
0-1
San Lorenzo San Lorenzo
River Plate River Plate
3-0
Independiente Independiente
Lun 18 Mar
San Martín Tucumán Martín Tucumán
1-4
Boca Juniors Boca Juniors
Banfield Banfield
2-2
Godoy Cruz Godoy Cruz
Mar 19 Mar
CA Huracán CA Huracán
0-1
Estudiantes La Plata Estudiantes Plata
Equipo / Puntos
1 Racing Club RAC 55
2 Defensa y Justicia DYJ 51
3 Boca Juniors BOC 47
4 River Plate RIV 42
5 Atl.Tucumán ATT 39
6 Vélez Sarsfield VEL 37
7 Unión Santa Fe UNI 34
8 Talleres Córdoba TAL 33
9 Independiente IND 32
10 CA Huracán HUR 32
11 Aldosivi ALD 32
12 Tigre TIG 32
13 Lanús LAN 31
 
14 Godoy Cruz GOD 29
15 Banfield BAN 28
16 Estudiantes La Plata EST 27
17 Newell's Old Boys NOB 25
18 Gimnasia La Plata GLP 25
19 Patronato PAT 23
20 Rosario Central CEN 23
21 Argentinos Juniors ARG 22
22 Colón COL 22
23 Belgrano BEL 21
24 San Lorenzo SLO 21
25 San Martín San Juan SMA 21
26 San Martín Tucumán SMA 21
Primera B
Sab 23 Mar
Tristán Suárez Tristán Suárez
0-0
Fénix Bs As Fénix Bs As
Acassuso Acassuso
1-1
CA Estudiantes CA Estudiantes
Atlanta Atlanta
1-0
All Boys All Boys
Dom 24 Mar
JJ Urquiza JJ Urquiza
20:00
CA San Miguel CA San Miguel
Talleres R. Escalada Talleres Escalada
20:00
Sacachispas Sacachispas
Comunicaciones Comunicaciones
20:00
Almirante Brown Almirante Brown
Colegiales Colegiales
20:00
Def. Unidos Def. Unidos
Flandria Flandria
20:00
UAI Urquiza UAI Urquiza
Lun 25 Mar
Dep. Riestra Dep. Riestra
20:05
Barracas Central Barracas Central
Mar 26 Mar
Dep. Español Dep. Español
18:00
San Telmo San Telmo
Equipo / Puntos
1 Barracas Central BAR 68
2 CA Estudiantes EST 61
3 Dep. Riestra RIE 53
4 Acassuso ACA 50
5 Atlanta ATL 49
6 San Telmo STM 41
7 All Boys ALB 40
8 Flandria FLA 38
9 Fénix Bs As FEN 37
10 Tristán Suárez SUA 36
 
11 UAI Urquiza UAI 36
12 Colegiales COL 35
13 JJ Urquiza JJU 34
14 Def. Unidos CAD 33
15 Almirante Brown ALM 33
16 CA San Miguel SMG 32
17 Sacachispas SAC 29
18 Talleres R. Escalada TAL 25
19 Comunicaciones COM 24
20 Dep. Español ESP 21
Primera C
Jue 21 Mar
Dock Sud Dock Sud
2-0
Laferrere Laferrere
Vie 22 Mar
Luján Luján
0-0
Midland Midland
Sab 23 Mar
Villa San Carlos Villa San Carlos
3-1
Berazategui Berazategui
Central Córdoba Rosario Central Córdoba .
3-2
Victoriano Arenas Victoriano Arenas
Ituzaingó Ituzaingó
1-1
Excursionistas Excursionistas
Dom 24 Mar
Deportivo Merlo Deportivo Merlo
20:00
Sportivo Italiano Sportivo Italiano
Lun 25 Mar
Sportivo Barracas Sportivo Barracas
20:00
Cañuelas Cañuelas
El Porvenir El Porvenir
20:00
Leandro Nicéforo Alem Leandro Nicéforo
Mar 26 Mar
General Lamadrid General Lamadrid
14:00
San Martín Burzaco Martín Burzaco
Mié 27 Mar
Arg. Quilmes Arg. Quilmes
20:00
Dep. Armenio Dep. Armenio
Equipo / Puntos
1 Dock Sud DOC 51
2 Arg. Quilmes ARQ 50
3 Laferrere LAF 47
4 Villa San Carlos VSC 46
5 Excursionistas EXC 46
6 Dep. Armenio ARM 45
7 Midland MID 41
8 Victoriano Arenas VIC 39
9 Deportivo Merlo MER 39
10 Sportivo Italiano ITA 38
 
11 Berazategui BER 38
12 Leandro Nicéforo Alem ALE 35
13 Luján LUJ 34
14 Central Córdoba Rosario CCO 33
15 Ituzaingó ITU 33
16 General Lamadrid LAM 32
17 El Porvenir POR 31
18 San Martín Burzaco SMA 27
19 Cañuelas CAÑ 23
20 Sportivo Barracas SBA 22
Grupo 7
Dom 31 Mar
Defensores Belgrano VR Defensores
-
Estudiantes Río Cuarto Estudiantes Río .
Sarm.  Resistencia Sarm. Resistencia
-
San Jorge Tucumán Jorge Tucumán
Equipo / Puntos
1 Alvarado ALV 0
2 Defensores Belgrano VR DFR 0
3 Estudiantes Río Cuarto EST 0
 
4 San Jorge Tucumán SJO 0
5 Sarm.  Resistencia SAR 0
Primera D
Vie 22 Mar
Dep. Paraguayo Dep. Paraguayo
0-2
Defensores de Cambaceres Defensores
Sab 23 Mar
Real Pilar Real Pilar
1-0
Central Ballester Central Ballester
Dom 24 Mar
Claypole Claypole
15:00
CA Lugano CA Lugano
Centro Español Centro Español
20:00
Yupanqui Yupanqui
Dep. Muñiz Dep. Muñiz
20:00
CA Atlas CA Atlas
Lun 25 Mar
Argentino Merlo Argentino Merlo
20:00
Arg. Rosario Arg. Rosario
Juventud Unida Juventud Unida
20:00
Liniers Liniers
Equipo / Puntos
1 Argentino Merlo ARM 43
2 Real Pilar RPI 37
3 Arg. Rosario ARR 35
4 Liniers LIN 33
5 CA Atlas CAA 31
6 Claypole CLA 30
7 Puerto Nuevo PUE 30
8 Dep. Muñiz MUÑ 28
 
9 Juventud Unida JUU 27
10 Centro Español CES 24
11 Yupanqui YUP 22
12 Defensores de Cambaceres CAM 21
13 Central Ballester CBA 21
14 Dep. Paraguayo DPA 21
15 CA Lugano LUG 20

Follow BeSoccer on Facebook