noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
Liga Hong Kong
Mar 10 Mar
Southern District Southern District
1-5
Kitchee FC Kitchee FC
Jue 07 Mayo
Eastern Football Team Eastern Football .
14:00
Rangers Rangers
Sab 09 Mayo
Wofoo Tai Po FC Wofoo Tai Po FC
08:30
Happy Valley AA Happy Valley AA
I-Sky Yuen Long I-Sky Yuen Long
11:30
Lee Man Lee Man
Dom 10 Mayo
Pegasus Pegasus
08:30
R&F FC R&F FC
Equipo / Puntos
1 Lee Man WAR 7
2 Kitchee FC KFC 7
3 Eastern Football Team EAS 7
4 R&F FC RFH 6
5 Southern District SDI 5
 
6 Rangers BIU 3
7 Happy Valley AA HVA 3
8 I-Sky Yuen Long ISK 2
9 Wofoo Tai Po FC WTP 2
10 Pegasus SUN 1
Primera Hong Kong
Dom 08 Dic
Wing Yee Wing Yee
5-3
Citizen AA Citizen AA
Central & Western Central & Western
0-3
HK Sapling HK Sapling
Resources Capital Resources Capital
1-1
Icanfield Icanfield
Shatin Shatin
2-1
South China AA South China AA
Hong Kong FC Hong Kong FC
09:45
Hoi King Hoi King
Dom 15 Dic
Wong Tai Sin Wong Tai Sin
1-2
Sham Shui Po Sham Shui Po
Dom 01 Mar
Eastern District SA Eastern District
08:30
North District North District
Equipo / Puntos
1 Resources Capital RES 30
2 HK Sapling HON 25
3 Hong Kong FC HON 25
4 South China AA SCA 24
5 Eastern District SA EAD 22
6 Central & Western CWD 21
7 Wing Yee WIN 18
 
8 Citizen AA CAA 16
9 Hoi King HOI 15
10 Shatin SHA 14
11 North District NDT 12
12 Icanfield ICA 11
13 Wong Tai Sin WON 10
14 Sham Shui Po SHA 3
Liga Reservas Hong Kong
Mié 22 Ene
BC Rangers Reserve Rangers Reserve
2-0
Eastern Salon Reserve Eastern Salon Res.
Southern District Reserve Southern District
4-1
Yuen Long Reserve Yuen Long Reserve
Warriors Reserve Warriors Reserve
0-7
Happy Valley Reserve Happy Valley Rese.
Sun Pegasus Reserve Pegasus Reserve
5-1
R&F FCReserves R&F FCReserves
Mié 12 Feb
Kitchee Reserve Kitchee Reserve
11:30
Wofoo Tai Po Reservas Wofoo Reservas
Equipo / Puntos
1 Happy Valley Reserve HVR 19
2 BC Rangers Reserve RNG 19
3 Eastern Salon Reserve ESA 18
4 Kitchee Reserve KIT 18
5 Yuen Long Reserve YLO 14
 
6 Southern District Reserve SOU 13
7 Warriors Reserve WFR 9
8 Wofoo Tai Po Reservas WTP 9
9 Sun Pegasus Reserve PEG 8
10 R&F FCReserves GUA 5
Segunda Hong Kong
Dom 19 Ene
Tung Sing Tung Sing
2-0
Fu Moon AA Fu Moon AA
Kwun Tong Kwun Tong
0-0
Leaper FC Leaper FC
Tuen Mun SA Tuen Mun SA
0-1
Sparta Asia FC Sparta Asia FC
Kwai Tsing Kwai Tsing
0-0
Chelsea Soccer School Chelsea Soccer Sc.
Wanchai Wanchai
4-0
Yau Tsim Yau Tsim
Kowloon City Kowloon City
2-2
Kwong Wah AA Kwong Wah AA
Lucky Mile Lucky Mile
0-7
Double Flower Double Flower
Equipo / Puntos
1 Kowloon City KWL 30
2 Leaper FC LEA 29
3 Double Flower DOU 28
4 Kwong Wah AA KWW 20
5 Tung Sing TUN 19
6 Wanchai WAN 18
7 Kwun Tong KWU 18
 
8 Fu Moon AA FUM 15
9 Kwai Tsing KWA 13
10 Chelsea Soccer School CHE 13
11 Tuen Mun SA TMS 13
12 Yau Tsim YTS 11
13 Lucky Mile LUC 9
14 Sparta Asia FC MUT 9
Tercera Hong Kong
Dom 19 Ene
Islands District Islands District
1-6
Sun Hei SC Sun Hei SC
Kowloon City DRSC Kowloon City DRSC
0-4
Tsuen Wan Tsuen Wan
Ornaments FC Ornaments FC
1-3
Sai Kung Sai Kung
Lung Moon Lung Moon
1-2
Kowloon CC Kowloon CC
Sun Source FC Sun Source FC
2-0
Fukien AC Fukien AC
Sai Kung DSA Sai Kung DSA
2-0
New Fair Kui Tan New Fair Kui Tan
Kwok Keung Kwok Keung
5-0
King Mountain SA King Mountain SA
Wing Go Wing Go
1-1
WSE WSE
Equipo / Puntos
1 Wing Go WGO 43
2 WSE WSE 31
3 Kwok Keung KKA 29
4 Sun Source FC MGS 28
5 Sun Hei SC SHS 28
6 Fukien AC FUK 26
7 Sai Kung SKF 24
8 Islands District ISD 22
 
9 Lung Moon LMO 19
10 Kowloon City DRSC KOC 18
11 Sai Kung DSA SKU 15
12 Ornaments FC ORN 14
13 Tsuen Wan TSU 14
14 Kowloon CC KCC 14
15 New Fair Kui Tan NWK 8
16 King Mountain SA KMO 0
at - ISO Country Code Segunda Austria »
de - ISO Country Code Bundesliga »
Sab 06 Jun
15:30
B. Leverkusen
15:30
Bayern München
Sab 06 Jun
18:30
B. Dortmund
18:30
Hertha BSC
Sab 06 Jun
15:30
Fortuna
15:30
Hoffenheim
Sab 06 Jun
15:30
Eintracht
15:30
Mainz 05
Sab 06 Jun
15:30
RB Leipzig
15:30
Paderborn
pt - ISO Country Code Liga Portuguesa »
Sab 06 Jun
22:15
Boavista
22:15
Moreirense
es - ISO Country Code Partidos Amistosos »
Sab 06 Jun
10:00
Benešov
10:00
MAS Táborsko
Sab 06 Jun
14:00
Viktoria Plzeň
14:00
Písek
Sab 06 Jun
10:00
Bohemians 1905 II
10:00
Slavia Praha II
Sab 06 Jun
17:00
Náchod
17:00
Chlumec nad Cidlinou
Sab 06 Jun
17:00
Trutnov
17:00
Dvůr Králové
Sab 06 Jun
13:00
Seinäjoen JK
13:00
FC Haka Valkeakoski
Sab 06 Jun
13:15
TPS Turku
13:15
PIF
Sab 06 Jun
13:00
Sarpsborg 08
13:00
Sandefjord Fotball
Sab 06 Jun
10:30
HJK Helsinki
10:30
Gnistan
Sab 06 Jun
11:00
Banga Gargzdai
11:00
Neptunas
Sab 06 Jun
12:00
Sogndal
12:00
Aalesunds FK
Sab 06 Jun
13:00
JJK Jyväskylä
13:00
TPV Tampere
Sab 06 Jun
14:00
FC Honka Espoo
14:00
FC Lahti
Sab 06 Jun
14:00
KuPS Kuopio
14:00
KPV
Sab 06 Jun
14:00
Musan Salama
14:00
Rauma
Sab 06 Jun
14:00
RoPS Rovaniemi
14:00
AC Kajaani
Sab 06 Jun
15:00
MYPA
15:00
Sudet
Sab 06 Jun
15:00
Nitra
15:00
Ruzomberok
Sab 06 Jun
18:00
Sandnes Ulf
18:00
Viking Stavanger
Sab 06 Jun
14:00
AC Oulu
14:00
JS Hercules
Sab 06 Jun
10:15
Admira Praha
10:15
Loko Vltavin
Sab 06 Jun
10:30
FC Vaduz
10:30
Zurich
Sab 06 Jun
11:00
Aarau
11:00
Thun
Sab 06 Jun
11:00
Luzern
11:00
Schaffhausen
Sab 06 Jun
13:45
Servette
13:45
Neuchâtel Xamax
Sab 06 Jun
14:00
AC Oulu
14:00
Hércules
Sab 06 Jun
16:00
Espoon Palloseura
16:00
FC Espoo
Sab 06 Jun
10:00
Sepsi
10:00
Chindia Târgovişte
Sab 06 Jun
13:30
CS U Craiova
13:30
Viitorul Constanţa
Sab 06 Jun
10:30
Hlučín
10:30
Odra Petřkovice
Sab 06 Jun
13:00
Winterthur
13:00
YF Juventus
Sab 06 Jun
14:00
Slovan Bratislava
14:00
Pohronie
Sab 06 Jun
14:00
Stjarnan
14:00
Leiknir Reykjavik
gr - ISO Country Code Super League Griega Grupo 2 »
Sab 06 Jun
20:30
Aris Thessaloniki
20:30
OFI
gr - ISO Country Code Super League Griega Grupo 3 »
Sab 06 Jun
18:15
Panionios
18:15
Volos New Football
Dom 07 Jun
17:45
Xanthi
17:45
Atromitos
wo - ISO Country Code Amistosos Selecciones »
Sab 06 Jun
15:00 Aplazado
Rusia
15:00
Serbia
Sab 06 Jun
20:00 Aplazado
Noruega
20:00
Eslovaquia
Sab 06 Jun
Aplazado
Países Bajos
-
Gales
de - ISO Country Code 2. Liga »
cz - ISO Country Code Liga Checa »
Sab 06 Jun
20:00
Bohemians 1905
20:00
Sparta Praha
Sab 06 Jun
18:00
Slovan Liberec
18:00
Mladá Boleslav
Sab 06 Jun
16:00
Zlin
16:00
Pribram
bg - ISO Country Code Liga Bulgaria A PFG »
Sab 06 Jun
20:00
Vitosha Bistritsa
20:00
CSKA Sofia
Sab 06 Jun
17:45
Botev Plovdiv
17:45
Botev Vratsa
Sab 06 Jun
16:00
Dunav Ruse
16:00
Arda Kardzhali
hr - ISO Country Code Liga Croata HNL »
Sab 06 Jun
21:05
NK Varazdin
21:05
Dinamo Zagreb
Sab 06 Jun
18:55
NK Slaven Belupo
18:55
HNK Gorica
pl - ISO Country Code Liga Polaca »
hu - ISO Country Code Liga Hungría »
Sab 06 Jun
16:55
Mezőkövesd-Zsory
16:55
Paksi SE
Sab 06 Jun
19:00
Fehérvár
19:00
Várda SE
Sab 06 Jun
21:05
Újpest FC
21:05
Budapest Honved
ca - ISO Country Code Premier League Canadá »
Sab 06 Jun
Aplazado
HFX Wanderers
-
Atlético Ottawa
Sab 06 Jun
22:00 Aplazado
Pacific
22:00
Valour
at - ISO Country Code Bundesliga Austria Grupo 3 »
Sab 06 Jun
17:00
Rheindorf Altach
17:00
Swarovski Tirol
Sab 06 Jun
17:00
SKN St. Polten
17:00
Austria Wien
Sab 06 Jun
17:00
Admira
17:00
Mattersburg
by - ISO Country Code Liga Bielorrusia »
Sab 06 Jun
13:00
Slutsk
13:00
Torpedo Zhodino
Sab 06 Jun
15:00
Isloch
15:00
Rukh Brest
Sab 06 Jun
17:00
Slavia Mozyr
17:00
Neman Grodno
Sab 06 Jun
19:00
Dinamo Brest
19:00
Minsk
de - ISO Country Code 3. Liga »
ua - ISO Country Code Liga Ucraniana Grupo 2 »
se - ISO Country Code Segunda Suecia »
Sab 06 Jun
13:00 Aplazado
Umeå
13:00
Norrby
Sab 06 Jun
15:00 Aplazado
Degerfors
15:00
Trelleborgs FF
Sab 06 Jun
17:30 Aplazado
Dalkurd FF
17:30
Örgryte
Sab 06 Jun
17:30 Aplazado
Jönköpings
17:30
Västerås SK
ie - ISO Country Code Liga Irlanda »
Sab 06 Jun
20:45 Aplazado
Sligo Rovers
20:45
St Patrick's
ge - ISO Country Code Liga Georgia »
Sab 06 Jun
13:00 Aplazado
Merani Tbilisi
13:00
Kakheti Telavi
Sab 06 Jun
13:00 Aplazado
Dila Gori
13:00
Saburtalo
Sab 06 Jun
13:00 Aplazado
Chikhura
13:00
Dinamo Tbilisi
Sab 06 Jun
13:00 Aplazado
Torpedo Kutaisi
13:00
Lokomotivi Tbilisi
Sab 06 Jun
13:00 Aplazado
Samtredia
13:00
Dinamo Batumi
by - ISO Country Code Copa Bielorrusia »
Sab 06 Jun
14:00
Pripyat
14:00
Volna Pinsk
Sab 06 Jun
15:00
Energetik-BGU
15:00
Ostrovets
Sab 06 Jun
14:00
FC Gorki
14:00
Oshmyany
Sab 06 Jun
13:00
Polotsk
13:00
Khimik Svetlogorsk
Sab 06 Jun
15:00
SMI Autotrans
15:00
FC Slonim
Sab 06 Jun
15:00
Kronon
15:00
Granit Mikashevichi
Sab 06 Jun
12:00
Osipovichy
12:00
Sputnik Rechitsa
Sab 06 Jun
13:00
Zhitkovichi
13:00
FK Lida
Sab 06 Jun
12:00
Bumprom
12:00
Dnepr Mogilev

Follow BeSoccer on Facebook