noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
Apertura Colombia
Sab 07 Mar
Deportivo Cali Deportivo Cali
2-2
Deportivo Pereira Deportivo Pereira
Once Caldas Once Caldas
1-1
América de Cali América de Cali
Dom 08 Mar
Independiente Medellin Independiente
1-0
Millonarios Millonarios
Atlético Bucaramanga Atlético
1-1
Junior Junior
Boyacá Chicó Boyacá Chicó
2-2
Alianza Petrolera Alianza Petrolera
Envigado Envigado
2-2
Rionegro Águilas Rionegro Águilas
Lun 09 Mar
Santa Fe Santa Fe
2-2
At. Nacional At. Nacional
Deportes Tolima Deportes Tolima
1-0
Patriotas Boyacá Patriotas Boyacá
Mié 11 Mar
Jaguares FC Jaguares FC
0-3
Cúcuta Deportivo Cúcuta Deportivo
La Equidad La Equidad
1-1
Deportivo Pasto Deportivo Pasto
Equipo / Puntos
1 At. Nacional NAC 15
2 Deportivo Pasto PAS 14
3 Santa Fe SFE 13
4 Deportes Tolima TOL 13
5 Alianza Petrolera ALI 13
6 Junior JUN 13
7 Once Caldas ONC 12
8 América de Cali AME 12
9 Deportivo Cali CAL 11
10 Deportivo Pereira PER 11
 
11 Independiente Medellin IND 11
12 Rionegro Águilas AGU 10
13 La Equidad EQU 9
14 Envigado ENV 9
15 Atlético Bucaramanga BUC 9
16 Jaguares FC JAG 7
17 Millonarios MIL 6
18 Cúcuta Deportivo CUC 6
19 Boyacá Chicó CHI 5
20 Patriotas Boyacá PAT 4
Primera B Colombia - Clausura
Sab 18 Jul
Fortaleza Fortaleza
-
Tigres FC Tigres FC
Bogotá Bogotá
-
Leones Leones
Real San Andrés Real San Andrés
-
Atlético Huila Atlético Huila
Real Cartagena Real Cartagena
-
Cortuluá Cortuluá
Boca Juniors de Cali Boca Juniors Cali
-
Atlético Fútbol Club Atlético Fútbol
Orsomarso SC Orsomarso SC
-
Barranquilla Barranquilla
Deportes Quindío Deportes Quindío
-
Valledupar Valledupar
Unión Magdalena Unión Magdalena
-
Llaneros Llaneros
Equipo / Puntos
1 Atlético Huila HUI 0
2 Barranquilla BAR 0
3 Boca Juniors de Cali BJC 0
4 Bogotá BOG 0
5 Cortuluá COR 0
6 Atlético Fútbol Club AFC 0
7 Deportes Quindío QUI 0
8 Tigres FC TFC 0
 
9 Fortaleza FOR 0
10 Leones LEO 0
11 Llaneros LLA 0
12 Orsomarso SC ORS 0
13 Real Cartagena CAR 0
14 Real San Andrés REA 0
15 Unión Magdalena UNI 0
16 Valledupar VAL 0
Primera B Colombia - Apertura
Mié 11 Mar
Atlético Fútbol Club Atlético Fútbol
1-2
Atlético Huila Atlético Huila
Jue 12 Mar
Barranquilla Barranquilla
2-3
Leones Leones
Unión Magdalena Unión Magdalena
5-1
Real San Andrés Real San Andrés
Llaneros Llaneros
0-2
Bogotá Bogotá
Orsomarso SC Orsomarso SC
1-3
Boca Juniors de Cali Boca Juniors Cali
Vie 13 Mar
Tigres FC Tigres FC
0-0
Cortuluá Cortuluá
Valledupar Valledupar
0-1
Fortaleza Fortaleza
Deportes Quindío Deportes Quindío
5-1
Real Cartagena Real Cartagena
Equipo / Puntos
1 Deportes Quindío QUI 15
2 Leones LEO 15
3 Unión Magdalena UNI 14
4 Atlético Huila HUI 12
5 Fortaleza FOR 12
6 Cortuluá COR 11
7 Llaneros LLA 11
8 Real San Andrés REA 10
 
9 Valledupar VAL 9
10 Bogotá BOG 7
11 Atlético Fútbol Club AFC 7
12 Orsomarso SC ORS 6
13 Barranquilla BAR 5
14 Boca Juniors de Cali BJC 5
15 Real Cartagena CAR 4
16 Tigres FC TFC 3
de - ISO Country Code Bundesliga »
Dom 31 Mayo
15:30
Monchengladbach
15:30
Union Berlin
Dom 31 Mayo
18:00
Paderborn
18:00
B. Dortmund
de - ISO Country Code 2. Liga »
Dom 31 Mayo
13:30
Hamburger SV
13:30
Wehen Wiesbaden
Dom 31 Mayo
13:30
Heidenheim
13:30
Erzgebirge Aue
Dom 31 Mayo
13:30
Dynamo Dresden
13:30
Stuttgart
by - ISO Country Code Liga Bielorrusia »
Dom 31 Mayo
15:00
Energetik-BGU
15:00
Vitebsk
Dom 31 Mayo
17:00
BATE Borisov
17:00
Isloch
Dom 31 Mayo
19:00
Rukh Brest
19:00
Dinamo Brest
am - ISO Country Code Liga Armenia Grupo 2 »
Dom 31 Mayo
14:45
Alashkert
14:45
Ararat
kr - ISO Country Code K League 1 »
Dom 31 Mayo
09:30
Seoul
09:30
Seongnam FC
Dom 31 Mayo
12:00
Incheon United
12:00
Pohang Steelers
ua - ISO Country Code Liga Ucraniana Grupo 2 »
Dom 31 Mayo
16:00
Shakhtar Donetsk
16:00
Dinamo Kiev
ua - ISO Country Code Liga Ucraniana Grupo 3 »
Dom 31 Mayo
13:00
Vorskla Poltava
13:00
FC Lviv
Dom 31 Mayo
13:00 Aplazado
Karpaty Lviv
13:00
Illichivets Mariupol
de - ISO Country Code 3. Liga »
Dom 31 Mayo
17:00
Carl Zeiss Jena
17:00
Chemnitzer
Dom 31 Mayo
13:00
1860 München
13:00
MSV Duisburg
Dom 31 Mayo
14:00
Preußen Münster
14:00
Hallescher FC
hr - ISO Country Code Copa Croata »
Dom 31 Mayo
20:15
Rijeka
20:15
Osijek
dk - ISO Country Code Liga Danesa »
Dom 31 Mayo
18:00
Esbjerg
18:00
Aalborg BK
cz - ISO Country Code Liga Checa »
Dom 31 Mayo
18:00
Karviná
18:00
Sparta Praha
Dom 31 Mayo
14:00
Teplice
14:00
SFC Opava
Dom 31 Mayo
16:00
Bohemians 1905
16:00
České Budějovice
hu - ISO Country Code Liga Hungría »
ee - ISO Country Code Liga Estonia »
Dom 31 Mayo
12:00
Tulevik Viljandi
12:00
Nomme Kalju
Dom 31 Mayo
14:00
Levadia
14:00
Paide
ee - ISO Country Code Segunda Estonia »
Dom 31 Mayo
18:00
Maardu FC
18:00
Tammeka II
Dom 31 Mayo
18:00
Pärnu
18:00
K-Järve JK Järve
kr - ISO Country Code K League 2 »
Dom 31 Mayo
09:00
Ansan Greeners
09:00
Jeju United
Dom 31 Mayo
11:30
Chungnam Asan
11:30
Seoul E-Land
Dom 31 Mayo
11:30
Suwon FC
11:30
Bucheon FC 1995
pl - ISO Country Code Liga Polaca »
by - ISO Country Code Segunda Bielorrusia »
Dom 31 Mayo
14:00
Arsenal
14:00
Naftan Novopolotsk
Dom 31 Mayo
15:00
FK Orsha
15:00
Gomel
Dom 31 Mayo
16:00
FK Smorgon
16:00
Oshmyany
cr - ISO Country Code Primera Costa Rica - Clausura »
Dom 31 Mayo
03:00
CS Herediano
03:00
Santos de Guápiles
Dom 31 Mayo
23:00
Pérez Zeledón
23:00
Limón
dk - ISO Country Code Segunda Dinamarca »
Dom 31 Mayo
15:00
Vendsyssel
15:00
Fredericia
Dom 31 Mayo
14:00
Vejle BK
14:00
Næstved
Dom 31 Mayo
12:00
Nykøbing FC
12:00
Roskilde
es - ISO Country Code Partidos Amistosos »
cz - ISO Country Code 2. Liga Checa »
Dom 31 Mayo
17:00
Pardubice
17:00
Ústí nad Labem
Dom 31 Mayo
17:00
Vlašim
17:00
Baník Sokolov
rs - ISO Country Code Liga Serbia »
Dom 31 Mayo
17:30
Bačka Topola
17:30
Javor Ivanjica
Dom 31 Mayo
19:30
Mačva Šabac
19:30
Vozdovac
rs - ISO Country Code Segunda Serbia »
vn - ISO Country Code Copa Vietnam »
Dom 31 Mayo
12:00
Binh Duong
12:00
Thanh Hoa FC
Dom 31 Mayo
12:00
Can Tho
12:00
Bình Phước
Dom 31 Mayo
12:00
Quang Nam
12:00
Hong Linh Hà Tinh
Dom 31 Mayo
14:00
Ha Noi T T
14:00
Dong Thap
cr - ISO Country Code Ascenso Costa Rica - Play Offs Descenso »
Dom 31 Mayo
03:00
Curridabat
03:00
Santa Rosa
bi - ISO Country Code Liga Nacional B Burundi »
Dom 31 Mayo
13:00
New Oil
13:00
TOP Junior
Dom 31 Mayo
15:00
Unite Muyinga
15:00
Royal de Muramvya
bi - ISO Country Code Liga Burundi »
Dom 31 Mayo
15:30
Bumamuru
15:30
Olympic Star
Dom 31 Mayo
15:30
Musongati
15:30
LLB Académic
Dom 31 Mayo
15:30
Athlético Olympic
15:30
Bujumbura City
Dom 31 Mayo
15:30
Le Messager Ngozi
15:30
Dynamik
by - ISO Country Code Liga Reservas Bielorrusia »
ee - ISO Country Code Segunda B Estonia »
Dom 31 Mayo
18:00
Läänemaa
18:00
Tabasalu Charma
Dom 31 Mayo
18:00
Keila
18:00
Tallinna Kalev II
ee - ISO Country Code Tercera Estonia Grupo 1 »
Dom 31 Mayo
12:00
Tartu Welco II
12:00
Ajax Lasnamäe
Dom 31 Mayo
16:00
TJK Legion II
16:00
FCI Tallinn
Dom 31 Mayo
12:00
Sillamäe Kalev
12:00
Trans II
ee - ISO Country Code Tercera Estonia Grupo 2 »
Dom 31 Mayo
12:00
Kuressaare II
12:00
Kose
Dom 31 Mayo
12:00
Poseidon JK
12:00
Joker
Dom 31 Mayo
12:00
Viimsi JK II
12:00
Vaprus Pärnu II

Follow BeSoccer on Facebook