noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
RESULTADOS | Noruega
no - ISO Country Code Tercera Noruega Grupo 1 »
Dom 31 Mayo
18:00 Aplazado
Fredrikstad FK
18:00
Eidsvold TF
Dom 31 Mayo
18:00 Aplazado
Kjelsås
18:00
Skeid
no - ISO Country Code Tercera Noruega Grupo 2 »
Dom 31 Mayo
18:00 Aplazado
Asker
18:00
Notodden
Dom 31 Mayo
16:00 Aplazado
Bryne
16:00
Levanger
Dom 31 Mayo
16:00 Aplazado
Fram Larvik
16:00
Nardo
no - ISO Country Code Cuarta Noruega Grupo 5 »
Dom 31 Mayo
18:00 Aplazado
Melhus
18:00
Tiller IL
Dom 31 Mayo
18:00 Aplazado
Orkla
18:00
Byåsen
no - ISO Country Code Cuarta Noruega Grupo 6 »
Dom 31 Mayo
16:00 Aplazado
Lokomotiv Oslo
16:00
Melbo IL
Dom 31 Mayo
16:30 Aplazado
Skånland
16:30
Nordstrand
Dom 31 Mayo
15:00 Aplazado
Tromso 2
15:00
Ullern
Segunda Noruega
Sab 04 Abr
Sogndal Sogndal
13:30
Ull Kisa Ull Kisa
Hamarkameratene Hamarkameratene
15:00
Lillestrom SK Lillestrom SK
Jerv Jerv
18:00
Grorud Grorud
KFUM KFUM
18:00
Raufoss Raufoss
Kongsvinger Kongsvinger
18:00
Ranheim Ranheim
Øygarden FK Øygarden FK
18:00
Åsane Åsane
Strømmen IF Strømmen IF
18:00
Stjørdals-Blink Stjørdals-Blink
Sandnes Ulf Sandnes Ulf
19:00
Tromsø IL Tromsø IL
Equipo / Puntos
1 Åsane ASA 0
2 Grorud GRO 0
3 Hamarkameratene HAM 0
4 Jerv JER 0
5 KFUM KFU 0
6 Kongsvinger KON 0
7 Lillestrom SK LSK 0
8 Ranheim RAN 0
 
9 Raufoss RAU 0
10 Sandnes Ulf SAN 0
11 Sogndal SOG 0
12 Stjørdals-Blink STB 0
13 Strømmen IF STR 0
14 Tromsø IL TRO 0
15 Ull Kisa ULL 0
16 Øygarden FK OFK 0
Grupo 1
Sab 27 Jun
Vålerenga II Vålerenga II
14:00
Kvik Halden Kvik Halden
Brattvåg Brattvåg
16:00
Kjelsås Kjelsås
Florö SK Florö SK
16:00
Alta IF Alta IF
Dom 28 Jun
Fløya Fløya
14:00
Hødd Hødd
Eidsvold TF Eidsvold TF
16:00
Tromsdalen Tromsdalen
Fredrikstad FK Fredrikstad FK
16:00
Senja Senja
Skeid Skeid
18:00
Moss Moss
Equipo / Puntos
1 Brattvåg BRA 0
2 Skeid SKE 0
3 Senja SEN 0
4 Moss MOS 0
5 Hødd HOD 0
6 Kvik Halden KVI 0
7 Alta IF ALT 0
 
8 Tromsdalen TRO 0
9 Kjelsås KJE 0
10 Fredrikstad FK FFK 0
11 Fløya FLO 0
12 Florö SK FFC 0
13 Eidsvold TF EID 0
14 Vålerenga II VAL 0
Grupo 2
Vie 26 Jun
Flekkeroy Flekkeroy
19:00
Levanger Levanger
Odd II Odd II
19:00
Notodden Notodden
Sab 27 Jun
Bryne Bryne
16:00
Asker Asker
FK Arendal FK Arendal
19:30
Rosenborg II Rosenborg II
Dom 28 Jun
Nardo Nardo
14:00
Sotra SK Sotra SK
Egersund Egersund
18:00
Vard Vard
Fram Larvik Fram Larvik
18:00
Bærum Bærum
Equipo / Puntos
1 FK Arendal FKA 0
2 Asker ASK 0
3 Vard VAR 0
4 Levanger LEV 0
5 Fram Larvik FRA 0
6 Bryne BRY 0
7 Bærum BAR 0
 
8 Rosenborg II ROS 0
9 Odd II ODD 0
10 Sotra SK SSK 0
11 Nardo NAR 0
12 Flekkeroy FFC 0
13 Egersund EGE 0
14 Notodden NOT 0
Grupo 2
Sab 27 Jun
Oppsal Oppsal
16:00
FK Tønsberg FK Tønsberg
Ørn Horten Ørn Horten
16:00
Mjondalen 2 Mjondalen 2
Dom 28 Jun
Halsen Halsen
18:00
Hønefoss Hønefoss
Pors Grenland Pors Grenland
18:00
Åssiden IF Åssiden IF
Lun 29 Jun
Follo Follo
19:00
Sarpsborg 08 II Sarpsborg 08 II
Strømsgodset II Strømsgodset II
19:00
Kråkerøy Kråkerøy
Fredrikstad II Fredrikstad II
20:00
Flint Flint
Equipo / Puntos
1 Follo FOL 0
2 Sarpsborg 08 II SAR 0
3 Pors Grenland POR 0
4 Mjondalen 2 MJO 0
5 Fredrikstad II FFK 0
6 Åssiden IF AIF 0
7 Flint IFL 0
 
8 Strømsgodset II STR 0
9 Ørn Horten ORN 0
10 Oppsal OPP 0
11 Hønefoss HON 0
12 Kråkerøy KRA 0
13 Halsen HIF 0
14 FK Tønsberg FKT 0
Grupo 3
Vie 26 Jun
Madla Madla
19:00
Åkra IL Åkra IL
Sab 27 Jun
Viking FK II Viking FK II
14:00
Djerv 1919 Djerv 1919
Vidar Vidar
15:00
Vindbjart Vindbjart
Brodd Brodd
16:00
Staal Jørpeland Staal Jørpeland
Express Express
16:00
Sola Fotball Sola Fotball
Mandalskameratene Mandalskameratene
16:00
Hinna Hinna
Dom 28 Jun
Donn Donn
14:00
 IK Start II IK Start II
Equipo / Puntos
1 Brodd BRO 0
2 Vidar VID 0
3  IK Start II IKS 0
4 Staal Jørpeland SJI 0
5 Sola Fotball SOL 0
6 Donn DON 0
7 Åkra IL AIL 0
 
8 Viking FK II VIK 0
9 Mandalskameratene MAN 0
10 Madla MAI 0
11 Express IEX 0
12 Hinna HIN 0
13 Djerv 1919 DJE 0
14 Vindbjart VIN 0
Grupo 4
Sab 27 Jun
Frigg Frigg
13:00
Fyllingsdalen Fyllingsdalen
IF Ready IF Ready
13:00
Fjora Fjora
Fana Fana
14:00
FC Lyn Oslo FC Lyn Oslo
Sogndal II Sogndal II
14:00
Sandviken Sandviken
Stord Stord
14:00
Brann II Brann II
Bjarg Bjarg
16:00
Årdal Årdal
Dom 28 Jun
Lysekloster Lysekloster
18:00
Os TF Os TF
Equipo / Puntos
1 Brann II BRA 0
2 Sandviken SAN 0
3 Os TF OTF 0
4 FC Lyn Oslo LYN 0
5 Fyllingsdalen FYL 0
6 Bjarg BJA 0
7 Årdal ARD 0
 
8 Stord STO 0
9 IF Ready IFR 0
10 Lysekloster LYS 0
11 Frigg FRI 0
12 Fjora FFK 0
13 Fana FAN 0
14 Sogndal II SOF 0
Grupo 5
Sab 27 Jun
Ranheim 2 Ranheim 2
14:00
Spjelkavik Spjelkavik
Strindheim Strindheim
14:00
Aalesunds FK II Aalesunds FK II
Kolstad Kolstad
15:00
Molde FK II Molde FK II
Tynset Tynset
16:00
NTNUI NTNUI
Volda Volda
16:00
Traeff Traeff
Dom 28 Jun
Byåsen Byåsen
18:00
Tiller IL Tiller IL
Melhus Melhus
18:00
Orkla Orkla
Equipo / Puntos
1 Aalesunds FK II AAL 0
2 Tiller IL TIL 0
3 Spjelkavik SPJ 0
4 Orkla ORK 0
5 NTNUI NTN 0
6 Molde FK II MOL 0
7 Byåsen BYA 0
 
8 Volda VFC 0
9 Traeff TFC 0
10 Strindheim STR 0
11 Ranheim 2 RAN 0
12 Melhus MEL 0
13 Kolstad KOL 0
14 Tynset TYN 0
Grupo 6
Vie 26 Jun
Skeid II Skeid II
19:00
Nordstrand Nordstrand
Sab 27 Jun
Rana Rana
12:00
Lokomotiv Oslo Lokomotiv Oslo
Tromso 2 Tromso 2
13:00
Melbo IL Melbo IL
Bodø / Glimt II Bodø / Glimt II
14:00
Mjølner Mjølner
Skånland Skånland
16:00
Finnsnes Finnsnes
Dom 28 Jun
Skjervøy Skjervøy
16:00
Stabaek 2 Stabaek 2
Junkeren Junkeren
17:00
Ullern Ullern
Equipo / Puntos
1 Bodø / Glimt II FBG 0
2 Skjervøy SIK 0
3 Skånland SKA 0
4 Rana RFK 0
5 Melbo IL MIL 0
6 Lokomotiv Oslo LOK 0
7 Finnsnes FIN 0
 
8 Ullern ULL 0
9 Tromso 2 TRO 0
10 Skeid II SKE 0
11 Nordstrand NOR 0
12 Mjølner MJO 0
13 Junkeren IKJ 0
14 Stabaek 2 STA 0

Follow BeSoccer on Facebook