noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
Grupo 4
Vie 20 Mar
KSV Roeselare KSV Roeselare
20:30
Lokeren Lokeren
Equipo / Puntos
1 KSV Roeselare KSV 0
 
2 Lokeren LOK 0
Grupo 1
Sab 07 Mar
Meux Meux
1-0
Couvin-Mariembourg Couvin-Mariembourg
Dom 08 Mar
RAAL La Louviere RAAL La Louviere
2-0
Acren Acren
Givry Givry
1-1
Solières Sport Solières Sport
Rebecq Rebecq
3-0
RFC Tilleur RFC Tilleur
Hamoir Hamoir
4-1
Onhaye Onhaye
Waremme Waremme
3-2
Union Namur Union Namur
Stockay-Warfusée Stockay-Warfusée
15:00
Verlaine Verlaine
Francs Borains Francs Borains
1-1
RES Durbuy RES Durbuy
Equipo / Puntos
1 Francs Borains FBO 52
2 Meux MEU 48
3 RAAL La Louviere LOU 46
4 Rebecq REB 44
5 Hamoir HAM 43
6 RES Durbuy RES 35
7 Stockay-Warfusée STO 34
8 Givry GIV 33
 
9 Acren ACR 28
10 RFC Tilleur RFC 26
11 Couvin-Mariembourg COU 25
12 Verlaine VER 24
13 Waremme WAR 22
14 Union Namur UNF 21
15 Solières Sport SOL 21
16 Onhaye ONH 21
Grupo 2
Sab 07 Mar
Sparta Petegem Sparta Petegem
3-1
Dikkelvenne Dikkelvenne
Sint-Niklaas Sint-Niklaas
2-4
Oudenaarde Oudenaarde
Gent-Zeehaven Gent-Zeehaven
0-2
Mandel United Mandel United
Ronse Ronse
0-0
Temse Temse
Dom 08 Mar
VW Hamme VW Hamme
2-2
Merelbeke Merelbeke
Westhoek Westhoek
3-1
Voorwaarts Zwevezele Voorwaarts
SW Harelbeke SW Harelbeke
1-1
KSCT Menen KSCT Menen
Knokke Knokke
4-1
Gullegem Gullegem
Equipo / Puntos
1 Knokke KNO 63
2 Mandel United MAN 45
3 Ronse RON 45
4 Oudenaarde OUD 42
5 Gent-Zeehaven GEN 41
6 Sparta Petegem SPA 39
7 Gullegem GUL 39
8 Voorwaarts Zwevezele VOO 38
 
9 SW Harelbeke SPO 35
10 Dikkelvenne DIK 31
11 Westhoek WES 28
12 Temse TEM 24
13 KSCT Menen TOE 20
14 Merelbeke MER 19
15 Sint-Niklaas STN 16
16 VW Hamme VWH 15
Grupo 3
Sab 07 Mar
Hades Hades
2-1
Geel-Meerhout Geel-Meerhout
Berchem Sport Berchem Sport
2-0
Cappellen Cappellen
Dom 08 Mar
Diegem Sport Diegem Sport
3-1
Eendracht Aalst Eendracht Aalst
Londerzeel Londerzeel
1-6
Olympia Wijgmaal Olympia Wijgmaal
Spouwen-Mopertingen Spouwen-Mopertinge
1-1
Hoogstraten Hoogstraten
Vosselaar Vosselaar
15:00
KFC Duffel KFC Duffel
Bocholt Bocholt
2-2
Hasselt Hasselt
Tienen Tienen
2-1
Pepingen Pepingen
Equipo / Puntos
1 Tienen TIE 47
2 Eendracht Aalst EEA 44
3 Bocholt BOC 43
4 Cappellen CAP 37
5 Hasselt SPO 37
6 Hades HAD 34
7 Diegem Sport DIE 34
8 Vosselaar VOS 32
 
9 Berchem Sport BER 31
10 Londerzeel LON 28
11 Geel-Meerhout GEE 27
12 Olympia Wijgmaal OLY 26
13 Pepingen PEP 25
14 KFC Duffel DUF 24
15 Hoogstraten HOO 24
16 Spouwen-Mopertingen SPO 21
Grupo 2
Vie 21 Feb
Biesme Biesme
6-0
Pesche Pesche
Nismes Nismes
2-2
Es de la Moligneé Moligneé
Sab 22 Feb
Beauraing Beauraing
3-0
De Neffe De Neffe
Profondeville Profondeville
2-3
Loyers Loyers
Dom 23 Feb
Jeunesse Tamines Jeunesse Tamines
4-1
Fernelmont-Hemptinne Fernelmont-Hemptin
Condruzien Condruzien
0-1
Wépion Wépion
Grand-Leez Grand-Leez
1-1
Rhisnes Rhisnes
Chevetogne Chevetogne
4-2
Andennais Andennais
Equipo / Puntos
1 Jeunesse Tamines JEU 63
2 Nismes NIS 47
3 Grand-Leez GRA 41
4 Chevetogne CHE 39
5 Loyers LOY 36
6 Biesme BIE 35
7 Fernelmont-Hemptinne FEH 29
8 Es de la Moligneé MOL 28
 
9 Condruzien CON 28
10 Andennais AND 27
11 Beauraing BEA 27
12 De Neffe NEF 24
13 Rhisnes RHI 23
14 Profondeville PRO 19
15 Pesche PES 16
16 Wépion WEP 7
Grupo 3
Vie 06 Mar
Le Roeulx Le Roeulx
3-3
Binche Binche
Sab 07 Mar
Molenbaix Molenbaix
1-1
Hornu Hornu
Dom 08 Mar
Snef-Tyber Snef-Tyber
3-0
Gilly Gilly
Antoing Antoing
2-6
Belœil Belœil
SC Paturages SC Paturages
0-1
Soignies Sports Soignies Sports
RAS Monceau RAS Monceau
1-1
Peruwelz Peruwelz
Solre-sur-Sambre Solre-sur-Sambre
2-1
Olympic Warcoing Olympic Warcoing
Montignies Montignies
3-0
Houdeng Houdeng
Equipo / Puntos
1 Binche BIN 61
2 Solre-sur-Sambre SOL 41
3 Le Roeulx LER 41
4 RAS Monceau RMO 40
5 Hornu HOR 38
6 Molenbaix MOL 36
7 Soignies Sports SOI 34
8 Belœil BEL 33
 
9 Peruwelz PER 30
10 Snef-Tyber ASS 26
11 Montignies MON 25
12 Houdeng HOU 25
13 Antoing ANT 24
14 Gilly RFC 19
15 SC Paturages SCP 18
16 Olympic Warcoing OLY 15
Grupo 4
Sab 07 Mar
Sint-Dymphna Sint-Dymphna
2-3
De Kempen De Kempen
KFC Nijlen KFC Nijlen
3-0
Berg en Dal Berg en Dal
Oppuurs Oppuurs
3-3
Antonia Antonia
KFC Lille KFC Lille
2-0
VC Herentals VC Herentals
Racing Mechelen Racing Mechelen
2-1
Wezel Wezel
GBA Kontich GBA Kontich
3-1
Eendracht Zoersel Eendracht Zoersel
Dom 08 Mar
Ternesse Ternesse
2-3
Gravenwezel Gravenwezel
Hoboken Hoboken
1-1
Berlaar-Heikant Berlaar-Heikant
Equipo / Puntos
1 KFC Lille LIL 62
2 Racing Mechelen RAC 55
3 De Kempen DEK 53
4 Berlaar-Heikant BER 45
5 KFC Nijlen NIL 45
6 Berg en Dal BED 43
7 Oppuurs OPP 38
8 Wezel WEZ 35
 
9 Ternesse TER 33
10 Antonia ANT 31
11 GBA Kontich GBA 27
12 Eendracht Zoersel KFC 26
13 VC Herentals VCH 25
14 Gravenwezel SKS 24
15 Hoboken HOB 19
16 Sint-Dymphna SID 14
Grupo 6
Sab 07 Mar
Bregel Sport Bregel Sport
5-4
Weerstand Koersel Weerstand Koersel
Meeuwen Meeuwen
1-2
MD Halen MD Halen
Achel Achel
2-2
Torpedo Hasselt Torpedo Hasselt
Park Houthalen Park Houthalen
3-2
Zonhoven United Zonhoven United
Dom 08 Mar
Herk Herk
1-1
Leopoldsburg Leopoldsburg
Eendracht Maasmechelen Eendracht
4-1
Alken Alken
Schoonbeek-Beverst Schoonbeek-Beverst
0-3
Groen Star Beek Groen Star Beek
Herkol Herkol
2-1
Zepperen-Brustem Zepperen-Brustem
Equipo / Puntos
1 Weerstand Koersel WEK 45
2 Groen Star Beek GRO 43
3 Torpedo Hasselt THA 42
4 Alken ALK 42
5 Herk HER 41
6 Bregel Sport BRE 41
7 Zonhoven United ZNH 40
8 Schoonbeek-Beverst KEW 39
 
9 Achel ACH 37
10 Herkol HER 36
11 Zepperen-Brustem VVZ 30
12 Eendracht Maasmechelen EEN 30
13 Park Houthalen PAH 29
14 MD Halen MDH 22
15 Meeuwen MEE 22
16 Leopoldsburg LEO 12
de - ISO Country Code Bundesliga »
Dom 31 Mayo
15:30
Monchengladbach
15:30
Union Berlin
Dom 31 Mayo
18:00
Paderborn
18:00
B. Dortmund
de - ISO Country Code 2. Liga »
Dom 31 Mayo
13:30
Hamburger SV
13:30
Wehen Wiesbaden
Dom 31 Mayo
13:30
Heidenheim
13:30
Erzgebirge Aue
Dom 31 Mayo
13:30
Dynamo Dresden
13:30
Stuttgart
by - ISO Country Code Liga Bielorrusia »
Dom 31 Mayo
15:00
Energetik-BGU
15:00
Vitebsk
Dom 31 Mayo
17:00
BATE Borisov
17:00
Isloch
Dom 31 Mayo
19:00
Rukh Brest
19:00
Dinamo Brest
am - ISO Country Code Liga Armenia Grupo 2 »
Dom 31 Mayo
14:45
Alashkert
14:45
Ararat
kr - ISO Country Code K League 1 »
Dom 31 Mayo
09:30
Seoul
09:30
Seongnam FC
Dom 31 Mayo
12:00
Incheon United
12:00
Pohang Steelers
ua - ISO Country Code Liga Ucraniana Grupo 2 »
Dom 31 Mayo
16:00
Shakhtar Donetsk
16:00
Dinamo Kiev
ua - ISO Country Code Liga Ucraniana Grupo 3 »
Dom 31 Mayo
13:00
Vorskla Poltava
13:00
FC Lviv
Dom 31 Mayo
13:00 Aplazado
Karpaty Lviv
13:00
Illichivets Mariupol
de - ISO Country Code 3. Liga »
Dom 31 Mayo
17:00
Carl Zeiss Jena
17:00
Chemnitzer
Dom 31 Mayo
13:00
1860 München
13:00
MSV Duisburg
Dom 31 Mayo
14:00
Preußen Münster
14:00
Hallescher FC
hr - ISO Country Code Copa Croata »
Dom 31 Mayo
20:15
Rijeka
20:15
Osijek
dk - ISO Country Code Liga Danesa »
Dom 31 Mayo
18:00
Esbjerg
18:00
Aalborg BK
cz - ISO Country Code Liga Checa »
Dom 31 Mayo
18:00
Karviná
18:00
Sparta Praha
Dom 31 Mayo
14:00
Teplice
14:00
SFC Opava
Dom 31 Mayo
16:00
Bohemians 1905
16:00
České Budějovice
hu - ISO Country Code Liga Hungría »
ee - ISO Country Code Liga Estonia »
Dom 31 Mayo
12:00
Tulevik Viljandi
12:00
Nomme Kalju
Dom 31 Mayo
14:00
Levadia
14:00
Paide
ee - ISO Country Code Segunda Estonia »
Dom 31 Mayo
18:00
Maardu FC
18:00
Tammeka II
Dom 31 Mayo
18:00
Pärnu
18:00
K-Järve JK Järve
kr - ISO Country Code K League 2 »
Dom 31 Mayo
09:00
Ansan Greeners
09:00
Jeju United
Dom 31 Mayo
11:30
Chungnam Asan
11:30
Seoul E-Land
Dom 31 Mayo
11:30
Suwon FC
11:30
Bucheon FC 1995
pl - ISO Country Code Liga Polaca »
by - ISO Country Code Segunda Bielorrusia »
Dom 31 Mayo
14:00
Arsenal
14:00
Naftan Novopolotsk
Dom 31 Mayo
15:00
FK Orsha
15:00
Gomel
Dom 31 Mayo
16:00
FK Smorgon
16:00
Oshmyany
cr - ISO Country Code Primera Costa Rica - Clausura »
Dom 31 Mayo
03:00
CS Herediano
03:00
Santos de Guápiles
Dom 31 Mayo
23:00
Pérez Zeledón
23:00
Limón
dk - ISO Country Code Segunda Dinamarca »
Dom 31 Mayo
15:00
Vendsyssel
15:00
Fredericia
Dom 31 Mayo
14:00
Vejle BK
14:00
Næstved
Dom 31 Mayo
12:00
Nykøbing FC
12:00
Roskilde
es - ISO Country Code Partidos Amistosos »
cz - ISO Country Code 2. Liga Checa »
Dom 31 Mayo
17:00
Pardubice
17:00
Ústí nad Labem
Dom 31 Mayo
17:00
Vlašim
17:00
Baník Sokolov
rs - ISO Country Code Liga Serbia »
Dom 31 Mayo
17:30
Bačka Topola
17:30
Javor Ivanjica
Dom 31 Mayo
19:30
Mačva Šabac
19:30
Vozdovac
rs - ISO Country Code Segunda Serbia »
vn - ISO Country Code Copa Vietnam »
Dom 31 Mayo
12:00
Binh Duong
12:00
Thanh Hoa FC
Dom 31 Mayo
12:00
Can Tho
12:00
Bình Phước
Dom 31 Mayo
12:00
Quang Nam
12:00
Hong Linh Hà Tinh
Dom 31 Mayo
14:00
Ha Noi T T
14:00
Dong Thap
cr - ISO Country Code Ascenso Costa Rica - Play Offs Descenso »
Dom 31 Mayo
03:00
Curridabat
03:00
Santa Rosa
bi - ISO Country Code Liga Nacional B Burundi »
Dom 31 Mayo
13:00
New Oil
13:00
TOP Junior
Dom 31 Mayo
15:00
Unite Muyinga
15:00
Royal de Muramvya
bi - ISO Country Code Liga Burundi »
Dom 31 Mayo
15:30
Bumamuru
15:30
Olympic Star
Dom 31 Mayo
15:30
Musongati
15:30
LLB Académic
Dom 31 Mayo
15:30
Athlético Olympic
15:30
Bujumbura City
Dom 31 Mayo
15:30
Le Messager Ngozi
15:30
Dynamik
by - ISO Country Code Liga Reservas Bielorrusia »
ee - ISO Country Code Segunda B Estonia »
Dom 31 Mayo
18:00
Läänemaa
18:00
Tabasalu Charma
Dom 31 Mayo
18:00
Keila
18:00
Tallinna Kalev II
ee - ISO Country Code Tercera Estonia Grupo 1 »
Dom 31 Mayo
12:00
Tartu Welco II
12:00
Ajax Lasnamäe
Dom 31 Mayo
16:00
TJK Legion II
16:00
FCI Tallinn
Dom 31 Mayo
12:00
Sillamäe Kalev
12:00
Trans II
ee - ISO Country Code Tercera Estonia Grupo 2 »
Dom 31 Mayo
12:00
Kuressaare II
12:00
Kose
Dom 31 Mayo
12:00
Poseidon JK
12:00
Joker
Dom 31 Mayo
12:00
Viimsi JK II
12:00
Vaprus Pärnu II

Follow BeSoccer on Facebook