RESULTADOS | Grecia
Liga Griega »
Dom 25 Feb
16:15
Larissa FC
16:15
Platanias
Dom 25 Feb
16:15
Panaitolikos
16:15
Kerkyra
Dom 25 Feb
18:30
PAOK
18:30
Olympiakos Piraeus
Dom 25 Feb
14:00
Xanthi
14:00
Apollon Smirnis
Segunda Grecia »
Dom 25 Feb
14:00 Aplazado
Apollon Larissa
14:00
Acharnaikos
Dom 25 Feb
14:00 Aplazado
Apollon Kalamarias
14:00
Veria
Dom 25 Feb
14:00
Aiginiakos
14:00
Aris Thessaloniki
Dom 25 Feb
14:00
Panegialios
14:00
Sparti
Dom 25 Feb
14:00
Anagennisi
14:00
Doxa Dramas
Dom 25 Feb
14:00
OFI
14:00
Panserraikos FC
Tercera Grecia Grupo 1 »
Tercera Grecia Grupo 2 »
Dom 25 Feb
14:00
Palaiochori Fc
14:00
Kampaniakos Chalastra
Dom 25 Feb
14:00
Almopos Aridaia
14:00
M. Alexandros Trikala
Dom 25 Feb
14:00
Iraklis
14:00
Naoussa
Dom 25 Feb
14:00
Pierikos
14:00
Agrotikos Asteras
Dom 25 Feb
14:00
Langadas
14:00
Makedonikos
Dom 25 Feb
14:00
Philippos
14:00
Kardias
Dom 25 Feb
14:00
Kilkisiakos
14:00
Edessaikos
Tercera Grecia Grupo 3 »
Tercera Grecia Grupo 4 »
Tercera Grecia Grupo 5 »
Dom 25 Feb
14:00
Pylou Tsiklitiras
14:00
Leonidio
Dom 25 Feb
12:00
Zakynthos
12:00
Kalamata FC
Dom 25 Feb
14:00
Achaiki
14:00
Asteras Amaliadas
Dom 25 Feb
13:30
Pallixouriakos
13:30
Asteras Vlachioti
Dom 25 Feb
14:00
Paniliakos
14:00
Diagoras Vrachneika
Dom 25 Feb
14:00
Panarkadikos
14:00
PAO Vardas
Tercera Grecia Grupo 6 »
Dom 25 Feb
14:00
Proodeftiki FC
14:00
Keratsini
Dom 25 Feb
14:00
Ialysos
14:00
Enosi Panaspropyrgiakos Dox
Dom 25 Feb
13:30
Rodos
13:30
Pelopas Kiatou
Dom 25 Feb
14:00
Loutraki
14:00
Ethnikos Piraeus
Tercera Grecia Grupo 7 »
Tercera Grecia Grupo 8 »
Dom 25 Feb
14:00
Irodotos
14:00
Egaleo
Dom 25 Feb
14:00
Fostiras
14:00
Palaiochora
Dom 25 Feb
14:00
Kifisia
14:00
Ermis Zoniana
Dom 25 Feb
14:00
Atsalenios
14:00
Agios Ierotheos
Dom 25 Feb
14:00
AE Mylopotamos
14:00
Ilisiakos
Liga Griega
Sab 24 Feb
PAS Giannina
0-0
Levadiakos
Panionios
0-0
Asteras Tripolis
Panathinaikos
2-0
Lamia
Dom 25 Feb
Xanthi
14:00
Apollon Smirnis
Larissa FC
16:15
Platanias
Panaitolikos
16:15
Kerkyra
PAOK
18:30
Olympiakos Piraeus
Lun 26 Feb
Atromitos
18:30
AEK Athens
Equipo / Puntos
1 PAOK PAO 52
2 AEK Athens AEK 50
3 Olympiakos Piraeus OLP 46
4 Atromitos ATR 42
5 Panionios PAN 32
6 Panathinaikos PAN 30
7 PAS Giannina GIA 29
8 Asteras Tripolis TRI 29
 
9 Xanthi XAN 29
10 Panaitolikos PGE 26
11 Levadiakos LEV 26
12 Larissa FC LAR 22
13 Lamia LAM 20
14 Kerkyra KER 18
15 Apollon Smirnis APS 16
16 Platanias PLA 10
Segunda Grecia
Sab 24 Feb
Trikala
0-1
Panachaiki
Dom 25 Feb
Apollon Larissa
14:00
Acharnaikos
Apollon Kalamarias
14:00
Veria
Aiginiakos
14:00
Aris Thessaloniki
Panegialios
14:00
Sparti
Anagennisi
14:00
Doxa Dramas
OFI
14:00
Panserraikos FC
Lun 26 Feb
Karaiskakis
14:00
Kissamikos
Kallithea
14:00
Ergotelis
Equipo / Puntos
1 Aris Thessaloniki ARI 45
2 Panachaiki PAN 40
3 OFI OFI 39
4 Kissamikos KIS 30
5 Trikala TRI 30
6 Doxa Dramas DOX 27
7 Karaiskakis KAR 25
8 Sparti SPA 25
9 Apollon Larissa APL 25
 
10 Aiginiakos AIG 22
11 Apollon Kalamarias APO 22
12 Anagennisi Karditsas ANA 21
13 Veria VER 17
14 Ergotelis ERG 16
15 Kallithea KAL 13
16 Panegialios PAN 13
17 Panserraikos FC PAN 13
18 Acharnaikos ACH 0
Grupo 1
Sab 24 Feb
Orfeas Xanthi
1-0
Aris Avato
Dom 25 Feb
Alexandros
14:00
AE Didymoteicho
Elpis Skoutari
14:00
Doxa Proskyniton
Kavala
14:00
Aetos Orfani
Alexandros Karperi
14:00
Apollon
Sidirochori
14:00
Nestos
Equipo / Puntos
1 Apollon Paralimniou APP 39
2 Elpis Skoutari ESK 34
3 Kavala AOK 33
4 Aetos Orfani AEO 33
5 Orfeas Xanthi OPX 25
6 Aris Avato ARA 25
 
7 Nestos Chrisoupolis NES 24
8 M. Alexandros Xiropotamos MAX 21
9 AE Didymoteicho AED 18
10 Doxa Proskyniton DOP 15
11 D. Neo Sidirochori DNS 10
12 M. Alexandros Karperi MAK 9
Grupo 2
Dom 25 Feb
Palaiochori Fc
14:00
Kampaniakos
Almopos Aridaia
14:00
Alexandros Trikala
Iraklis
14:00
Naoussa
Pierikos
14:00
Agrotikos Asteras
Langadas
14:00
Makedonikos
Philippos
14:00
Kardias
Kilkisiakos
14:00
Edessaikos
Equipo / Puntos
1 Palaiochori Fc ARP 51
2 Iraklis IRA 49
3 Almopos Aridaia ALA 39
4 Makedonikos MAK 37
5 Edessaikos EDE 33
6 Agrotikos Asteras AGR 33
7 Naoussa NAO 30
8 Pierikos PIE 30
 
9 Langadas LAN 28
10 Kardias KAR 27
11 Kilkisiakos KIL 25
12 M. Alexandros Trikala MAT 25
13 AE Karitsa AEK 24
14 Philippos Alexandreia PHA 18
15 Kampaniakos Chalastra KAM 10
Grupo 6
Sab 24 Feb
Zevgolateio
0-3
Diagoras
Dom 25 Feb
Rodos
13:30
Pelopas Kiatou
Proodeftiki FC
14:00
Keratsini
Ialysos
14:00
Enosi
Loutraki
14:00
Ethnikos Piraeus
Equipo / Puntos
1 Ethnikos Piraeus ETH 32
2 Proodeftiki FC PRO 29
3 Diagoras DIA 25
4 Keratsini KER 25
5 Ialysos IAL 24
6 Rodos ROD 21
 
7 Ionikos Nikea ION 19
8 Loutraki LOU 18
9 Enosi Panaspropyrgiakos Dox EPD 18
10 Pelopas Kiatou PEL 6
11 Zevgolateio ZEV 3
Grupo 8
Dom 25 Feb
Irodotos
14:00
Egaleo
Fostiras
14:00
Palaiochora
Kifisia
14:00
Ermis Zoniana
Atsalenios
14:00
Agios Ierotheos
AE Mylopotamos
14:00
Ilisiakos
Equipo / Puntos
1 Irodotos IRO 29
2 Egaleo EGA 29
3 Palaiochora PFC 23
4 Ilisiakos ILI 22
5 OF Ierapetra OFL 19
6 Atsalenios ATS 18
 
7 Agios Ierotheos AGI 16
8 Fostiras FOS 15
9 Kifisia KIF 14
10 Ermis Zoniana ZON 14
11 AE Mylopotamos AEM 12

Follow BeSoccer on Facebook