noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
Eredivisie
Vie 06 Mar
Fortuna Sittard Fortuna Sittard
1-1
PEC Zwolle PEC Zwolle
Sab 07 Mar
AZ Alkmaar AZ Alkmaar
4-0
ADO Den Haag ADO Den Haag
Emmen Emmen
3-0
VVV Venlo VVV Venlo
Vitesse Vitesse
1-0
Twente 1965 Twente 1965
Heerenveen Heerenveen
1-3
Ajax Ajax
Dom 08 Mar
Utrecht Utrecht
5-1
Sparta Rotterdam Sparta Rotterdam
Heracles Heracles
4-2
RKC Waalwijk RKC Waalwijk
Feyenoord Feyenoord
2-0
Willem II Willem II
Groningen Groningen
0-1
PSV PSV
Equipo / Puntos
1 Ajax AJA 56
2 AZ Alkmaar AZA 56
3 Feyenoord FEY 50
4 PSV PSV 49
5 Willem II WIL 44
6 Utrecht UTR 41
7 Vitesse VIT 41
8 Heracles HER 36
9 Groningen GRO 35
 
10 Heerenveen SCH 33
11 Sparta Rotterdam SPA 33
12 Emmen FCE 32
13 VVV Venlo VVV 28
14 Twente 1965 TWE 27
15 PEC Zwolle ZWO 26
16 Fortuna Sittard FOR 26
17 ADO Den Haag ADO 19
18 RKC Waalwijk RKC 15
Segunda Holanda
Vie 06 Mar
FC Eindhoven FC Eindhoven
2-2
FC Oss FC Oss
Den Bosch Den Bosch
1-2
Almere City Almere City
Excelsior Excelsior
3-0
MVV Maastricht MVV Maastricht
FC Volendam FC Volendam
4-0
Jong Ajax Jong Ajax
SC Telstar SC Telstar
1-0
Jong PSV Jong PSV
Helmond Sport Helmond Sport
1-1
Dordrecht Dordrecht
Dom 08 Mar
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles
1-2
De Graafschap De Graafschap
NAC Breda NAC Breda
4-1
Roda JC Roda JC
Lun 09 Mar
Jong Utrecht Jong Utrecht
1-2
NEC Nijmegen NEC Nijmegen
AZ Sub 21 AZ Sub 21
0-3
Cambuur Cambuur
Equipo / Puntos
1 Cambuur BVO 66
2 De Graafschap GRA 62
3 FC Volendam VOL 55
4 Jong Ajax JON 54
5 NAC Breda NAC 50
6 Go Ahead Eagles GAE 48
7 Excelsior EXC 47
8 NEC Nijmegen NEC 45
9 Almere City ALM 44
10 SC Telstar TEL 44
 
11 Den Bosch BOS 38
12 Jong Utrecht JUT 38
13 FC Eindhoven EIN 34
14 AZ Sub 21 ALK 28
15 MVV Maastricht MVV 27
16 FC Oss FCO 25
17 Roda JC RJC 22
18 Jong PSV PSV 22
19 Dordrecht FCD 20
20 Helmond Sport HEL 17
Grupo 1
Sab 07 Mar
Excelsior .31 Excelsior .31
3-3
SteDoCo SteDoCo
Ter Leede Ter Leede
0-1
Ajax Amateurs Ajax Amateurs
DOVO DOVO
3-1
Lisse Lisse
VVOG VVOG
1-1
Hoek Hoek
BVV Barendrecht BVV Barendrecht
0-2
ODIN .59 ODIN .59
GOES GOES
1-2
VVSB VVSB
Almere City Sub 23 Almere City
0-1
DVS .33 DVS .33
Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk
4-1
ONS Sneek ONS Sneek
Equipo / Puntos
1 Sparta Nijkerk SPA 52
2 ODIN .59 ODI 47
3 Harkemase Boys HAR 42
4 DVS .33 DVS 42
5 Lisse LIS 38
6 Hoek HOE 34
7 BVV Barendrecht BAR 34
8 Ajax Amateurs AJA 31
9 Excelsior .31 EXC 31
 
10 Almere City Sub 23 ALM 31
11 GOES GOE 31
12 VVSB VVS 28
13 SteDoCo STE 28
14 Ter Leede TER 27
15 DOVO DOV 22
16 ONS Sneek ONS 12
17 VVOG VVO 11
Grupo 2
Dom 08 Mar
Gemert Gemert
4-1
HSC 21 HSC 21
ADO 20 ADO 20
1-2
UNA Brinvast UNA Brinvast
Hoogland Hoogland
1-8
Blauw Geel '38 Blauw Geel '38
Dongen Dongen
2-1
OFC Oostzaan OFC Oostzaan
ADO Den Haag II ADO Den Haag II
3-1
Westlandia Westlandia
Lienden Lienden
1-0
HV & CV Quick HV & CV Quick
EVV EVV
0-3
DEM Beverwijk DEM Beverwijk
OSS '20 OSS '20
3-1
Groene Ster Groene Ster
Equipo / Puntos
1 OSS '20 OSS 53
2 ADO Den Haag II ADO 39
3 OFC Oostzaan OOS 36
4 Gemert GEM 35
5 Dongen DON 34
6 UNA Brinvast UNA 32
7 EVV EVV 31
8 Blauw Geel '38 BLA 29
9 HSC 21 HSC 29
 
10 USV Hercules USV 27
11 DEM Beverwijk DEM 27
12 Groene Ster GRO 27
13 HV & CV Quick QUI 26
14 Westlandia WES 24
15 ADO 20 ADO 21
16 Lienden LIE 18
17 Hoogland HOO 17
Grupo 1
Sab 07 Mar
ARC Alphense ARC Alphense
1-2
Spijkenisse Spijkenisse
S Gravenzande SV S Gravenzande SV
3-1
Rijsoord Rijsoord
Capelle Capelle
2-0
AZSV AZSV
Jodan Boys Jodan Boys
1-1
Rijnvogels Rijnvogels
Achilles 29 Achilles 29
0-3
Sportlust 46 Sportlust 46
DHSC DHSC
1-0
Zwaluwen Zwaluwen
Achilles Veen Achilles Veen
2-0
Smitshoek Smitshoek
SC Feyenoord SC Feyenoord
1-1
DUNO DUNO
Equipo / Puntos
1 Sportlust 46 SPO 42
2 DHSC DHS 41
3 SC Feyenoord SCF 38
4 Achilles Veen ACH 36
5 AZSV AZS 34
6 Smitshoek SMI 33
7 Rijnvogels RIJ 30
8 ARC Alphense ARC 30
 
9 Jodan Boys JOD 30
10 Capelle CAP 29
11 Spijkenisse SPI 28
12 Zwaluwen ZWA 26
13 DUNO DUN 25
14 Rijsoord RIJ 22
15 S Gravenzande SV FCS 19
16 Achilles 29 ACH 1
Grupo 1
Sab 07 Mar
VOC VOC
0-4
SJC Noordwijk SJC Noordwijk
Dom 08 Mar
Alphense Boys Alphense Boys
2-0
Be Quick 1887 Be Quick 1887
Alcides Alcides
3-0
RKVV Velsen RKVV Velsen
Hollandia Hollandia
3-1
SDO Bussum SDO Bussum
VV Emmen VV Emmen
0-2
MSC MSC
HBS HBS
1-1
Leonidas Leonidas
JOS Watergraafsmeer Watergraafsmeer
6-1
Quick '20 Quick '20
RKAVV RKAVV
4-1
Hoogeveen Hoogeveen
Equipo / Puntos
1 Hollandia HOL 43
2 JOS Watergraafsmeer JOS 40
3 RKAVV RKA 36
4 SJC Noordwijk SJC 35
5 Alphense Boys ALP 34
6 Hoogeveen HOO 33
7 Leonidas LEO 30
8 HBS HBS 29
 
9 Quick '20 QUI 28
10 SDO Bussum SDO 26
11 RKVV Velsen RKV 26
12 Be Quick 1887 BEQ 25
13 VV Emmen VVE 19
14 Alcides ALC 14
15 MSC MSC 14
16 VOC VOC 11
Grupo 2
Sab 07 Mar
SDC Putten SDC Putten
2-2
Purmersteijn Purmersteijn
Berkum Berkum
5-0
Buitenpost Buitenpost
Staphorst Staphorst
3-0
Eemdijk Eemdijk
Genemuiden Genemuiden
2-3
HZVV HZVV
RKAV Volendam RKAV Volendam
3-2
Flevo Boys Flevo Boys
DETO Twenterand DETO Twenterand
1-0
NSC NSC
Urk Urk
2-2
ACV ACV
De Dijk De Dijk
1-4
Swift Swift
Equipo / Puntos
1 Staphorst STA 47
2 ACV ACV 42
3 Eemdijk EEM 41
4 Swift SWI 39
5 HZVV HZV 38
6 Genemuiden GEN 37
7 Urk URK 31
8 Berkum BER 31
 
9 NSC NSC 29
10 RKAV Volendam VOL 29
11 De Dijk DED 21
12 SDC Putten SDC 21
13 Flevo Boys FLE 20
14 DETO Twenterand DET 18
15 Purmersteijn PUR 14
16 Buitenpost BUI 11
Grupo 2
Dom 08 Mar
UDI '19 UDI '19
4-0
RKSV Minor RKSV Minor
RKZVC RKZVC
3-1
IFC IFC
Juliana 31 Juliana 31
1-4
Halsteren Halsteren
OJC Rosmalen OJC Rosmalen
3-2
EHC Hoensbroek EHC Hoensbroek
GVV Unitas GVV Unitas
3-1
Moerse Boys Moerse Boys
Baronie Baronie
4-1
LONGA '30 LONGA '30
Meerssen Meerssen
1-0
Silvolde Silvolde
RKSV Nuenen RKSV Nuenen
0-1
AWC AWC
Equipo / Puntos
1 GVV Unitas GVV 47
2 Halsteren HAL 41
3 IFC IFC 35
4 Baronie BAR 35
5 RKZVC RKZ 34
6 Juliana 31 JUL 31
7 OJC Rosmalen OJC 30
8 UDI '19 UDI 29
 
9 AWC AWC 25
10 LONGA '30 LON 24
11 Meerssen MEE 22
12 Silvolde SIL 20
13 RKSV Minor MIN 19
14 Moerse Boys MOE 18
15 EHC Hoensbroek EHC 16
16 RKSV Nuenen NUE 10
Grupo 1
Dom 08 Mar
SDZ SDZ
3-3
AGB AGB
Hoofddorp Hoofddorp
2-2
AFC 34 AFC 34
Uitgeest Uitgeest
14:00
Magreb 90 Magreb 90
Fortuna Wormerveer Fortuna Wormerveer
0-1
Legmeervogels	Legmeervogels
LSVV LSVV
2-0
DSOV DSOV
Kolping Boys Kolping Boys
0-1
ZVV Zaanlandia ZVV Zaanlandia
De Zouaven De Zouaven
14:00
De Meern De Meern
Equipo / Puntos
1 De Zouaven DEZ 35
2 SDZ SDZ 30
3 AFC 34 AFC 27
4 AGB AGB 24
5 LSVV LSV 24
6 ZVV Zaanlandia ZAN 24
7 Uitgeest UIT 23
 
8 Hoofddorp SVH 22
9 Legmeervogels	LEG 20
10 DSOV DSO 20
11 Kolping Boys VVK 18
12 Fortuna Wormerveer FWO 15
13 Magreb 90 MAG 3
14 De Meern DEM 3
Grupo 1
Sab 07 Mar
De Bilt De Bilt
1-2
AFC II AFC II
Zuidvogels Zuidvogels
0-1
WV-HEDW WV-HEDW
Woudenberg Woudenberg
3-0
BOL BOL
Breukelen Breukelen
0-0
ZOB ZOB
VV Monnickendam VV Monnickendam
0-6
VV Scherpenzeel VV Scherpenzeel
Zwaluwen .30 Zwaluwen .30
2-4
Huizen Huizen
Roda .46 (Zat) Roda .46 (Zat)
3-1
SV Argon SV Argon
Equipo / Puntos
1 VV Scherpenzeel VVS 36
2 WV-HEDW HED 35
3 Roda .46 (Zat) ROD 32
4 Huizen HUI 30
5 Zuidvogels ZUI 29
6 AFC II AFC 29
7 Breukelen BRE 28
 
8 Zwaluwen .30 ZWA 22
9 SV Argon ARG 20
10 ZOB ZOB 19
11 BOL BOL 18
12 Woudenberg WOU 14
13 VV Monnickendam VVM 13
14 De Bilt FCD 9
at - ISO Country Code Segunda Austria »
de - ISO Country Code Bundesliga »
Sab 06 Jun
15:30
B. Leverkusen
15:30
Bayern München
Sab 06 Jun
18:30
B. Dortmund
18:30
Hertha BSC
Sab 06 Jun
15:30
Fortuna
15:30
Hoffenheim
Sab 06 Jun
15:30
Eintracht
15:30
Mainz 05
Sab 06 Jun
15:30
RB Leipzig
15:30
Paderborn
pt - ISO Country Code Liga Portuguesa »
Sab 06 Jun
22:15
Boavista
22:15
Moreirense
es - ISO Country Code Partidos Amistosos »
Sab 06 Jun
10:00
Benešov
10:00
MAS Táborsko
Sab 06 Jun
14:00
Viktoria Plzeň
14:00
Písek
Sab 06 Jun
10:00
Bohemians 1905 II
10:00
Slavia Praha II
Sab 06 Jun
17:00
Náchod
17:00
Chlumec nad Cidlinou
Sab 06 Jun
17:00
Trutnov
17:00
Dvůr Králové
Sab 06 Jun
13:00
Seinäjoen JK
13:00
FC Haka Valkeakoski
Sab 06 Jun
13:15
TPS Turku
13:15
PIF
Sab 06 Jun
13:00
Sarpsborg 08
13:00
Sandefjord Fotball
Sab 06 Jun
10:30
HJK Helsinki
10:30
Gnistan
Sab 06 Jun
11:00
Banga Gargzdai
11:00
Neptunas
Sab 06 Jun
12:00
Sogndal
12:00
Aalesunds FK
Sab 06 Jun
13:00
JJK Jyväskylä
13:00
TPV Tampere
Sab 06 Jun
14:00
FC Honka Espoo
14:00
FC Lahti
Sab 06 Jun
14:00
KuPS Kuopio
14:00
KPV
Sab 06 Jun
14:00
Musan Salama
14:00
Rauma
Sab 06 Jun
14:00
RoPS Rovaniemi
14:00
AC Kajaani
Sab 06 Jun
15:00
MYPA
15:00
Sudet
Sab 06 Jun
15:00
Nitra
15:00
Ruzomberok
Sab 06 Jun
18:00
Sandnes Ulf
18:00
Viking Stavanger
Sab 06 Jun
14:00
AC Oulu
14:00
JS Hercules
Sab 06 Jun
10:15
Admira Praha
10:15
Loko Vltavin
Sab 06 Jun
10:30
FC Vaduz
10:30
Zurich
Sab 06 Jun
11:00
Aarau
11:00
Thun
Sab 06 Jun
11:00
Luzern
11:00
Schaffhausen
Sab 06 Jun
13:45
Servette
13:45
Neuchâtel Xamax
Sab 06 Jun
14:00
AC Oulu
14:00
Hércules
Sab 06 Jun
16:00
Espoon Palloseura
16:00
FC Espoo
Sab 06 Jun
10:00
Sepsi
10:00
Chindia Târgovişte
Sab 06 Jun
13:30
CS U Craiova
13:30
Viitorul Constanţa
Sab 06 Jun
10:30
Hlučín
10:30
Odra Petřkovice
Sab 06 Jun
13:00
Winterthur
13:00
YF Juventus
Sab 06 Jun
14:00
Slovan Bratislava
14:00
Pohronie
Sab 06 Jun
14:00
Stjarnan
14:00
Leiknir Reykjavik
gr - ISO Country Code Super League Griega Grupo 2 »
Sab 06 Jun
20:30
Aris Thessaloniki
20:30
OFI
gr - ISO Country Code Super League Griega Grupo 3 »
Sab 06 Jun
18:15
Panionios
18:15
Volos New Football
Dom 07 Jun
17:45
Xanthi
17:45
Atromitos
wo - ISO Country Code Amistosos Selecciones »
Sab 06 Jun
15:00 Aplazado
Rusia
15:00
Serbia
Sab 06 Jun
20:00 Aplazado
Noruega
20:00
Eslovaquia
Sab 06 Jun
Aplazado
Países Bajos
-
Gales
de - ISO Country Code 2. Liga »
cz - ISO Country Code Liga Checa »
Sab 06 Jun
20:00
Bohemians 1905
20:00
Sparta Praha
Sab 06 Jun
18:00
Slovan Liberec
18:00
Mladá Boleslav
Sab 06 Jun
16:00
Zlin
16:00
Pribram
bg - ISO Country Code Liga Bulgaria A PFG »
Sab 06 Jun
20:00
Vitosha Bistritsa
20:00
CSKA Sofia
Sab 06 Jun
17:45
Botev Plovdiv
17:45
Botev Vratsa
Sab 06 Jun
16:00
Dunav Ruse
16:00
Arda Kardzhali
hr - ISO Country Code Liga Croata HNL »
Sab 06 Jun
21:05
NK Varazdin
21:05
Dinamo Zagreb
Sab 06 Jun
18:55
NK Slaven Belupo
18:55
HNK Gorica
pl - ISO Country Code Liga Polaca »
hu - ISO Country Code Liga Hungría »
Sab 06 Jun
16:55
Mezőkövesd-Zsory
16:55
Paksi SE
Sab 06 Jun
19:00
Fehérvár
19:00
Várda SE
Sab 06 Jun
21:05
Újpest FC
21:05
Budapest Honved
ca - ISO Country Code Premier League Canadá »
Sab 06 Jun
Aplazado
HFX Wanderers
-
Atlético Ottawa
Sab 06 Jun
22:00 Aplazado
Pacific
22:00
Valour
at - ISO Country Code Bundesliga Austria Grupo 3 »
Sab 06 Jun
17:00
Rheindorf Altach
17:00
Swarovski Tirol
Sab 06 Jun
17:00
SKN St. Polten
17:00
Austria Wien
Sab 06 Jun
17:00
Admira
17:00
Mattersburg
by - ISO Country Code Liga Bielorrusia »
Sab 06 Jun
13:00
Slutsk
13:00
Torpedo Zhodino
Sab 06 Jun
15:00
Isloch
15:00
Rukh Brest
Sab 06 Jun
17:00
Slavia Mozyr
17:00
Neman Grodno
Sab 06 Jun
19:00
Dinamo Brest
19:00
Minsk
de - ISO Country Code 3. Liga »
ua - ISO Country Code Liga Ucraniana Grupo 2 »
se - ISO Country Code Segunda Suecia »
Sab 06 Jun
13:00 Aplazado
Umeå
13:00
Norrby
Sab 06 Jun
15:00 Aplazado
Degerfors
15:00
Trelleborgs FF
Sab 06 Jun
17:30 Aplazado
Dalkurd FF
17:30
Örgryte
Sab 06 Jun
17:30 Aplazado
Jönköpings
17:30
Västerås SK
ie - ISO Country Code Liga Irlanda »
Sab 06 Jun
20:45 Aplazado
Sligo Rovers
20:45
St Patrick's
ge - ISO Country Code Liga Georgia »
Sab 06 Jun
13:00 Aplazado
Merani Tbilisi
13:00
Kakheti Telavi
Sab 06 Jun
13:00 Aplazado
Dila Gori
13:00
Saburtalo
Sab 06 Jun
13:00 Aplazado
Chikhura
13:00
Dinamo Tbilisi
Sab 06 Jun
13:00 Aplazado
Torpedo Kutaisi
13:00
Lokomotivi Tbilisi
Sab 06 Jun
13:00 Aplazado
Samtredia
13:00
Dinamo Batumi
by - ISO Country Code Copa Bielorrusia »
Sab 06 Jun
14:00
Pripyat
14:00
Volna Pinsk
Sab 06 Jun
15:00
Energetik-BGU
15:00
Ostrovets
Sab 06 Jun
15:00
Stroitel Kopyl
15:00
FK Orsha
Sab 06 Jun
14:00
FC Gorki
14:00
Oshmyany
Sab 06 Jun
13:00
Polotsk
13:00
Khimik Svetlogorsk
Sab 06 Jun
12:00
Osipovichy
12:00
Sputnik Rechitsa
Sab 06 Jun
13:00
Zhitkovichi
13:00
FK Lida
Sab 06 Jun
15:00
Baranovichi
15:00
FK Smorgon
Sab 06 Jun
12:00
Bumprom
12:00
Dnepr Mogilev

Follow BeSoccer on Facebook