noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
Liga Escocia
Sab 07 Mar
Aberdeen Aberdeen
3-1
Hibernian FC Hibernian FC
Celtic Celtic
5-0
St. Mirren St. Mirren
Hamilton Academical Hamilton
1-0
Kilmarnock Kilmarnock
Heart of Midlothian Heart Midlothian
1-1
Motherwell Motherwell
St. Johnstone St. Johnstone
1-0
Livingston Livingston
Dom 08 Mar
Ross County FC Ross County FC
0-1
Rangers FC Rangers FC
Equipo / Puntos
1 Celtic CEL 80
2 Rangers FC GLA 67
3 Motherwell MHE 46
4 Aberdeen ABE 45
5 Livingston LIV 39
6 Hibernian FC HIB 37
 
7 St. Johnstone STJ 36
8 Kilmarnock KIL 33
9 St. Mirren STM 29
10 Ross County FC ROS 29
11 Hamilton Academical HAM 27
12 Heart of Midlothian HOM 23
Championship Escocia
Sab 07 Mar
Alloa Athletic Alloa Athletic
2-0
Inverness CT Inverness CT
Ayr United Ayr United
0-0
Dundee Dundee
Dundee United Dundee United
1-1
Partick Thistle FC Partick Thistle
Dunfermline Athletic FC Dunfermline
1-1
Queen of the South Queen South
Greenock Morton FC Greenock Morton
1-1
Arbroath Arbroath
Equipo / Puntos
1 Dundee United DUN 59
2 Inverness CT ICT 45
3 Dundee DUN 41
4 Ayr United THE 40
5 Dunfermline Athletic FC DUN 37
 
6 Arbroath ARB 36
7 Greenock Morton FC GRE 36
8 Alloa Athletic ALL 31
9 Queen of the South QOS 28
10 Partick Thistle FC PAR 26
League One Escocia
Sab 07 Mar
Airdrieonians Airdrieonians
1-0
East Fife East Fife
Clyde Clyde
2-0
Dumbarton Dumbarton
Falkirk Falkirk
3-0
Peterhead Peterhead
Montrose Montrose
4-1
Stranraer Stranraer
Raith Rovers Raith Rovers
2-1
Forfar Athletic Forfar Athletic
Equipo / Puntos
1 Raith Rovers RAI 53
2 Falkirk FAL 52
3 Airdrieonians AIR 48
4 Montrose THE 47
5 East Fife EAS 45
 
6 Dumbarton DUM 38
7 Clyde THE 34
8 Peterhead THE 26
9 Forfar Athletic FOR 24
10 Stranraer STR 16
League Two Escocia
Sab 07 Mar
Annan Athletic Annan Athletic
0-0
Cowdenbeath Cowdenbeath
Cove Rangers Cove Rangers
3-2
Brechin City Brechin City
Edinburgh City Edinburgh City
3-0
Albion Rovers Albion Rovers
Elgin City Elgin City
3-1
Stirling Albion Stirling Albion
Stenhousemuir Stenhousemuir
0-0
Queen's Park FC Queen's Park FC
Equipo / Puntos
1 Cove Rangers COV 68
2 Edinburgh City EDI 55
3 Elgin City THE 43
4 Cowdenbeath CWB 41
5 Queen's Park FC THE 40
 
6 Stirling Albion STI 36
7 Annan Athletic BLA 31
8 Stenhousemuir STE 29
9 Albion Rovers THE 24
10 Brechin City BRE 17
Liga Highland Escocia
Sab 19 Oct
Huntly Huntly
1-4
Forres Mechanics Forres Mechanics
Sab 09 Nov
Rothes Rothes
16:00
Fort William Fort William
Sab 18 Abr
Wick Academy Wick Academy
16:00
Keith Keith
Nairn County Nairn County
16:00
Lossiemouth Lossiemouth
Formartine United Formartine United
16:00
Strathspey Thistle Strathspey Thistle
Clachnacuddin Clachnacuddin
16:00
Inverurie Loco Works Inverurie Loco Wo.
Fraserburgh Fraserburgh
16:00
Deveronvale Deveronvale
Buckie Thistle Buckie Thistle
16:00
Brora Rangers Brora Rangers
Equipo / Puntos
1 Brora Rangers BRO 72
2 Inverurie Loco Works INV 59
3 Fraserburgh FRA 55
4 Rothes ROT 53
5 Buckie Thistle BUC 53
6 Formartine United FOR 44
7 Forres Mechanics FOR 43
8 Nairn County NAI 39
9 Keith KEI 34
 
10 Wick Academy WIC 32
11 Deveronvale DEV 31
12 Huntly HUN 24
13 Strathspey Thistle STR 19
14 Turriff United TUR 18
15 Clachnacuddin CLA 16
16 Lossiemouth LOS 13
17 Fort William FOR 10
Liga Lowland Escocia
Vie 28 Feb
BSC Glasgow BSC Glasgow
3-1
Cumbernauld Colts Cumbernauld Colts
Spartans Spartans
2-1
Vale of Leithen Vale of Leithen
Sab 29 Feb
East Stirlingshire East Stirlingshire
1-3
Edusport Academy Edusport Academy
AFC Edinburgh University Edinburgh
2-2
East Kilbride East Kilbride
Gala Fairydean Rovers Gala Fairydean Ro.
4-0
Civil Service Strollers Civil Service Str.
Kelty Hearts Kelty Hearts
3-2
Bonnyrigg Rose Bonnyrigg Rose
Stirling University Stirling
1-0
Gretna 2008 Gretna 2008
Sab 04 Abr
Dalbeattie Star Dalbeattie Star
16:00
Berwick Rangers Berwick Rangers
Equipo / Puntos
1 Kelty Hearts KHE 68
2 Bonnyrigg Rose BRA 62
3 East Stirlingshire THE 53
4 BSC Glasgow BSC 51
5 Spartans SPA 49
6 Civil Service Strollers CIV 39
7 East Kilbride EAS 37
8 Edusport Academy EDA 36
 
9 Cumbernauld Colts CUM 36
10 Stirling University STI 31
11 Gala Fairydean Rovers GAL 27
12 Berwick Rangers THE 24
13 AFC Edinburgh University AFC 15
14 Gretna 2008 GRE 12
15 Dalbeattie Star DAL 11
16 Vale of Leithen VAL 8
de - ISO Country Code Bundesliga »
Sab 30 Mayo
18:30
Bayern München
18:30
Fortuna Düsseldorf
Sab 30 Mayo
15:30
Hertha BSC
15:30
FC Augsburg
Sab 30 Mayo
15:30
Mainz 05
15:30
Hoffenheim
Sab 30 Mayo
15:30
Schalke 04
15:30
Werder Bremen
Sab 30 Mayo
15:30
Wolfsburg
15:30
Eintracht Frankfurt
by - ISO Country Code Liga Bielorrusia »
am - ISO Country Code Liga Armenia Grupo 2 »
Sab 30 Mayo
13:45
FC Lori
13:45
Noah
Sab 30 Mayo
17:15
Ararat-Armenia
17:15
Shirak
kr - ISO Country Code K League 1 »
Sab 30 Mayo
09:30 finalizado
Gangwon FC
1 - 0
Jeonbuk Motors INFO
Sab 30 Mayo
12:00
Gwangju FC
12:00
Ulsan Hyundai
Sab 30 Mayo
12:00
Daewoo Royals
12:00
Suwon Bluewings
ua - ISO Country Code Liga Ucraniana Grupo 2 »
Sab 30 Mayo
13:00
Kolos Kovalivka
13:00
Desna Chernihiv
Sab 30 Mayo
16:00
Oleksandria
16:00
Zorya Luhansk
ua - ISO Country Code Liga Ucraniana Grupo 3 »
Sab 30 Mayo
16:00
Dnipro-1
16:00
Olimpik Donetsk
de - ISO Country Code 3. Liga »
Sab 30 Mayo
14:00
Waldhof Mannheim
14:00
KFC Uerdingen 05
Sab 30 Mayo
14:00
Meppen
14:00
Würzburger Kickers
Sab 30 Mayo
14:00
Magdeburg
14:00
Kaiserslautern
Sab 30 Mayo
14:00
Sonnenhof
14:00
Unterhaching
Sab 30 Mayo
14:00
Ingolstadt 04
14:00
Bayern München II
Sab 30 Mayo
14:00
Braunschweig
14:00
Viktoria Köln
Sab 30 Mayo
14:00
Zwickau
14:00
Hansa Rostock
hr - ISO Country Code Copa Croata »
Sab 30 Mayo
20:15
NK Slaven Belupo
20:15
Lokomotiva
hu - ISO Country Code Liga Hungría »
Sab 30 Mayo
19:00
Diósgyőr VTK
19:00
Mezőkövesd-Zsory
Sab 30 Mayo
16:55
Várda SE
16:55
Újpest FC
Sab 30 Mayo
21:05
Paksi SE
21:05
Fehérvár
ee - ISO Country Code Liga Estonia »
Sab 30 Mayo
12:00
FC Flora Tallin
12:00
Tallinna Kalev
Sab 30 Mayo
12:00
Kuressaare
12:00
Trans
Sab 30 Mayo
18:00
TJK Legion
18:00
Tammeka
kr - ISO Country Code K League 2 »
Sab 30 Mayo
09:00 finalizado
Jeonnam Dragons
1 - 1
FC Anyang INFO
Sab 30 Mayo
11:30
Gyeongnam
11:30
Daejeon Citizen
kr - ISO Country Code K3 League »
Sab 30 Mayo
07:00 finalizado
Jeonju Citizen
1 - 3
Gangneung City INFO
Sab 30 Mayo
08:00 finalizado
Mokpo City
1 - 2
Gyeongju HNP INFO
Sab 30 Mayo
08:00 finalizado
Gyeongju Citizen
1 - 0
Chuncheon INFO
Sab 30 Mayo
08:00 finalizado
Hwaseong
2 - 1
Daejeon Korail INFO
Sab 30 Mayo
10:00 Descanso
Pyeongtaek Citizen
0 - 0
Changwon City
Sab 30 Mayo
12:00
Cheongju FC
12:00
Busan Transportation
Sab 30 Mayo
12:00
Gimhae City
12:00
Yangju Citizen
Sab 30 Mayo
12:00
Cheonan City
12:00
Gimpo Citizen
kr - ISO Country Code K4 League »
Sab 30 Mayo
06:00 finalizado
Seoul Jungnang
0 - 3
Yangpyeong INFO
Sab 30 Mayo
07:00 finalizado
Pocheon
2 - 1
Yeoju Citizen INFO
Sab 30 Mayo
07:00
Goyang Citizen
07:00
Siheung Citizen
Sab 30 Mayo
08:00 finalizado
Namdong FC
1 - 0
Chungju Citizen INFO
Sab 30 Mayo
08:00 finalizado
Icheon Citizen
2 - 2
Jinju Citizen INFO
Sab 30 Mayo
10:00 En juego 68'
Seoul United
0 - 2
Ulsan Citizen
by - ISO Country Code Segunda Bielorrusia »
Sab 30 Mayo
13:00
Sputnik Rechitsa
13:00
Krumkachy
Sab 30 Mayo
14:00
Volna Pinsk
14:00
Lokomotiv Gomel
Sab 30 Mayo
15:00
FK Lida
15:00
Khimik Svetlogorsk
Sab 30 Mayo
17:00
FC Slonim
17:00
Granit Mikashevichi
cr - ISO Country Code Primera Costa Rica - Clausura »
Sab 30 Mayo
23:00
Jicaral Sercoba
23:00
U Universitarios
Sab 30 Mayo
23:00
AD Grecia
23:00
Guadalupe
lt - ISO Country Code Liga Lituania »
me - ISO Country Code Liga Montenegro »
Sab 30 Mayo
20:00
Zeta
20:00
FK Rudar Pljevlja
Sab 30 Mayo
20:30
Mladost
20:30
Iskra Danilovgrad
Sab 30 Mayo
20:00
Kom Podgorica
20:00
Sutjeska
Sab 30 Mayo
20:00
Petrovac
20:00
Titograd Podgorica
Sab 30 Mayo
20:00
Buducnost
20:00
Grbalj
me - ISO Country Code Segunda Montenegro »
Sab 30 Mayo
17:30
FK Drezga
17:30
FK Bokelj
es - ISO Country Code Partidos Amistosos »
Sab 30 Mayo
14:00
Mjällby
14:00
Trelleborgs FF
Sab 30 Mayo
14:00
Norrköping
14:00
Djurgårdens
Sab 30 Mayo
14:00
Hirnyk Kryvyi Rih
14:00
Orebro SK
Mar 30 Jun
17:00
MAS Táborsko
17:00
Viktoria Plzeň II
Sab 30 Mayo
10:00 En juego 63'
Písek
2 - 0
Bohemians 1905 II
Sab 30 Mayo
10:00 En juego 69'
Slavia Praha II
1 - 1
Benešov
Sab 30 Mayo
14:00
Sirius
14:00
Orebro SK
Sab 30 Mayo
10:15 En juego 48'
Chlumec Cidlinou
4 - 2
Trutnov
Sab 30 Mayo
16:00
Beroe
16:00
Arda Kardzhali
Sab 30 Mayo
18:00
Tabor Sežana
18:00
FC Koper
Sab 30 Mayo
12:00
Olimpija Ljubljana
12:00
Gorica
Sab 30 Mayo
13:00
Bilje
13:00
Tabor Sežana
Sab 30 Mayo
17:00
Cherno More Varna
17:00
Etar
Sab 30 Mayo
13:00
Rosenborg BK
13:00
FK Bodo Glimt
Sab 30 Mayo
14:30
Vorwarts Steyr
14:30
FC Juniors OÖ
Sab 30 Mayo
16:00
Gorica
16:00
NK Varazdin
Sab 30 Mayo
17:00
Rudar Velenje
17:00
Dekani
Sab 30 Mayo
14:00
Celje
14:00
Triglav
Sab 30 Mayo
18:00
Maribor
18:00
ASK Bravo
Sab 30 Mayo
10:00
Frýdek-Místek
10:00
Havířov
Sab 30 Mayo
10:30 Descanso
Přerov
2 - 0
HFK Olomouc
Sab 30 Mayo
11:00 En juego 20'
Pohronie
1 - 0
Ruzomberok
Sab 30 Mayo
14:00
Dalvík / Reynir
14:00
IF Grótta
Sab 30 Mayo
14:00
Leiknir Reykjavik
14:00
ÍR Reykjavík
pl - ISO Country Code Liga Polaca »
Sab 30 Mayo
20:00
Lech Poznań
20:00
Legia Warszawa
Sab 30 Mayo
15:00
LKS Lodz
15:00
KS Górnik Zabrze
Sab 30 Mayo
17:30
Piast Gliwice
17:30
Wisla Kraków
cz - ISO Country Code Liga Checa »
Sab 30 Mayo
16:00
Slovan Liberec
16:00
Slovácko
Sab 30 Mayo
16:00
Zlin
16:00
Baník Ostrava
Sab 30 Mayo
18:00
Viktoria Plzeň
18:00
Mladá Boleslav
Sab 30 Mayo
14:00
Sigma Olomouc
14:00
Pribram
Sab 30 Mayo
20:00
Slavia Praha
20:00
Jablonec
cz - ISO Country Code 2. Liga Checa »
Sab 30 Mayo
17:00
Hradec Králové
17:00
Třinec
Sab 30 Mayo
17:00
Prostějov
17:00
Vitkovice
Sab 30 Mayo
17:00
Slavoj Vyšehrad
17:00
Líšeň
Sab 30 Mayo
10:15 En juego 52'
Viktoria Žižkov
0 - 1
Chrudim
rs - ISO Country Code Liga Serbia »
rs - ISO Country Code Segunda Serbia »
Sab 30 Mayo
17:30
Novi Pazar
17:30
Dinamo Vranje
Sab 30 Mayo
17:30
Grafičar
17:30
Bačka Palanka

Follow BeSoccer on Facebook