noscript image
Liga Checa
Vie 14 Dic
Baník Ostrava Baník Ostrava
18:00
Sigma Olomouc Sigma Olomouc
Sab 15 Dic
Bohemians 1905 Bohemians 1905
15:00
Slovan Liberec Slovan Liberec
Slovácko Slovácko
15:00
FK Dukla Praha FK Dukla Praha
Teplice Teplice
15:00
Zlin Zlin
SFC Opava SFC Opava
15:00
Mladá Boleslav Mladá Boleslav
Pribram Pribram
17:00
Sparta Praha Sparta Praha
Dom 16 Dic
Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň
15:00
Karviná Karviná
Lun 17 Dic
Jablonec Jablonec
18:00
Slavia Praha Slavia Praha
Equipo / Puntos
1 Slavia Praha SLP 46
2 Viktoria Plzeň VKP 42
3 Jablonec JAB 33
4 Baník Ostrava BAN 33
5 Sparta Praha SPA 31
6 Zlin ZLI 30
7 Slovan Liberec SLI 24
8 Mladá Boleslav MBO 22
 
9 Teplice TEP 22
10 SFC Opava OPA 20
11 Pribram PRI 19
12 Bohemians 1905 BOH 18
13 Slovácko SLO 18
14 Sigma Olomouc SIG 18
15 Karviná KAR 15
16 FK Dukla Praha DUK 15
2. Liga Checa
Sab 17 Nov
Prostějov Prostějov
0-1
Třinec Třinec
Vie 23 Nov
Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
1-2
Vlašim Vlašim
Ústí nad Labem Ústí nad Labem
3-1
Chrudim Chrudim
Znojmo Znojmo
0-0
Hradec Králové Hradec Králové
Sab 24 Nov
Pardubice Pardubice
0-0
Vysocina Jihlava Vysocina Jihlava
Baník Sokolov Baník Sokolov
4-0
Vitkovice Vitkovice
Dom 25 Nov
MAS Táborsko MAS Táborsko
2-3
Varnsdorf Varnsdorf
České Budějovice České
4-1
Viktoria Žižkov Viktoria Žižkov
Equipo / Puntos
1 České Budějovice ESK 35
2 Vysocina Jihlava VJI 33
3 Hradec Králové HRA 30
4 Varnsdorf SLO 29
5 Pardubice PAR 26
6 Ústí nad Labem UST 25
7 Zbrojovka Brno ZBR 23
8 Vlašim FCV 21
 
9 Baník Sokolov SOK 21
10 Vitkovice VIT 21
11 Třinec TRI 20
12 Prostějov PRO 18
13 Znojmo ZNO 16
14 Chrudim CHR 14
15 MAS Táborsko FKM 13
16 Viktoria Žižkov VIZ 10
Grupo 2
Vie 16 Nov
Chomutov Chomutov
2-2
Polaban Nymburk Polaban Nymburk
Sab 17 Nov
Neratovice-Byškovice Neratovice-Byškov
4-0
Ostrá Ostrá
Motorlet Praha Motorlet Praha
1-2
Sokol Hostouň Sokol Hostouň
Brandýs nad Labem Brandýs Labem
1-2
Sokol Libiš Sokol Libiš
FK Zbuzany FK Zbuzany
4-1
Mostecký Mostecký
Baník Souš Baník Souš
3-0
FK Ostrov FK Ostrov
Olympie Brezova Olympie Brezova
2-1
SK Kladno SK Kladno
Dom 18 Nov
Meteor Praha Meteor Praha
2-1
TJ Tatran Rakovnik Tatran Rakovnik
Equipo / Puntos
1 Sokol Hostouň HOS 30
2 FK Zbuzany ZBU 30
3 FK Ostrov FKO 29
4 Baník Souš BAN 28
5 Meteor Praha MET 27
6 Olympie Brezova OLY 27
7 Neratovice-Byškovice NER 26
8 Brandýs nad Labem BRA 26
 
9 SK Kladno SKK 23
10 Motorlet Praha MOT 21
11 Chomutov CHO 21
12 Polaban Nymburk POL 17
13 Sokol Libiš SOK 13
14 Mostecký MOS 11
15 TJ Tatran Rakovnik TAT 9
16 Ostrá OST 8
Grupo 5
Sab 10 Nov
HFK Olomouc HFK Olomouc
1-4
Frýdlant Frýdlant
Přerov Přerov
2-1
Kozlovice Kozlovice
Bohumin Bospor Bohumin Bospor
2-2
Slavoj Olympia Slavoj Olympia
Hranice Hranice
1-3
Opava II Opava II
SK Detmarovice SK Detmarovice
5-0
Šumperk Šumperk
Heřmanice Slezská Heřmanice
1-1
Sokol Ústí Sokol Ústí
Nový Jičín Nový Jičín
2-3
FC Vsetín FC Vsetín
Slavičín Slavičín
1-1
Havířov Havířov
Equipo / Puntos
1 Opava II OPA 30
2 Nový Jičín NOV 30
3 Slavičín SLA 29
4 Frýdlant FRY 28
5 Slavoj Olympia SOB 27
6 Bohumin Bospor BOS 24
7 Kozlovice KOZ 23
8 FC Vsetín VSE 22
 
9 SK Detmarovice SKD 22
10 Hranice HRA 21
11 Havířov HAV 21
12 HFK Olomouc HFK 19
13 Heřmanice Slezská FCH 15
14 Šumperk SUM 11
15 Přerov PER 9
16 Sokol Ústí SOK 4
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 5 »
Mié 12 Dic
21:00
Ajax
21:00
Bayern München
Mié 12 Dic
21:00
Benfica
21:00
AEK Athens
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 6 »
Mié 12 Dic
21:00
Shakhtar Donetsk
21:00
Olympique Lyonnais
Mié 12 Dic
21:00
Man. City
21:00
Hoffenheim
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 7 »
Mié 12 Dic
18:55 En juego 1'
Real Madrid
0 - 0
CSKA Moskva
Mié 12 Dic
18:55 En juego 1'
Viktoria Plzeň
0 - 0
Roma
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 8 »
Mié 12 Dic
21:00
Young Boys
21:00
Juventus
Mié 12 Dic
21:00
Valencia
21:00
Man. Utd
wo - ISO Country Code Mundial de Clubes »
Mié 12 Dic
16:30 Prórroga
Al Ain
3 - 3
Team Wellington
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 5 »
Mié 12 Dic
16:00 finalizado
Ajax Sub 19
1 - 2
Bayern München Sub19 INFO
Mié 12 Dic
16:00 finalizado
Benfica Sub-19
3 - 0
AEK Athens Sub19 INFO
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 6 »
Mié 12 Dic
11:00 finalizado
Shakhtar Donetsk .
1 - 1
Olympique Lyon Sub 19 INFO
Mié 12 Dic
16:00 finalizado
Man. City Sub19
2 - 1
Hoffenheim Sub 19 INFO
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 7 »
Mié 12 Dic
15:00 finalizado
Real Madrid Sub-19
2 - 1
CSKA Moskva Sub-19 INFO
Mié 12 Dic
12:00 finalizado
Viktoria Plzeň
2 - 4
Roma Sub 19 INFO
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 8 »
Mié 12 Dic
14:00 finalizado
Young Boys Sub 19
4 - 2
Juventus Sub 19 INFO
Mié 12 Dic
13:00 finalizado
Valencia Sub 19
1 - 2
Man. United Sub19 INFO
ar - ISO Country Code Primera B Nacional »
Mié 12 Dic
01:05 finalizado
Dep. Santamarina
0 - 1
Sarmiento INFO
it - ISO Country Code Serie C Grupo 1 »
Mié 12 Dic
20:30
Alessandria
20:30
Novara Calcio
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Gozzano
1 - 1
Carrarese INFO
Mié 12 Dic
18:30 En juego 25'
Olbia Calcio
0 - 0
Juventus Sub 23
Mié 12 Dic
20:30
Pisa
20:30
Arzachena
Mié 12 Dic
19:30
Pistoiese
19:30
Pontedera
Mié 12 Dic
18:30 En juego 25'
Pro Piacenza
0 - 0
AC Arezzo
Mié 12 Dic
18:30 En juego 21'
Siena
0 - 0
Albissola
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Virtus Entella
0 - 1
Pro Patria INFO
it - ISO Country Code Serie C Grupo 2 »
Mié 12 Dic
20:30
AlbinoLeffe
20:30
SS Sambenedettese Calcio
Mié 12 Dic
18:30 En juego 25'
Sudtirol
1 - 0
Ternana Calcio
it - ISO Country Code Serie C Grupo 3 »
Mié 12 Dic
20:30
Catania
20:30
Virtus Francavilla
Mié 12 Dic
14:30 Aplazado
Catanzaro
14:30
Viterbese
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Juve Stabia
4 - 0
Sicula Leonzio INFO
Mié 12 Dic
20:30
MonoPoli
20:30
US Vibonese Calcio
Mié 12 Dic
16:30 finalizado
Paganese
2 - 2
Matera INFO
Mié 12 Dic
18:30 En juego 24'
Potenza Calcio
0 - 0
Trapani
Mié 12 Dic
18:30 En juego 22'
Reggina
0 - 0
SS Cavese 1919
Mié 12 Dic
20:30
Rende
20:30
Rieti
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Siracusa
0 - 0
Casertana INFO
za - ISO Country Code Liga Sudafricana »
Mié 12 Dic
18:30 En juego 26'
Kaizer Chiefs
0 - 0
SuperSport United
Mié 12 Dic
18:30 En juego 25'
Maritzburg United
0 - 0
Black Leopards
Mié 12 Dic
18:30 En juego 26'
AmaZulu
0 - 0
Bloemfontein Celtic
Mié 12 Dic
18:30 En juego 26'
Bidvest Wits
2 - 0
Golden Arrows
it - ISO Country Code Serie D Grupo 1 »
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Arconatese
1 - 1
Ligorna INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Borgaro Nobis
0 - 1
Casale INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Chieri
2 - 1
Lavagnese INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Bustese Milano Ci.
3 - 2
Bra INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Pro Dronero
0 - 1
Folgore Caratese INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Savona
2 - 0
Fezzanese INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Sestri Levante
2 - 1
Lecco INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Stresa
2 - 3
Borgosesia INFO
Mié 12 Dic
15:00 finalizado
Sanremo
0 - 1
Inveruno INFO
it - ISO Country Code Serie D Grupo 2 »
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Ambrosiana
2 - 2
Virtus Bergamo INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Ciserano
2 - 2
Scanzorosciate INFO
Mié 12 Dic
18:30
Como
18:30
Villafranca
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Legnago Salus
2 - 0
Darfo Boario INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Mantova
2 - 0
Caravaggio INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Olginatese
0 - 1
Caronnese INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Pontisola
0 - 1
Seregno INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Pro Sesto
1 - 0
Rezzato INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Villa d'Almè
2 - 1
Sondrio INFO
it - ISO Country Code Serie D Grupo 3 »
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Belluno
2 - 0
Sandonà INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Adriese
0 - 2
Union Feltre INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Arzignano
3 - 4
Delta Porto Tolle INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Montebelluna
2 - 1
Cjarlins Muzane INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Campodarsego
2 - 2
Cartigliano INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Clodiense
1 - 1
Este INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Levico
1 - 1
Chions INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
St. Georgen
0 - 1
Virtus Don Bosco INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Tamai
0 - 1
Trento INFO
it - ISO Country Code Serie D Grupo 4 »
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Adrense
1 - 1
Modena INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Axys Zola
1 - 2
Fanfulla INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Pol. Ciliverghe
1 - 2
Reggiana INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Lentigione
1 - 0
Pavia INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Mezzolara
3 - 0
Classe INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
OltrepòVoghera
2 - 2
Crema INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Pergolettese
5 - 1
Calvina INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
San Marino Calcio
1 - 0
Sasso Marconi INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Vigor Carpaneto
1 - 1
Fiorenzuola INFO
it - ISO Country Code Serie D Grupo 5 »
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Aglianese
1 - 1
Seravezza INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Bastia
1 - 1
Montevarchi Calcio INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Scandicci
1 - 2
Gavorrano INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Massese
0 - 1
Ghivizzano Borgo INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Pianese
1 - 1
Viareggio INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Prato
2 - 0
Cannara INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Real Forte Querce.
1 - 0
Sinalunghese INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Donato Tavarnelle
3 - 0
Sangimignanosport INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Sangiovannese
3 - 0
Tuttocuoio INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Sporting Trestina
1 - 0
Ponsacco INFO
it - ISO Country Code Serie D Grupo 6 »
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Città Campobasso
1 - 0
Avezzano INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Isernia
1 - 1
Sammaurese INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Jesina
0 - 0
Francavilla INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Montegiorgio
1 - 0
Real Giulianova INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Pineto
0 - 1
Olympia Agnonese INFO
Mié 12 Dic
20:30
Cesena
20:30
San Nicolò
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Recanatese
0 - 2
Sangiustese INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Santarcangelo
1 - 3
Forli INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Savignanese
0 - 1
Matelica Calcio INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Vastese
2 - 1
Castelfidardo Calcio INFO
it - ISO Country Code Serie D Grupo 7 »
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Albalonga
4 - 0
Ladispoli INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Anzio
0 - 3
Latina INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Atletico
2 - 1
Budoni INFO

Follow BeSoccer on Facebook