noscript image
Tercera Japonesa J3
Dom 02 Dic
ThespaKusatsu Gunma ThespaKusatsu
2-2
YSCC YSCC
Sagamihara Sagamihara
1-0
Kagoshima United Kagoshima United
Parceiro Nagano Parceiro Nagano
0-1
Grulla Morioka Grulla Morioka
Kataller Toyama Kataller Toyama
2-1
Ryūkyū Ryūkyū
Azul Claro Numazu Azul Claro Numazu
2-0
Blaublitz Akita Blaublitz Akita
Gainare Tottori Gainare Tottori
2-1
Fujieda MYFC Fujieda MYFC
Giravanz Kitakyushu Giravanz
0-0
Fukushima United Fukushima United
Gamba Osaka Sub 23 Gamba Osaka
0-2
Cerezo Osaka Sub 23 Cerezo Osaka
Equipo / Puntos
1 Ryūkyū RYK 66
2 Kagoshima United KAG 57
3 Gainare Tottori GAI 53
4 Azul Claro Numazu AZU 52
5 ThespaKusatsu Gunma THE 52
6 Gamba Osaka Sub 23 GOS 47
7 Cerezo Osaka Sub 23 CER 46
8 Blaublitz Akita BLA 43
9 Sagamihara SAG 42
 
10 Parceiro Nagano PAR 41
11 Kataller Toyama KAT 41
12 Fukushima United FUK 40
13 Grulla Morioka GRU 40
14 Tokyo Sub 23 TOK 36
15 YSCC YSC 34
16 Fujieda MYFC FUJ 34
17 Giravanz Kitakyushu GIR 27
Liga Fútbol Japón - 2ª Fase
Dom 18 Nov
Osaka Osaka
1-0
Reinmeer Aomori Reinmeer Aomori
Nara Club Nara Club
3-1
Cobaltore Onagawa Cobaltore Onagawa
Honda Honda
5-2
MIO Biwako Shiga MIO Biwako Shiga
Vanraure Hachinohe Vanraure Hachinohe
3-1
Tegevajaro Miyazaki Tegevajaro
Ryutsu Keizai Dragons Ryutsu Keizai Dra.
0-2
Verspah Oita Verspah Oita
Sony Sendai Sony Sendai
3-0
Maruyasu Industries Maruyasu
Imabari Imabari
1-1
Honda Lock Honda Lock
Yokogawa Musashino Yokogawa Musashino
2-0
Veertien Kuwana Veertien Kuwana
Equipo / Puntos
1 Honda HON 41
2 Vanraure Hachinohe VAN 31
3 Sony Sendai SON 28
4 Imabari FCI 27
5 MIO Biwako Shiga MIO 27
6 Yokogawa Musashino YOK 24
7 Verspah Oita VER 24
8 Osaka OSA 23
 
9 Tegevajaro Miyazaki TMF 23
10 Maruyasu Industries MAR 18
11 Nara Club NAR 17
12 Veertien Kuwana VEK 15
13 Reinmeer Aomori REA 15
14 Honda Lock HON 12
15 Ryutsu Keizai Dragons RKD 8
16 Cobaltore Onagawa COF 2
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 5 »
Mié 12 Dic
21:00
Ajax
21:00
Bayern München
Mié 12 Dic
21:00
Benfica
21:00
AEK Athens
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 6 »
Mié 12 Dic
21:00
Shakhtar Donetsk
21:00
Olympique Lyonnais
Mié 12 Dic
21:00
Man. City
21:00
Hoffenheim
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 7 »
Mié 12 Dic
18:55
Real Madrid
18:55
CSKA Moskva
Mié 12 Dic
18:55
Viktoria Plzeň
18:55
Roma
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 8 »
Mié 12 Dic
21:00
Young Boys
21:00
Juventus
Mié 12 Dic
21:00
Valencia
21:00
Man. Utd
wo - ISO Country Code Mundial de Clubes »
Mié 12 Dic
16:30 Prórroga
Al Ain
3 - 3
Team Wellington
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 5 »
Mié 12 Dic
16:00 finalizado
Ajax Sub 19
1 - 2
Bayern München Sub19 INFO
Mié 12 Dic
16:00 finalizado
Benfica Sub-19
3 - 0
AEK Athens Sub19 INFO
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 6 »
Mié 12 Dic
11:00 finalizado
Shakhtar Donetsk .
1 - 1
Olympique Lyon Sub 19 INFO
Mié 12 Dic
16:00 finalizado
Man. City Sub19
2 - 1
Hoffenheim Sub 19 INFO
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 7 »
Mié 12 Dic
15:00 finalizado
Real Madrid Sub-19
2 - 1
CSKA Moskva Sub-19 INFO
Mié 12 Dic
12:00 finalizado
Viktoria Plzeň
2 - 4
Roma Sub 19 INFO
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 8 »
Mié 12 Dic
14:00 finalizado
Young Boys Sub 19
4 - 2
Juventus Sub 19 INFO
Mié 12 Dic
13:00 finalizado
Valencia Sub 19
1 - 2
Man. United Sub19 INFO
ar - ISO Country Code Primera B Nacional »
Mié 12 Dic
01:05 finalizado
Dep. Santamarina
0 - 1
Sarmiento INFO
it - ISO Country Code Serie C Grupo 1 »
Mié 12 Dic
20:30
Alessandria
20:30
Novara Calcio
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Gozzano
1 - 1
Carrarese INFO
Mié 12 Dic
18:30 En juego 23'
Olbia Calcio
0 - 0
Juventus Sub 23
Mié 12 Dic
20:30
Pisa
20:30
Arzachena
Mié 12 Dic
19:30
Pistoiese
19:30
Pontedera
Mié 12 Dic
18:30 En juego 23'
Pro Piacenza
0 - 0
AC Arezzo
Mié 12 Dic
18:30 En juego 19'
Siena
0 - 0
Albissola
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Virtus Entella
0 - 1
Pro Patria INFO
it - ISO Country Code Serie C Grupo 2 »
Mié 12 Dic
20:30
AlbinoLeffe
20:30
SS Sambenedettese Calcio
Mié 12 Dic
18:30 En juego 23'
Sudtirol
1 - 0
Ternana Calcio
it - ISO Country Code Serie C Grupo 3 »
Mié 12 Dic
20:30
Catania
20:30
Virtus Francavilla
Mié 12 Dic
14:30 Aplazado
Catanzaro
14:30
Viterbese
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Juve Stabia
4 - 0
Sicula Leonzio INFO
Mié 12 Dic
20:30
MonoPoli
20:30
US Vibonese Calcio
Mié 12 Dic
16:30 finalizado
Paganese
2 - 2
Matera INFO
Mié 12 Dic
18:30 En juego 22'
Potenza Calcio
0 - 0
Trapani
Mié 12 Dic
18:30 En juego 20'
Reggina
0 - 0
SS Cavese 1919
Mié 12 Dic
20:30
Rende
20:30
Rieti
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Siracusa
0 - 0
Casertana INFO
za - ISO Country Code Liga Sudafricana »
Mié 12 Dic
18:30 En juego 24'
Kaizer Chiefs
0 - 0
SuperSport United
Mié 12 Dic
18:30 En juego 23'
Maritzburg United
0 - 0
Black Leopards
Mié 12 Dic
18:30 En juego 24'
AmaZulu
0 - 0
Bloemfontein Celtic
Mié 12 Dic
18:30 En juego 24'
Bidvest Wits
1 - 0
Golden Arrows
it - ISO Country Code Serie D Grupo 1 »
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Arconatese
1 - 1
Ligorna INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Borgaro Nobis
0 - 1
Casale INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Chieri
2 - 1
Lavagnese INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Bustese Milano Ci.
3 - 2
Bra INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Pro Dronero
0 - 1
Folgore Caratese INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Savona
2 - 0
Fezzanese INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Sestri Levante
2 - 1
Lecco INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Stresa
2 - 3
Borgosesia INFO
Mié 12 Dic
15:00 finalizado
Sanremo
0 - 1
Inveruno INFO
it - ISO Country Code Serie D Grupo 2 »
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Ambrosiana
2 - 2
Virtus Bergamo INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Ciserano
2 - 2
Scanzorosciate INFO
Mié 12 Dic
18:30
Como
18:30
Villafranca
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Legnago Salus
2 - 0
Darfo Boario INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Mantova
2 - 0
Caravaggio INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Olginatese
0 - 1
Caronnese INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Pontisola
0 - 1
Seregno INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Pro Sesto
1 - 0
Rezzato INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Villa d'Almè
2 - 1
Sondrio INFO
it - ISO Country Code Serie D Grupo 3 »
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Belluno
2 - 0
Sandonà INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Adriese
0 - 2
Union Feltre INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Arzignano
3 - 4
Delta Porto Tolle INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Montebelluna
2 - 1
Cjarlins Muzane INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Campodarsego
2 - 2
Cartigliano INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Clodiense
1 - 1
Este INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Levico
1 - 1
Chions INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
St. Georgen
0 - 1
Virtus Don Bosco INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Tamai
0 - 1
Trento INFO
it - ISO Country Code Serie D Grupo 4 »
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Adrense
1 - 1
Modena INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Axys Zola
1 - 2
Fanfulla INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Pol. Ciliverghe
1 - 2
Reggiana INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Lentigione
1 - 0
Pavia INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Mezzolara
3 - 0
Classe INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
OltrepòVoghera
2 - 2
Crema INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Pergolettese
5 - 1
Calvina INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
San Marino Calcio
1 - 0
Sasso Marconi INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Vigor Carpaneto
1 - 1
Fiorenzuola INFO
it - ISO Country Code Serie D Grupo 5 »
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Aglianese
1 - 1
Seravezza INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Bastia
1 - 1
Montevarchi Calcio INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Scandicci
1 - 2
Gavorrano INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Massese
0 - 1
Ghivizzano Borgo INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Pianese
1 - 1
Viareggio INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Prato
2 - 0
Cannara INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Real Forte Querce.
1 - 0
Sinalunghese INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Donato Tavarnelle
3 - 0
Sangimignanosport INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Sangiovannese
3 - 0
Tuttocuoio INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Sporting Trestina
1 - 0
Ponsacco INFO
it - ISO Country Code Serie D Grupo 6 »
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Città Campobasso
1 - 0
Avezzano INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Isernia
1 - 1
Sammaurese INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Jesina
0 - 0
Francavilla INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Montegiorgio
1 - 0
Real Giulianova INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Pineto
0 - 1
Olympia Agnonese INFO
Mié 12 Dic
20:30
Cesena
20:30
San Nicolò
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Recanatese
0 - 2
Sangiustese INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Santarcangelo
1 - 3
Forli INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Savignanese
0 - 1
Matelica Calcio INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Vastese
2 - 1
Castelfidardo Calcio INFO
it - ISO Country Code Serie D Grupo 7 »
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Città di Anagni
2 - 0
Sassari Torres INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Lanusei
2 - 1
Trastevere INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Nuova Monterosi
0 - 1
Aprilia INFO

Follow BeSoccer on Facebook