RESULTADOS | Alemania
Bundesliga »
Dom 25 Feb
18:00
RB Leipzig
18:00
Köln
Dom 25 Feb
15:30
B. Leverkusen
15:30
Schalke 04
2. Liga »
Dom 25 Feb
13:30
Darmstadt 98
13:30
Heidenheim
Dom 25 Feb
13:30
Bochum
13:30
Nürnberg
Dom 25 Feb
13:30
FC St. Pauli
13:30
Holstein Kiel
3. Liga »
Regionalliga Grupo 1 »
Dom 25 Feb
14:00
Bayern München
14:00
Eichstätt
Regionalliga Grupo 2 »
Dom 25 Feb
14:00 Aplazado
Germania Egestorf
14:00
LSK Hansa
Dom 25 Feb
14:00 Aplazado
Borussia
14:00
Havelse
Dom 25 Feb
14:00 Aplazado
Eintracht
14:00
VfB Oldenburg
Regionalliga Grupo 3 »
Dom 25 Feb
15:00 Aplazado
Borussia Dortmund
15:00
Verl
Dom 25 Feb
14:00
Köln II
14:00
Wattenscheid 09
Regionalliga Grupo 4 »
Dom 25 Feb
13:30 Aplazado
Altglienicke
13:30
Hertha BSC II
Dom 25 Feb
13:00
Oberlausitz
13:00
Berliner AK 07
Dom 25 Feb
13:30
Chemie Leipzig
13:30
Auerbach
Dom 25 Feb
13:30 Aplazado
Luckenwalde
13:30
Union Fürstenwalde
Dom 25 Feb
13:30
Viktoria Berlin
13:30
1. FC Lokomotive Leipzig
Regionalliga Grupo 5 »
Dom 25 Feb
14:00
Hoffenheim II
14:00
Elversberg
Oberliga Grupo 1 »
Dom 25 Feb
11:00
Geestemünde
11:00
OSC Bremerhaven
Dom 25 Feb
14:30
Schwachhausen
14:30
Oberneuland
Dom 25 Feb
15:00
Grolland
15:00
Habenhauser FV
Dom 25 Feb
15:00
Hastedt
15:00
BTS Neustadt
Dom 25 Feb
15:00
Leher TS
15:00
Vatan Sport
Oberliga Grupo 5 »
Oberliga Grupo 6 »
Dom 25 Feb
15:00
TuS Bersenbrück
15:00
SVG Göttingen
Dom 25 Feb
15:00
Gifhorn
15:00
Cloppenburg
Dom 25 Feb
15:00
Heeslinger SC
15:00
Arminia Hannover
Dom 25 Feb
15:00
Sulingen
15:00
Lupo-Martini
Dom 25 Feb
15:00
VfL Oldenburg
15:00
TB Uphusen
Dom 25 Feb
15:00
Vorsfelde
15:00
Celle
Oberliga Grupo 7 »
Oberliga Grupo 8 »
Oberliga Grupo 9 »
Oberliga Grupo 10 »
Dom 25 Feb
15:00 Aplazado
Rot Weiss Ahlen
15:00
Eintracht Rheine
Dom 25 Feb
15:00
ASC 09 Dortmund
15:00
Sprockhövel
Dom 25 Feb
15:00
Ennepetal
15:00
Brünninghausen
Dom 25 Feb
15:00
Gutersloh
15:00
Arminia Bielefeld II
Dom 25 Feb
15:00
Kaan-Marienborn
15:00
TuS Haltern
Dom 25 Feb
15:00 Aplazado
Marl Hüls
15:00
SC Hassel
Dom 25 Feb
15:00
Schalke 04 II
15:00
Hammer SpVg
Dom 25 Feb
15:00 Aplazado
Siegen
15:00
Paderborn 07 II
Oberliga Grupo 11 »
Dom 25 Feb
14:00
Homburg
14:00
Salmrohr
Dom 25 Feb
15:00
Gonsenheim
15:00
Karbach
Oberliga Grupo 12 »
Dom 25 Feb
15:00
SF Baumberg
15:00
Krefeld-Fischeln
Dom 25 Feb
15:00
FC Bocholt
15:00
1.FC Monheim
Dom 25 Feb
15:00
Homberg
15:00
Velbert
Dom 25 Feb
15:00
Schonnebeck
15:00
Cronenberger
Dom 25 Feb
15:00
Speldorf
15:00
Jahn Hiesfeld
Dom 25 Feb
15:00
Straelen 1919
15:00
Schwarz-Weiss Essen
Dom 25 Feb
15:00
Turu 1880 Dusseld.
15:00
Düsseldorf-West
Dom 25 Feb
15:00
TSG Vohwinkel 80
15:00
Germania Ratingen
Dom 25 Feb
15:00
Hilden
15:00
Düsseldorfer
Oberliga Grupo 14 »
Dom 25 Feb
14:30
Alfter
14:30
Wesseling-Urfeld
Dom 25 Feb
15:00
Euskirchener TSC
15:00
Hürth
Dom 25 Feb
15:00
Viktoria
15:00
SV Breinig
Dom 25 Feb
15:15
Pesch
15:15
Siegburger SV 04
Dom 25 Feb
15:00
Hennef 05
15:00
FC BW Friesdorf
Dom 25 Feb
15:30
Herkenrath
15:30
SSV Merten
Dom 25 Feb
15:30
VfL Vichttal
15:30
Bergisch Gladbach
Bundesliga
Vie 23 Feb
Mainz 05
1-1
Wolfsburg
Sab 24 Feb
Bayern München
0-0
Hertha BSC
Hoffenheim
1-1
SC Freiburg
Hannover 96
0-1
Borussia
Stuttgart
1-0
Eintracht
Werder Bremen
1-0
Hamburger SV
Dom 25 Feb
B. Leverkusen
15:30
Schalke 04
RB Leipzig
18:00
Köln
Lun 26 Feb
B. Dortmund
20:30
FC Augsburg
Equipo / Puntos
1 Bayern München BYM 60
2 B. Dortmund BVB 40
3 Eintracht Frankfurt EIN 39
4 B. Leverkusen LEV 38
5 RB Leipzig RBL 38
6 Schalke 04 S04 37
7 Borussia Monchengladbach MON 34
8 Hoffenheim HOF 32
9 Hannover 96 HAN 32
 
10 FC Augsburg AUG 31
11 Hertha BSC HER 31
12 Stuttgart STU 30
13 SC Freiburg SCF 29
14 Werder Bremen BRE 26
15 Wolfsburg WOL 25
16 Mainz 05 M05 24
17 Hamburger SV HSV 17
18 Köln COL 14
2. Liga
Vie 23 Feb
Arminia Bielefeld
2-3
Dynamo Dresden
Jahn Regensburg
4-3
Fortuna
Sab 24 Feb
MSV Duisburg
2-1
Ingolstadt 04
Greuther Fürth
2-1
Braunschweig
Union Berlin
2-1
Sandhausen
Erzgebirge Aue
2-1
Kaiserslautern
Dom 25 Feb
Darmstadt 98
13:30
Heidenheim
Bochum
13:30
Nürnberg
FC St. Pauli
13:30
Holstein Kiel
Equipo / Puntos
1 Nürnberg FCN 44
2 Fortuna Düsseldorf F95 44
3 Holstein Kiel HOL 37
4 MSV Duisburg MSV 37
5 Jahn Regensburg SSV 36
6 Sandhausen SVS 35
7 1. FC Union Berlin UNB 34
8 Arminia Bielefeld ARB 34
9 Ingolstadt 04 ING 33
 
10 Dynamo Dresden SGD 32
11 Heidenheim HEI 32
12 FC St. Pauli STP 31
13 Braunschweig EBT 29
14 Erzgebirge Aue ERZ 28
15 Greuther Fürth SGF 27
16 Bochum BOC 26
17 Darmstadt 98 DAR 22
18 Kaiserslautern KAI 21
Grupo 2
Vie 23 Feb
Lübeck
2-1
Eutin 08
Drochtersen Assel
19:30
St. Pauli II
Sab 24 Feb
Weiche Flensburg
13:30
Schwarz-Weiss
Eintracht
14:00
Altona 93
Jeddeloh
16:00
Hannover 96 II
Dom 25 Feb
Germania Egestorf
14:00
LSK Hansa
Borussia
14:00
Havelse
Eintracht
14:00
VfB Oldenburg
Lun 26 Feb
Wolfsburg II
20:15
Hamburger SV II
Equipo / Puntos
1 Hamburger SV II HAM 41
2 Wolfsburg II WOL 41
3 Weiche Flensburg WEI 38
4 Hannover 96 II HAN 31
5 Lübeck LUB 31
6 Germania Egestorf GER 29
7 St. Pauli II STP 28
8 Jeddeloh JED 28
9 Eintracht Norderstedt EIN 27
 
10 Drochtersen / Assel DRO 26
11 Eintracht Braunschweig II EIB 26
12 LSK Hansa LSK 23
13 Havelse HAV 19
14 VfB Oldenburg VFB 13
15 Eutin 08 EUT 13
16 BSV Schwarz-Weiss rehden BSV 13
17 Borussia Hildesheim BOR 12
18 Altona 93 ALT 10
Grupo 5
Sab 24 Feb
Kickers Offenbach
0-0
Freiburg II
Saarbrücken
2-2
Mainz 05 II
Schott Mainz
3-3
Rochling
Eintracht
14:00
Wormatia Worms
TuS Koblenz
0-0
Astoria Walldorf
Waldhof Mannheim
0-1
FSV Frankfurt
Stuttgart II
1-0
Stuttgarter
Dom 25 Feb
Hoffenheim II
14:00
Elversberg
Mié 11 Abr
TSV Steinbach
19:00
Hessen Kassel
Equipo / Puntos
1 Saarbrücken SAA 57
2 Kickers Offenbach FC OFC 50
3 Waldhof Mannheim WAL 47
4 Freiburg II FRE 42
5 Elversberg ELV 37
6 Mainz 05 II MAI 36
7 Hoffenheim II HOF 35
8 TSV Steinbach STE 34
9 Stuttgart II STU 34
10 Astoria Walldorf AST 30
 
11 Eintracht Stadtallendorf EIN 30
12 FSV Frankfurt FSV 30
13 Wormatia Worms WWO 29
14 Ulm ULM 25
15 Stuttgarter Kickers SVS 24
16 Schott Mainz SMA 19
17 TuS Koblenz TUS 18
18 Rochling Volklingen RVO 18
19 Hessen Kassel HES 11
Grupo 1
Vie 23 Feb
Brinkumer SV
3-1
Blumenthaler SV
Sab 24 Feb
Aumund-Vegesack
14:00
VfL Bremen
Dom 25 Feb
Geestemünde
11:00
OSC Bremerhaven
Schwachhausen
14:30
Oberneuland
Grolland
15:00
Habenhauser FV
Hastedt
15:00
BTS Neustadt
Leher TS
15:00
Vatan Sport
Mié 04 Abr
Bremer SV
18:00
Werder Bremen III
Equipo / Puntos
1 Bremer SV BRE 46
2 Oberneuland OBE 45
3 Hastedt HAS 39
4 Brinkumer SV BRI 38
5 Blumenthaler SV BLU 38
6 Schwachhausen SCH 35
7 Leher TS LEH 29
8 SG Aumund-Vegesack SGA 28
 
9 Werder Bremen III WER 27
10 OSC Bremerhaven OSC 20
11 Habenhauser FV HAB 18
12 Geestemünde GEE 15
13 VfL Bremen VFL 14
14 BTS Neustadt BTN 10
15 Grolland GRO 10
16 Vatan Sport VAT 9
Grupo 2
Sab 09 Dic
VfB Ginsheim
5-2
Buchonia Flieden
Weiss Frankfurt
1-5
Waldgirmes
Teutonia WS
2-0
Hessen Dreieich
Mié 28 Mar
Bayern Alzenau
19:30
Baunatal
Jue 29 Mar
Neu-Isenburg
19:30
Borussia Fulda
Sab 31 Mar
Rot-Weiß Hadamar
15:00
Viktoria Griesheim
Lun 02 Abr
Lohfelden
15:00
Ederbergland
Mié 18 Abr
Vellmar
14:00
SV Steinbach 1920
Equipo / Puntos
1 Hessen Dreieich HES 45
2 Waldgirmes WAL 42
3 Lehnerz LEH 41
4 Teutonia WS TEU 37
5 Bayern Alzenau BAY 36
6 Baunatal BAU 31
7 Rot-Weiß Hadamar ROT 29
8 Buchonia Flieden BUC 28
9 Borussia Fulda FUL 26
 
10 Lohfelden LOH 26
11 VfB Ginsheim VFB 25
12 Neu-Isenburg SNI 21
13 Viktoria Griesheim VIK 21
14 Ederbergland EDE 16
15 Rot Weiss Frankfurt FRA 15
16 SV Steinbach 1920 STE 11
17 Vellmar VEL 10

Follow BeSoccer on Facebook