noscript image
Liga Rusa
Sab 08 Dic
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
1-0
FK Rostov na Donu FK Rostov na Donu
CSKA Moskva CSKA Moskva
2-1
Yenisey Yenisey
Lokomotiv Moskva Lokomotiv Moskva
2-1
Gazovik Orenburg Gazovik Orenburg
Anzhi Anzhi
0-3
Spartak Moskva Spartak Moskva
Dom 09 Dic
Dinamo Moskva Dinamo Moskva
4-0
Ural Sverdlovskaya Ural Sverdlovskaya
FK Krasnodar FK Krasnodar
1-1
Ufa Ufa
Zenit Zenit
1-2
Rubin Kazán Rubin Kazán
Lun 10 Dic
Akhmat Grozny Akhmat Grozny
2-0
Arsenal Tula Arsenal Tula
Equipo / Puntos
1 Zenit ZEN 34
2 FK Krasnodar KRA 33
3 CSKA Moskva CSK 30
4 Spartak Moskva SPA 28
5 Lokomotiv Moskva LOK 28
6 Rubin Kazán FCR 25
7 FK Rostov na Donu FCR 24
8 Akhmat Grozny TER 23
 
9 Gazovik Orenburg GAZ 22
10 Ural Sverdlovskaya URA 22
11 Arsenal Tula ARS 20
12 Dinamo Moskva DIN 20
13 Krylia Sovetov KRS 17
14 Ufa UFA 16
15 Anzhi ANZ 15
16 Yenisey YEN 10
Grupo 1
Sab 27 Oct
Khimki II Khimki II
1-1
Strogino Strogino
Torpedo Moskva Torpedo Moskva
1-1
Salyut Belgorod Salyut Belgorod
Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
2-0
Kaluga Kaluga
Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
1-0
Khimik Novomoskovsk Khimik
Saturn Moskva Saturn Moskva
1-1
FC Spartak Ryazan FC Spartak Ryazan
Lun 29 Oct
Rotor-2 Rotor-2
1-0
Kvant Kvant
Sab 30 Mar
Zorkiy Zorkiy
13:00
Sokol Saratov Sokol Saratov
Equipo / Puntos
1 Torpedo Moskva TOR 39
2 Sokol Saratov SOK 32
3 Metallurg Lipetsk MET 30
4 Zorkiy ZOR 26
5 Khimik Novomoskovsk KHI 23
6 Dinamo Bryansk DIN 20
7 FC Spartak Ryazan FSR 20
 
8 Salyut Belgorod SAL 19
9 Kvant FKO 17
10 Rotor-2 ROT 17
11 Kaluga KAL 16
12 Khimki II KHI 10
13 Saturn Moskva SAT 9
14 Strogino STR 8
Grupo 2
Sab 10 Nov
Veles Veles
1-0
Murom Murom
Leningradets Leningradets
2-1
Kolomna Kolomna
Torpedo Vladimir Torpedo Vladimir
3-1
Chertanovo II Chertanovo II
Tekstilshchik Tekstilshchik
1-0
Dolgie Prudy Dolgie Prudy
Dom 11 Nov
Kazanka Kazanka
1-0
Luki-Energiya Luki-Energiya
Mié 29 Mayo
Dnepr Smolensk Dnepr Smolensk
16:00
Znamya Znamya
Equipo / Puntos
1 Tekstilshchik TEK 36
2 Kazanka FKL 33
3 Veles VEL 30
4 Leningradets FKL 26
5 Torpedo Vladimir TOR 23
6 Dolgie Prudy FCD 22
7 Murom MUR 21
 
8 Kolomna KOL 20
9 Znamya ZNA 20
10 Luki-Energiya LUK 17
11 Pskov 747 PSK 16
12 Dnepr Smolensk DNE 14
13 Chertanovo II CHE 6
Grupo 3
Dom 04 Nov
Ural II Ural II
3-1
Zenit Izhevsk Zenit Izhevsk
Ufa II Ufa II
0-1
Syzran-2003 Syzran-2003
NoSta NoSta
1-0
FC Chelyabinsk FC Chelyabinsk
KamAZ KamAZ
2-2
Zvezda Perm Zvezda Perm
Neftekhimik Neftekhimik
1-0
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
Equipo / Puntos
1 Neftekhimik NEF 38
2 KamAZ KAM 31
3 Syzran-2003 SYZ 29
4 Volga Ulyanovsk VOL 27
5 Zvezda Perm ZPM 24
6 NoSta NOS 22
 
7 Zenit Izhevsk ZEN 16
8 Ural II URA 15
9 FC Chelyabinsk FCC 14
10 Lada Tolyatti LAD 13
11 Ufa II UFA 9
Grupo 4
Mié 07 Nov
Urozhay Urozhay
1-1
Krasnodar III Krasnodar III
Dom 11 Nov
SKA Rostov SKA Rostov
0-1
Druzhba Druzhba
Biolog Novokubansk Biolog Novokubansk
2-1
Mashuk-KMV Mashuk-KMV
Spartak Nalchik Spartak Nalchik
0-1
Akademiya Futbola Akademiya Futbola
Chernomorets Novorossisk Chernomorets
0-1
FK Legion Dynamo FK Legion Dynamo
Chayka Chayka
1-0
Dinamo Stavropol Dinamo Stavropol
Mar 30 Abr
Angusht Angusht
16:00
Alaniya Vladikavkaz Alaniya
Equipo / Puntos
1 Chayka CHA 40
2 Urozhay FKU 37
3 Volgar Astrakhan VOL 33
4 Chernomorets Novorossisk CHE 30
5 Druzhba DMA 27
6 FK Legion Dynamo LEG 24
7 Biolog Novokubansk BIO 24
8 Spartak Nalchik NAL 22
 
9 Mashuk-KMV MAS 17
10 SKA Rostov SKA 16
11 Krasnodar III KRA 13
12 Alaniya Vladikavkaz ALA 12
13 Angusht ANG 11
14 Akademiya Futbola AKA 9
15 Dinamo Stavropol DIN 9
Grupo 5
Mié 10 Oct
Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk Sakhalin
5-0
Sibir Novosibirsk II Sibir Novosibirsk
Dinamo Barnaul Dinamo Barnaul
2-1
FK Chita FK Chita
FC Irtysh Omsk FC Irtysh Omsk
1-2
Zenit Irkutsk Zenit Irkutsk
Equipo / Puntos
1 FC Irtysh Omsk IRT 30
2 Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk SAK 29
3 Zenit Irkutsk FKZ 17
 
4 Dinamo Barnaul DIN 12
5 Sibir Novosibirsk II SIB 11
6 FK Chita FCC 5
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 5 »
Mié 12 Dic
21:00
Ajax
21:00
Bayern München
Mié 12 Dic
21:00
Benfica
21:00
AEK Athens
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 6 »
Mié 12 Dic
21:00
Shakhtar Donetsk
21:00
Olympique Lyonnais
Mié 12 Dic
21:00
Man. City
21:00
Hoffenheim
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 7 »
Mié 12 Dic
18:55
Real Madrid
18:55
CSKA Moskva
Mié 12 Dic
18:55
Viktoria Plzeň
18:55
Roma
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 8 »
Mié 12 Dic
21:00
Young Boys
21:00
Juventus
Mié 12 Dic
21:00
Valencia
21:00
Man. Utd
wo - ISO Country Code Mundial de Clubes »
Mié 12 Dic
16:30
Al Ain
16:30
Team Wellington
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 5 »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 6 »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 7 »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 8 »
ar - ISO Country Code Primera B Nacional »
Mié 12 Dic
01:05 finalizado
Dep. Santamarina
0 - 1
Sarmiento INFO
it - ISO Country Code Serie C Grupo 1 »
Mié 12 Dic
20:30
Alessandria
20:30
Novara Calcio
Mié 12 Dic
14:30
Gozzano
14:30
Carrarese
Mié 12 Dic
18:30
Olbia Calcio
18:30
Juventus Sub 23
Mié 12 Dic
20:30
Pisa
20:30
Arzachena
Mié 12 Dic
19:30
Pistoiese
19:30
Pontedera
Mié 12 Dic
18:30
Pro Piacenza
18:30
AC Arezzo
Mié 12 Dic
18:30
Siena
18:30
Albissola
Mié 12 Dic
14:30
Virtus Entella
14:30
Pro Patria
it - ISO Country Code Serie C Grupo 2 »
it - ISO Country Code Serie C Grupo 3 »
Mié 12 Dic
20:30
Catania
20:30
Virtus Francavilla
Mié 12 Dic
14:30
Catanzaro
14:30
Viterbese
Mié 12 Dic
14:30
Juve Stabia
14:30
Sicula Leonzio
Mié 12 Dic
20:30
MonoPoli
20:30
US Vibonese Calcio
Mié 12 Dic
16:30
Paganese
16:30
Matera
Mié 12 Dic
18:30
Potenza Calcio
18:30
Trapani
Mié 12 Dic
18:30
Reggina
18:30
SS Cavese 1919
Mié 12 Dic
20:30
Rende
20:30
Rieti
Mié 12 Dic
14:30
Siracusa
14:30
Casertana
za - ISO Country Code Liga Sudafricana »
it - ISO Country Code Serie D Grupo 1 »
Mié 12 Dic
14:30
Arconatese
14:30
Ligorna
Mié 12 Dic
14:30
Borgaro Nobis
14:30
Casale
Mié 12 Dic
14:30
Chieri
14:30
Lavagnese
Mié 12 Dic
14:30
Bustese Milano Ci.
14:30
Bra
Mié 12 Dic
14:30
Pro Dronero
14:30
Folgore Caratese
Mié 12 Dic
14:30
Savona
14:30
Fezzanese
Mié 12 Dic
14:30
Sestri Levante
14:30
Lecco
Mié 12 Dic
14:30
Stresa
14:30
Borgosesia
Mié 12 Dic
14:30
Sanremo
14:30
Inveruno
it - ISO Country Code Serie D Grupo 2 »
Mié 12 Dic
14:30
Ambrosiana
14:30
Virtus Bergamo
Mié 12 Dic
14:30
Ciserano
14:30
Scanzorosciate
Mié 12 Dic
14:30
Como
14:30
Villafranca
Mié 12 Dic
14:30
Legnago Salus
14:30
Darfo Boario
Mié 12 Dic
14:30
Mantova
14:30
Caravaggio
Mié 12 Dic
14:30
Olginatese
14:30
Caronnese
Mié 12 Dic
14:30
Pontisola
14:30
Seregno
Mié 12 Dic
14:30
Pro Sesto
14:30
Rezzato
Mié 12 Dic
14:30
Villa d'Almè
14:30
Sondrio
it - ISO Country Code Serie D Grupo 3 »
Mié 12 Dic
14:30
Belluno
14:30
Sandonà
Mié 12 Dic
14:30
Adriese
14:30
Union Feltre
Mié 12 Dic
14:30
Arzignano
14:30
Delta Porto Tolle
Mié 12 Dic
14:30
Montebelluna
14:30
Cjarlins Muzane
Mié 12 Dic
14:30
Campodarsego
14:30
Cartigliano
Mié 12 Dic
14:30
Clodiense
14:30
Este
Mié 12 Dic
14:30
Levico
14:30
Chions
Mié 12 Dic
14:30
St. Georgen
14:30
Virtus Don Bosco
Mié 12 Dic
14:30
Tamai
14:30
Trento
it - ISO Country Code Serie D Grupo 4 »
Mié 12 Dic
14:30
Adrense
14:30
Modena
Mié 12 Dic
14:30
Axys Zola
14:30
Fanfulla
Mié 12 Dic
14:30
Pol. Ciliverghe
14:30
Reggiana
Mié 12 Dic
14:30
Lentigione
14:30
Pavia
Mié 12 Dic
14:30
Mezzolara
14:30
Classe
Mié 12 Dic
14:30
OltrepòVoghera
14:30
Crema
Mié 12 Dic
14:30
Pergolettese
14:30
Calvina
Mié 12 Dic
14:30
San Marino Calcio
14:30
Sasso Marconi
Mié 12 Dic
14:30
Vigor Carpaneto
14:30
Fiorenzuola
it - ISO Country Code Serie D Grupo 5 »
Mié 12 Dic
14:30
Aglianese
14:30
Seravezza
Mié 12 Dic
14:30
Bastia
14:30
Montevarchi Calcio
Mié 12 Dic
14:30
Scandicci
14:30
Gavorrano
Mié 12 Dic
14:30
Massese
14:30
Ghivizzano Borgo
Mié 12 Dic
14:30
Pianese
14:30
Viareggio
Mié 12 Dic
14:30
Prato
14:30
Cannara
Mié 12 Dic
14:30
Real Forte Querce.
14:30
Sinalunghese
Mié 12 Dic
14:30
Donato Tavarnelle
14:30
Sangimignanosport
Mié 12 Dic
14:30
Sangiovannese
14:30
Tuttocuoio
Mié 12 Dic
14:30
Sporting Trestina
14:30
Ponsacco
it - ISO Country Code Serie D Grupo 6 »
Mié 12 Dic
14:30
Città Campobasso
14:30
Avezzano
Mié 12 Dic
14:30
Isernia
14:30
Sammaurese
Mié 12 Dic
14:30
Jesina
14:30
Francavilla
Mié 12 Dic
14:30
Montegiorgio
14:30
Real Giulianova
Mié 12 Dic
14:30
Pineto
14:30
Olympia Agnonese
Mié 12 Dic
14:30
Cesena
14:30
San Nicolò
Mié 12 Dic
14:30
Recanatese
14:30
Sangiustese
Mié 12 Dic
14:30
Santarcangelo
14:30
Forli
Mié 12 Dic
14:30
Savignanese
14:30
Matelica Calcio
Mié 12 Dic
14:30
Vastese
14:30
Castelfidardo Calcio
it - ISO Country Code Serie D Grupo 7 »
Mié 12 Dic
14:30
Albalonga
14:30
Ladispoli
Mié 12 Dic
14:30
Latte Dolce
14:30
Vis Artena
Mié 12 Dic
14:30
Atletico
14:30
Budoni

Follow BeSoccer on Facebook