noscript image
Liga Bulgaria A PFG
Sab 08 Dic
Cherno More Varna Cherno More Varna
2-0
FC Lokomotiv Plovdiv Lokomotiv Plovdiv
Botev Vratsa Botev Vratsa
0-1
Beroe Beroe
Levski Sofia Levski Sofia
2-1
Etar Etar
Dom 09 Dic
Septemvri Sofia Septemvri Sofia
2-1
Dunav 2010 Ruse Dunav 2010 Ruse
Vereya Vereya
0-1
CSKA Sofia CSKA Sofia
Ludogorets Ludogorets
2-0
Slavia Sofia Slavia Sofia
Lun 10 Dic
Botev Plovdiv Botev Plovdiv
3-0
Vitosha Bistritsa Vitosha Bistritsa
Equipo / Puntos
1 Ludogorets LUD 48
2 CSKA Sofia CSK 42
3 Levski Sofia LSO 41
4 Botev Plovdiv BOT 35
5 Beroe BER 33
6 Cherno More Varna CVA 30
7 Etar ETA 27
 
8 Botev Vratsa BVR 24
9 FC Lokomotiv Plovdiv LPL 22
10 Slavia Sofia SSO 21
11 Vitosha Bistritsa FKV 19
12 Dunav 2010 Ruse DUN 15
13 Septemvri Sofia SEP 14
14 Vereya VER 5
Segunda Bulgaria B PFG
Vie 07 Dic
Kariana Erden Kariana Erden
3-0
Botev Galabovo Botev Galabovo
Pirin Blagoevgrad Pirin Blagoevgrad
1-3
Tsarsko Selo Tsarsko Selo
Sab 08 Dic
Chernomorets Balchik Chernomorets
0-0
CSKA 1948 Sofia CSKA 1948 Sofia
Lokomotiv 1929 Lokomotiv 1929
0-1
Montana Montana
Nesebar Nesebar
3-1
Dobrudzha 1919 Dobrudzha 1919
Strumska Slava Strumska Slava
1-3
Arda Kardzhali Arda Kardzhali
Litex Lovech Litex Lovech
3-0
Pomorie Pomorie
Lun 10 Dic
Gorna Lokomotiv Oryahovitsa Gorna Lokomotiv O.
1-0
Ludogorets II Ludogorets II
Equipo / Puntos
1 Tsarsko Selo FCT 46
2 Montana MON 39
3 Arda Kardzhali ARK 31
4 CSKA 1948 Sofia CSK 29
5 Litex Lovech LOV 25
6 Pomorie POM 24
7 Chernomorets Balchik CHE 23
8 Nesebar NES 20
 
9 Gorna Lokomotiv Oryahovitsa LOK 20
10 Ludogorets II LUD 19
11 Lokomotiv 1929 LME 19
12 Strumska Slava STR 19
13 Botev Galabovo BGA 19
14 Pirin Blagoevgrad OFK 16
15 Kariana Erden KAR 15
16 Dobrudzha 1919 DOB 10
Grupo 4
Dom 09 Dic
Septemvri Tervel Septemvri Tervel
0-2
Suvorovo Suvorovo
Botev Novi Pazar Botev Novi Pazar
4-2
Kaliakra Kaliakra
Svetkavitsa Targovishte Svetkavitsa
2-2
Ustrem Donchevo Ustrem Donchevo
Benkovski Byala Benkovski Byala
1-1
Hitrino Hitrino
Kubrat Kubrat
0-1
Spartak Varna Spartak Varna
Lokomotiv Ruse Lokomotiv Ruse
2-0
Volov Shumen Volov Shumen
Equipo / Puntos
1 Suvorovo SUV 35
2 Spartak Varna SVA 30
3 Hitrino HIT 30
4 Botev Novi Pazar BOT 29
5 Svetkavitsa Targovishte SVE 25
6 Septemvri Tervel SEP 21
7 Lokomotiv Ruse LOR 19
 
8 Kubrat KUB 15
9 Topoli FTT 14
10 Kaliakra KAL 13
11 Benkovski Byala BEN 10
12 Ustrem Donchevo UST 5
13 Volov Shumen SHU 3
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 5 »
Mié 12 Dic
21:00
Ajax
21:00
Bayern München
Mié 12 Dic
21:00
Benfica
21:00
AEK Athens
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 6 »
Mié 12 Dic
21:00
Shakhtar Donetsk
21:00
Olympique Lyonnais
Mié 12 Dic
21:00
Man. City
21:00
Hoffenheim
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 7 »
Mié 12 Dic
18:55
Real Madrid
18:55
CSKA Moskva
Mié 12 Dic
18:55
Viktoria Plzeň
18:55
Roma
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 8 »
Mié 12 Dic
21:00
Young Boys
21:00
Juventus
Mié 12 Dic
21:00
Valencia
21:00
Man. Utd
wo - ISO Country Code Mundial de Clubes »
Mié 12 Dic
16:30
Al Ain
16:30
Team Wellington
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 5 »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 6 »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 7 »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 8 »
ar - ISO Country Code Primera B Nacional »
Mié 12 Dic
01:05 finalizado
Dep. Santamarina
0 - 1
Sarmiento INFO
it - ISO Country Code Serie C Grupo 1 »
Mié 12 Dic
20:30
Alessandria
20:30
Novara Calcio
Mié 12 Dic
14:30
Gozzano
14:30
Carrarese
Mié 12 Dic
18:30
Olbia Calcio
18:30
Juventus Sub 23
Mié 12 Dic
20:30
Pisa
20:30
Arzachena
Mié 12 Dic
19:30
Pistoiese
19:30
Pontedera
Mié 12 Dic
18:30
Pro Piacenza
18:30
AC Arezzo
Mié 12 Dic
18:30
Siena
18:30
Albissola
Mié 12 Dic
14:30
Virtus Entella
14:30
Pro Patria
it - ISO Country Code Serie C Grupo 2 »
it - ISO Country Code Serie C Grupo 3 »
Mié 12 Dic
20:30
Catania
20:30
Virtus Francavilla
Mié 12 Dic
14:30
Catanzaro
14:30
Viterbese
Mié 12 Dic
14:30
Juve Stabia
14:30
Sicula Leonzio
Mié 12 Dic
20:30
MonoPoli
20:30
US Vibonese Calcio
Mié 12 Dic
16:30
Paganese
16:30
Matera
Mié 12 Dic
18:30
Potenza Calcio
18:30
Trapani
Mié 12 Dic
18:30
Reggina
18:30
SS Cavese 1919
Mié 12 Dic
20:30
Rende
20:30
Rieti
Mié 12 Dic
14:30
Siracusa
14:30
Casertana
za - ISO Country Code Liga Sudafricana »
it - ISO Country Code Serie D Grupo 1 »
Mié 12 Dic
14:30
Arconatese
14:30
Ligorna
Mié 12 Dic
14:30
Borgaro Nobis
14:30
Casale
Mié 12 Dic
14:30
Chieri
14:30
Lavagnese
Mié 12 Dic
14:30
Bustese Milano Ci.
14:30
Bra
Mié 12 Dic
14:30
Pro Dronero
14:30
Folgore Caratese
Mié 12 Dic
14:30
Savona
14:30
Fezzanese
Mié 12 Dic
14:30
Sestri Levante
14:30
Lecco
Mié 12 Dic
14:30
Stresa
14:30
Borgosesia
Mié 12 Dic
14:30
Sanremo
14:30
Inveruno
it - ISO Country Code Serie D Grupo 2 »
Mié 12 Dic
14:30
Ambrosiana
14:30
Virtus Bergamo
Mié 12 Dic
14:30
Ciserano
14:30
Scanzorosciate
Mié 12 Dic
14:30
Como
14:30
Villafranca
Mié 12 Dic
14:30
Legnago Salus
14:30
Darfo Boario
Mié 12 Dic
14:30
Mantova
14:30
Caravaggio
Mié 12 Dic
14:30
Olginatese
14:30
Caronnese
Mié 12 Dic
14:30
Pontisola
14:30
Seregno
Mié 12 Dic
14:30
Pro Sesto
14:30
Rezzato
Mié 12 Dic
14:30
Villa d'Almè
14:30
Sondrio
it - ISO Country Code Serie D Grupo 3 »
Mié 12 Dic
14:30
Belluno
14:30
Sandonà
Mié 12 Dic
14:30
Adriese
14:30
Union Feltre
Mié 12 Dic
14:30
Arzignano
14:30
Delta Porto Tolle
Mié 12 Dic
14:30
Montebelluna
14:30
Cjarlins Muzane
Mié 12 Dic
14:30
Campodarsego
14:30
Cartigliano
Mié 12 Dic
14:30
Clodiense
14:30
Este
Mié 12 Dic
14:30
Levico
14:30
Chions
Mié 12 Dic
14:30
St. Georgen
14:30
Virtus Don Bosco
Mié 12 Dic
14:30
Tamai
14:30
Trento
it - ISO Country Code Serie D Grupo 4 »
Mié 12 Dic
14:30
Adrense
14:30
Modena
Mié 12 Dic
14:30
Axys Zola
14:30
Fanfulla
Mié 12 Dic
14:30
Pol. Ciliverghe
14:30
Reggiana
Mié 12 Dic
14:30
Lentigione
14:30
Pavia
Mié 12 Dic
14:30
Mezzolara
14:30
Classe
Mié 12 Dic
14:30
OltrepòVoghera
14:30
Crema
Mié 12 Dic
14:30
Pergolettese
14:30
Calvina
Mié 12 Dic
14:30
San Marino Calcio
14:30
Sasso Marconi
Mié 12 Dic
14:30
Vigor Carpaneto
14:30
Fiorenzuola
it - ISO Country Code Serie D Grupo 5 »
Mié 12 Dic
14:30
Aglianese
14:30
Seravezza
Mié 12 Dic
14:30
Bastia
14:30
Montevarchi Calcio
Mié 12 Dic
14:30
Scandicci
14:30
Gavorrano
Mié 12 Dic
14:30
Massese
14:30
Ghivizzano Borgo
Mié 12 Dic
14:30
Pianese
14:30
Viareggio
Mié 12 Dic
14:30
Prato
14:30
Cannara
Mié 12 Dic
14:30
Real Forte Querce.
14:30
Sinalunghese
Mié 12 Dic
14:30
Donato Tavarnelle
14:30
Sangimignanosport
Mié 12 Dic
14:30
Sangiovannese
14:30
Tuttocuoio
Mié 12 Dic
14:30
Sporting Trestina
14:30
Ponsacco
it - ISO Country Code Serie D Grupo 6 »
Mié 12 Dic
14:30
Città Campobasso
14:30
Avezzano
Mié 12 Dic
14:30
Isernia
14:30
Sammaurese
Mié 12 Dic
14:30
Jesina
14:30
Francavilla
Mié 12 Dic
14:30
Montegiorgio
14:30
Real Giulianova
Mié 12 Dic
14:30
Pineto
14:30
Olympia Agnonese
Mié 12 Dic
14:30
Cesena
14:30
San Nicolò
Mié 12 Dic
14:30
Recanatese
14:30
Sangiustese
Mié 12 Dic
14:30
Santarcangelo
14:30
Forli
Mié 12 Dic
14:30
Savignanese
14:30
Matelica Calcio
Mié 12 Dic
14:30
Vastese
14:30
Castelfidardo Calcio
it - ISO Country Code Serie D Grupo 7 »
Mié 12 Dic
14:30
Città di Anagni
14:30
Sassari Torres
Mié 12 Dic
14:30
Lanusei
14:30
Trastevere
Mié 12 Dic
14:30
Nuova Monterosi
14:30
Aprilia

Follow BeSoccer on Facebook