noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
RESULTADOS | Eslovaquia
sk - ISO Country Code Tercera Eslovaquia Grupo 1 »
Dom 31 Mayo
17:00 Aplazado
Oravské Veselé
17:00
FK Rakytovce 85
Dom 31 Mayo
17:00 Aplazado
Žarnovica
17:00
TJ Kováčová
Dom 31 Mayo
17:00 Aplazado
Tatran Krásno
17:00
Čadca
Dom 31 Mayo
17:00 Aplazado
Liptovská
17:00
Lokomotiva Zvolen
Dom 31 Mayo
17:00 Aplazado
FTC Filakovo
17:00
Sobota
Dom 31 Mayo
17:00 Aplazado
Baník Kalinovo
17:00
Námestovo
sk - ISO Country Code Tercera Eslovaquia Grupo 2 »
Dom 31 Mayo
10:30 Aplazado
Poprad II
10:30
Lipany
Dom 31 Mayo
17:00 Aplazado
Šarišské
17:00
Veľké Revištia
Dom 31 Mayo
17:00 Aplazado
Mladosť Kalša
17:00
Pokrok Krompachy
sk - ISO Country Code Tercera Eslovaquia Grupo 3 »
Dom 31 Mayo
17:00 Aplazado
Gabčíkovo
17:00
Spartak Myjava
Dom 31 Mayo
17:00 Aplazado
Kalna nad Hronom
17:00
Slovan Duslo Šaľa
Dom 31 Mayo
17:00 Aplazado
Marcelová
17:00
Slovan Galanta
Dom 31 Mayo
17:00 Aplazado
Lednické Rovne
17:00
Zlaté Moravce - Vrablé II
Dom 31 Mayo
17:00 Aplazado
Veľké Ludince
17:00
Beluša
Dom 31 Mayo
17:00 Aplazado
Nové Zámky
17:00
Nove Mesto Nad Vahom
Dom 31 Mayo
17:00 Aplazado
Malženice
17:00
Považská Bystrica
Dom 31 Mayo
17:00 Aplazado
Nitra II
17:00
Spartak Trnava II
sk - ISO Country Code Tercera Eslovaquia Grupo 4 »
Dom 31 Mayo
10:30 Aplazado
FK Rača
10:30
Slovan Most
Dom 31 Mayo
17:00 Aplazado
Tomášov
17:00
Slovan Ivanka pri Dunaji
Dom 31 Mayo
17:00 Aplazado
Bernolákovo
17:00
Pezinok
Dom 31 Mayo
17:00 Aplazado
Rusovce
17:00
Dunajská Lužná
Dom 31 Mayo
17:00 Aplazado
SFC Kalinkovo
17:00
Rohoznik
Grupo 2
Sab 21 Mar
Slovan Bratislava Slovan Bratislava
15:30
DAC DAC
Zemplin Michalovce Zemplin Michalovce
17:00
Žilina Žilina
Dom 22 Mar
FC Spartak Trnava FC Spartak Trnava
17:00
Ruzomberok Ruzomberok
Equipo / Puntos
1 Slovan Bratislava SBR 55
2 Žilina ZIL 45
3 DAC DAC 38
 
4 FC Spartak Trnava FCS 30
5 Zemplin Michalovce ZEM 30
6 Ruzomberok RUZ 28
Grupo 3
Sab 21 Mar
Zlaté Moravce Zlaté Moravce
17:00
Pohronie Pohronie
Nitra Nitra
17:00
Sered Sered
Trenčín Trenčín
17:00
Senica Senica
Equipo / Puntos
1 Trenčín TRE 27
2 Zlaté Moravce ZMO 26
3 Senica SEN 24
 
4 Sered SER 22
5 Nitra NIT 19
6 Pohronie FKP 16
Segunda Eslovaquia
Vie 06 Mar
Podbrezová Podbrezová
1-0
Skalica Skalica
Sab 07 Mar
Púchov Púchov
1-0
Komárno Komárno
Dom 08 Mar
Ružomberok II Ružomberok II
0-1
FK Dukla Banská Bystrica Dukla Banská Bys.
Šamorín Šamorín
2-1
Dubnica Dubnica
Slovan Bratislava II Slovan Bratislava
2-1
Liptovsky Mikulas Liptovsky Mikulas
Žilina II Žilina II
1-0
FC Petržalka FC Petržalka
Slavoj Trebišov Slavoj Trebišov
2-1
Bardejov Bardejov
Mié 18 Mar
FK Košice FK Košice
15:00
Poprad Poprad
Equipo / Puntos
1 FK Dukla Banská Bystrica FKD 41
2 Dubnica DUB 38
3 Skalica SKA 35
4 Poprad POP 31
5 Žilina II ZLI 31
6 Podbrezová POD 28
7 Liptovsky Mikulas LIP 26
8 Púchov PUC 24
 
9 Ružomberok II RUZ 22
10 FK Košice FKK 21
11 Bardejov BAR 21
12 Šamorín SAM 21
13 Komárno KOM 20
14 FC Petržalka PET 17
15 Slovan Bratislava II SBR 17
16 Slavoj Trebišov FKS 15
Grupo 1
Jue 31 Oct
Fomat Martin Fomat Martin
1-0
FTC Filakovo FTC Filakovo
Vie 01 Nov
Liptovský Hrádok Liptovský Hrádok
1-0
TJ Kováčová TJ Kováčová
Sab 02 Nov
FK Rakytovce 85 FK Rakytovce 85
0-1
Čadca Čadca
Lokomotiva Zvolen Lokomotiva Zvolen
0-0
Oravské Veselé Oravské Veselé
Sobota Sobota
3-2
Žarnovica Žarnovica
Baník Kalinovo Baník Kalinovo
3-1
Liptovská Štiavnica Liptovská
Dom 03 Nov
Bánová Bánová
2-2
Tatran Krásno Tatran Krásno
Námestovo Námestovo
2-2
Novohrad Lučenec Novohrad Lučenec
Equipo / Puntos
1 Fomat Martin FOM 38
2 Oravské Veselé ORA 26
3 Bánová TJB 26
4 Lokomotiva Zvolen ZVO 25
5 Baník Kalinovo BAN 25
6 TJ Kováčová TJK 23
7 FTC Filakovo FIL 20
8 Námestovo NAM 20
 
9 Novohrad Lučenec LUC 20
10 Liptovský Hrádok LIP 18
11 Tatran Krásno TAT 16
12 Sobota SOB 15
13 Liptovská Štiavnica LIP 14
14 Žarnovica ZAR 10
15 Čadca CAD 9
16 FK Rakytovce 85 RAK 8
Grupo 2
Sab 16 Nov
Tatran Prešov Tatran Prešov
4-1
Giraltovce Giraltovce
Spišská Nová Ves Spišská Nová
1-0
Pokrok Krompachy Pokrok Krompachy
Humenné Humenné
0-0
Poprad II Poprad II
Vranov nad Topľou Vranov Topľou
4-1
Mladosť Kalša Mladosť Kalša
Dom 17 Nov
MSK Tesla Stropkov Tesla Stropkov
2-3
Svidník Svidník
Družstevník Plavnica Družstevník
4-2
Veľké Revištia Veľké Revištia
Snina Snina
1-0
Milénium Milénium
Šarišské Michaľany Šarišské
0-2
Lipany Lipany
Equipo / Puntos
1 Tatran Prešov TAT 43
2 Lipany LIP 43
3 Vranov nad Topľou VRA 38
4 Humenné FKH 36
5 Snina SNI 27
6 MSK Tesla Stropkov TES 27
7 Poprad II POP 26
8 Svidník SVI 25
 
9 Mladosť Kalša TMK 25
10 Šarišské Michaľany SAR 23
11 Milénium MIL 20
12 Spišská Nová Ves SPI 15
13 Pokrok Krompachy POK 14
14 Družstevník Plavnica DRU 12
15 Giraltovce GIR 10
16 Veľké Revištia VEL 6
Grupo 4
Sab 09 Nov
MŠK Senec MŠK Senec
3-2
Tomášov Tomášov
Inter Bratislava Inter Bratislava
2-0
Slovan Most Slovan Most
Báhoň Báhoň
1-1
SFC Kalinkovo SFC Kalinkovo
FC Malacky FC Malacky
1-0
Rusovce Rusovce
Dom 10 Nov
Slovan Ivanka pri Dunaji Slovan Ivanka Dun.
4-3
FK Rača FK Rača
Dunajská Lužná Dunajská Lužná
8-1
Rovinka Rovinka
Rohoznik Rohoznik
6-0
Bernolákovo Bernolákovo
Sab 16 Nov
Pezinok Pezinok
2-2
Lokomotiva DNV Lokomotiva DNV
Equipo / Puntos
1 Dunajská Lužná DUN 37
2 Inter Bratislava BRA 35
3 FK Rača RAC 31
4 Slovan Most SLO 29
5 FC Malacky FCM 25
6 Rohoznik ROH 24
7 MŠK Senec MSK 23
8 Rovinka ROV 20
 
9 Slovan Ivanka pri Dunaji SLO 18
10 Bernolákovo BER 17
11 Rusovce RUS 16
12 Lokomotiva DNV LOK 14
13 Báhoň BAH 13
14 SFC Kalinkovo KAL 12
15 Pezinok PEZ 9
16 Tomášov TOM 8
Liga Eslovaquia Sub 19
Sab 07 Mar
Žilina Sub 19 Žilina Sub 19
3-1
Ružomberok Sub 19 Ružomberok
Trenčín Sub 19 Trenčín Sub 19
6-0
Podbrezová Sub 19 Podbrezová
Spartak Trnava Sub 19 Spartak Trnava
1-1
Nitra Sub 19 Nitra Sub 19
Slovan Bratislava Sub 19 Slovan Bratislava
3-0
Zemplín Michalovce Sub 19 Zemplín
Poprad Sub 19 Poprad Sub 19
1-0
Senica Sub 19 Senica Sub 19
Dom 08 Mar
Dukla Sub 19 Dukla Sub 19
0-1
DAC Sub 19 DAC Sub 19
Equipo / Puntos
1 Žilina Sub 19 ZIL 48
2 DAC Sub 19 DAC 43
3 Slovan Bratislava Sub 19 BRA 42
4 Trenčín Sub 19 TRE 41
5 Podbrezová Sub 19 POD 36
6 Nitra Sub 19 NIT 30
 
7 Poprad Sub 19 FKP 24
8 Ružomberok Sub 19 RUZ 22
9 Spartak Trnava Sub 19 TRN 20
10 Senica Sub 19 SEN 17
11 Zemplín Michalovce Sub 19 ZEM 9
12 Dukla Sub 19 DUK 7

Follow BeSoccer on Facebook