noscript image
Primera B Chile
Mié 31 Oct
Barnechea Barnechea
1-0
CD Melipilla CD Melipilla
Dom 04 Nov
Santiago Wanderers Santiago Wanderers
2-2
San Marcos Arica San Marcos Arica
Magallanes Magallanes
0-0
Cobreloa Cobreloa
Ñublense Ñublense
1-1
D. Copiapo D. Copiapo
Deportes Valdivia Deportes Valdivia
0-0
La Serena La Serena
Santiago Morning Santiago Morning
1-0
Unión San Felipe Unión San Felipe
Cobresal Cobresal
4-1
Rangers Talca Rangers Talca
Coquimbo Unido Coquimbo Unido
1-0
Puerto Montt Puerto Montt
Equipo / Puntos
1 Coquimbo Unido COQ 57
2 Cobreloa COB 52
3 Cobresal CSL 51
4 Deportes Valdivia VAL 47
5 Santiago Wanderers SWA 46
6 Santiago Morning SAN 45
7 Unión San Felipe USF 42
8 Rangers Talca CSD 40
 
9 Barnechea BAR 39
10 CD Melipilla CDM 39
11 Puerto Montt PUE 35
12 La Serena DLS 35
13 Magallanes MAG 34
14 D. Copiapo DCO 34
15 Ñublense NUB 33
16 San Marcos Arica SAN 32
Grupo 2
Sab 08 Dic
General Velásquez General Velásquez
1-1
Deportes Santa Cruz Deportes Santa Cr.
Dom 09 Dic
Independiente Cauquenes Independiente
1-0
Colchagua Colchagua
Equipo / Puntos
1 Deportes Santa Cruz DSC 18
2 General Velásquez GVE 14
3 Independiente Cauquenes CAU 13
 
4 CDSC Iberia IBE 12
5 Colchagua CHG 5
Grupo 3
Sab 08 Dic
San Antonio Unido San Antonio Unido
4-1
Deportes Vallenar Deportes Vallenar
Fernández Vial Fernández Vial
1-0
Malleco Unido Malleco Unido
Equipo / Puntos
1 San Antonio Unido SAU 16
2 Fernández Vial FVC 14
3 Deportes Vallenar VAL 14
 
4 Recoleta DER 9
5 Malleco Unido MAL 8
Grupo 2
Dom 09 Dic
Lautaro de Buin Lautaro de Buin
2-1
Colina Colina
Deportes Limache Deportes Limache
4-0
Deportes Rengo Deportes Rengo
Equipo / Puntos
1 Deportes Limache LIM 9
2 Lautaro de Buin LAU 9
 
3 Colina ACC 8
4 Deportes Rengo REN 0
Primera Chile
Jue 29 Nov
San Luis de Quillota Luis Quillota
1-2
Everton Viña del Mar Everton Viña
Vie 30 Nov
Unión Española Unión Española
1-1
Unión La Calera Unión La Calera
O'Higgins O'Higgins
4-0
Audax Italiano Audax Italiano
Dom 02 Dic
Deportes Iquique Deportes Iquique
0-2
Antofagasta Antofagasta
Curicó Unido Curicó Unido
1-2
Univ de Chile Univ de Chile
Deportes Temuco Deportes Temuco
1-2
U. Católica U. Católica
Palestino Palestino
3-0
Huachipato Huachipato
Colo Colo Colo Colo
0-2
Univ. Concepción Univ. Concepción
Equipo / Puntos
1 U. Católica UCO 61
2 Univ. Concepción UDE 58
3 Univ de Chile UCH 57
4 Antofagasta ANT 53
5 Colo Colo COL 43
6 Unión La Calera ULC 43
7 Unión Española UNI 41
8 O'Higgins OHI 41
 
9 Huachipato HUA 39
10 Audax Italiano ACS 34
11 Everton Viña del Mar EVE 34
12 Curicó Unido CUR 34
13 Palestino PAL 32
14 Deportes Iquique IQU 32
15 Deportes Temuco DEP 28
16 San Luis de Quillota SAN 23
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 1 »
Mar 11 Dic
21:00
Club Brugge
21:00
Atlético
Mar 11 Dic
21:00
Monaco
21:00
B. Dortmund
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 2 »
Mar 11 Dic
21:00
Barcelona
21:00
Tottenham Hotspur
Mar 11 Dic
21:00
Inter
21:00
PSV
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 3 »
Mar 11 Dic
21:00
Liverpool
21:00
Napoli
Mar 11 Dic
21:00
Crvena Zvezda
21:00
PSG
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 4 »
Mar 11 Dic
18:55
Galatasaray SK
18:55
Porto
Mar 11 Dic
18:55
Schalke 04
18:55
Lokomotiv Moskva
ar - ISO Country Code Primera División Argentina »
Mar 11 Dic
01:15 En juego 57'
Belgrano
1 - 0
Tigre
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 1 »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 2 »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 3 »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 4 »
gb - ISO Country Code FA Cup »
Mar 11 Dic
20:45
Bradford City
20:45
Peterborough United
Mar 11 Dic
20:45
Sunderland
20:45
Walsall
Mar 11 Dic
20:45
Newport County
20:45
Wrexham
ss - ISO Country Code Liga Escocia »
Mar 11 Dic
20:45
Aberdeen
20:45
Livingston
gb - ISO Country Code League One »
ar - ISO Country Code Primera B Nacional »
Mar 11 Dic
02:00 En juego 26'
Atlético Mitre
0 - 0
Deportivo Morón
Mar 11 Dic
01:05 En juego 62'
Arsenal Sarandí
1 - 0
Nueva Chicago
bo - ISO Country Code Liga Boliviana - Clausura »
Mar 11 Dic
01:30 Descanso
Blooming
1 - 1
Nacional Potosí
it - ISO Country Code Serie C Grupo 2 »
Mar 11 Dic
20:30
Fano
20:30
Vis Pesaro
Mar 11 Dic
20:30
Feralpisalò
20:30
Imolese
Mar 11 Dic
20:30
Fermana
20:30
Triestina
Mar 11 Dic
20:30
Giana Erminio
20:30
Renate
Mar 11 Dic
14:30
AS Gubbio 1910
14:30
Vicenza
Mar 11 Dic
20:30
Ravenna Calcio
20:30
Virtus Verona
Mar 11 Dic
20:30
Rimini
20:30
AC Monza
Mar 11 Dic
20:30
Teramo
20:30
Pordenone
za - ISO Country Code Liga Sudafricana »
ar - ISO Country Code Primera B »
Mar 11 Dic
21:00 Aplazado
Barracas Central
21:00
Dep. Riestra
Mar 11 Dic
23:30
Talleres Escalada
23:30
Atlanta
Mar 11 Dic
21:00
Colegiales
21:00
Dep. Riestra
gb - ISO Country Code Conference South »
pt - ISO Country Code Liga Revelação »
gb - ISO Country Code Non League Premier Grupo 1 »
gb - ISO Country Code Non League Premier Grupo 2 »
Mar 11 Dic
20:45
Banbury United
20:45
Stourbridge
Mar 11 Dic
20:45
Stratford Town
20:45
Tamworth
gb - ISO Country Code Non League Premier Grupo 3 »
in - ISO Country Code India Super League »
Mar 11 Dic
15:00
Pune City
15:00
Goa
eg - ISO Country Code Liga Egipto »
tn - ISO Country Code Liga Tunecina »
gb - ISO Country Code Non League Division 1 Grupo 2 »
gb - ISO Country Code Non League Division 1 Grupo 3 »
Mar 11 Dic
20:45
Hythe Town
20:45
Greenwich Borough
Mar 11 Dic
20:30
Three Bridges
20:30
Horsham
gb - ISO Country Code Non League Division 1 Grupo 4 »
Mar 11 Dic
20:45
Aylesbury
20:45
Didcot Town
Mar 11 Dic
20:45
Yaxley FC
20:45
Welwyn Garden City
gb - ISO Country Code Non League Division 1 Grupo 5 »
gb - ISO Country Code League Trophy »
wo - ISO Country Code Copa Suzuki AFF »
Mar 11 Dic
13:45
Malasia
13:45
Vietnam

Follow BeSoccer on Facebook