noscript image
Liga Sueca
Dom 11 Nov
GIF Sundsvall GIF Sundsvall
0-1
Dalkurd FF Dalkurd FF
Häcken Häcken
0-1
Norrköping Norrköping
Malmö Malmö
2-0
Elfsborg Elfsborg
Kalmar Kalmar
0-1
AIK Solna AIK Solna
Djurgårdens Djurgårdens
1-0
Sirius Sirius
Orebro SK Orebro SK
1-3
IFK Göteborg IFK Göteborg
Östersunds FK Östersunds FK
3-3
Hammarby IF Hammarby IF
Brommapojkarna Brommapojkarna
3-0
Trelleborgs FF Trelleborgs FF
Equipo / Puntos
1 AIK Solna AIK 67
2 Norrköping NOR 65
3 Malmö MFF 58
4 Hammarby IF HIF 58
5 Häcken HÄC 53
6 Östersunds FK OST 49
7 Djurgårdens DJU 48
8 GIF Sundsvall GIF 44
 
9 Orebro SK ORE 35
10 Kalmar KAL 34
11 IFK Göteborg GÖT 31
12 Elfsborg ELF 30
13 Sirius SIR 30
14 Brommapojkarna BRO 26
15 Dalkurd FF DAL 24
16 Trelleborgs FF TRE 15
Segunda Suecia
Sab 10 Nov
Jönköpings Södra Jönköpings
0-0
Norrby Norrby
Osters IF Osters IF
1-4
Halmstads Halmstads
Örgryte Örgryte
4-0
Landskrona Landskrona
Helsingborgs Helsingborgs
3-1
Varberg Varberg
Gefle Gefle
2-2
AFC Eskilstuna AFC Eskilstuna
Falkenbergs Falkenbergs
0-2
GAIS GAIS
IK Frej IK Frej
1-0
Varnamo Varnamo
IK Brage IK Brage
1-1
Degerfors Degerfors
Equipo / Puntos
1 Helsingborgs HEL 63
2 Falkenbergs FAL 59
3 AFC Eskilstuna AFC 54
4 Örgryte ORG 52
5 Halmstads HAL 51
6 IK Brage IKB 45
7 Degerfors DEG 42
8 Osters IF OIF 41
 
9 IK Frej IKF 37
10 GAIS GAI 35
11 Jönköpings Södra JON 35
12 Norrby NOR 34
13 Varnamo IFK 32
14 Varberg VAR 29
15 Gefle GEF 25
16 Landskrona LAN 22
Grupo 1
Sab 10 Nov
Carlstad United Carlstad United
1-1
Karlslund Karlslund
Nykoping Nykoping
4-0
Linköping City Linköping City
Rynninge Rynninge
2-1
Umeå Umeå
Skellefteå Skellefteå
2-6
Akropolis Akropolis
Sollentuna Sollentuna
1-1
Sandvikens IF Sandvikens IF
Syrianska FC Syrianska FC
3-1
Assyriska Assyriska
Team Thoren Team Thoren
5-0
BK Forward BK Forward
Västerås SK Västerås SK
4-1
Arameiska / Syrianska Arameiska
Equipo / Puntos
1 Västerås SK VAS 68
2 Syrianska FC SYR 59
3 Carlstad United CAR 54
4 Akropolis AKR 53
5 Umeå UME 49
6 Sandvikens IF SAN 45
7 Sollentuna SOL 43
8 BK Forward BKF 43
 
9 Linköping City LIN 40
10 Nykoping NYK 38
11 Rynninge RYN 37
12 Team Thoren THO 36
13 Karlslund KAR 35
14 Arameiska / Syrianska ASI 23
15 Assyriska ASS 21
16 Skellefteå SKE 13
Grupo 2
Sab 10 Nov
Ängelholm Ängelholm
0-3
Tvååker Tvååker
Eskilsminne Eskilsminne
1-4
Mjällby Mjällby
Husqvarna Husqvarna
2-3
Grebbestad Grebbestad
Kristianstad FF Kristianstad FF
1-0
Åtvidabergs Åtvidabergs
Ljungskile Ljungskile
2-1
Skovde AIK Skovde AIK
IK Oddevold IK Oddevold
0-3
Oskarshamns AIK Oskarshamns AIK
Torns Torns
1-1
Karlskrona Karlskrona
Utsiktens BK Utsiktens BK
0-1
Lunds Lunds
Equipo / Puntos
1 Mjällby MJÄ 69
2 Oskarshamns AIK OSK 57
3 Tvååker TVA 55
4 Eskilsminne ESK 53
5 Torns TOR 50
6 Ljungskile LJU 46
7 Lunds LBK 42
8 Utsiktens BK UTS 37
 
9 IK Oddevold IKO 37
10 Skovde AIK SKO 33
11 Åtvidabergs ATV 33
12 Kristianstad FF KRI 33
13 Karlskrona KAR 33
14 Grebbestad GRE 32
15 Ängelholm ANG 29
16 Husqvarna HFF 23
Grupo 2
Sab 20 Oct
Täby Täby
3-3
Strömsberg Strömsberg
Karlberg Karlberg
1-0
Norrtälje Norrtälje
Sundbyberg Sundbyberg
2-2
Lidingö Lidingö
Mora Mora
0-4
Bollnas Bollnas
Gute Gute
3-1
Gamla Upsala Gamla Upsala
Vasalunds IF Vasalunds IF
2-0
Stocksund Stocksund
Skiljebo Skiljebo
2-0
Valbo Valbo
Equipo / Puntos
1 Vasalunds IF VAS 65
2 Karlberg KAL 57
3 Lidingö LID 55
4 Stocksund IFS 53
5 Gute GUT 44
6 Skiljebo SKI 42
7 Sundbyberg SUN 33
 
8 Täby TAB 32
9 Valbo VAL 28
10 Gamla Upsala GAM 28
11 Mora IMF 21
12 Bollnas BGF 18
13 Norrtälje NOR 17
14 Strömsberg STR 15
Grupo 3
Sab 20 Oct
Hudiksvall Hudiksvall
5-2
IFK Luleå IFK Luleå
Täfteå Täfteå
2-3
IFK Timra IFK Timra
Gällivare Malmbergets Gällivare
0-5
Friska Viljor Friska Viljor
Piteå Piteå
1-2
Boden Boden
Härnösand Härnösand
2-5
Kramfors-Alliansen Kramfors-Alliansen
IFK Östersund IFK Östersund
1-0
Gottne Gottne
Umeå Umeå
2-2
Ytterhogdals Ytterhogdals
Equipo / Puntos
1 Boden BOD 55
2 Hudiksvall HUD 53
3 Ytterhogdals YIK 49
4 IFK Timra IFK 49
5 IFK Luleå IFK 47
6 Piteå PIT 46
7 Friska Viljor FRI 44
 
8 IFK Östersund OST 41
9 Gottne GIF 33
10 Kramfors-Alliansen KAL 28
11 Täfteå TAF 28
12 Umeå IKU 25
13 Härnösand HAR 8
14 Gällivare Malmbergets GAL 8
Grupo 4
Dom 21 Oct
Sleipner Sleipner
4-0
Eskilstuna City Eskilstuna City
AFK Linköping AFK Linköping
0-2
Enskede Enskede
Haninge Haninge
2-0
Värmbols Värmbols
Huddinge Huddinge
6-2
Nora BK Nora BK
Newroz Newroz
1-1
Aspudden-Tellus Aspudden-Tellus
Södertälje Södertälje
2-4
Värmdö Värmdö
Motala Motala
1-2
Sylvia Sylvia
Equipo / Puntos
1 Sylvia SYL 62
2 Haninge HAN 59
3 Motala MOT 47
4 Newroz NFC 47
5 Enskede ENS 46
6 Värmbols VAR 40
7 Aspudden-Tellus ASP 35
 
8 Södertälje SOD 33
9 Nora BK NBK 31
10 AFK Linköping LIN 28
11 Huddinge HUD 26
12 Sleipner SLE 22
13 Värmdö VAR 22
14 Eskilstuna City ESK 14
Grupo 5
Dom 21 Oct
Lindome Lindome
4-0
Assyriska BK Assyriska BK
Halmia Halmia
3-2
BK Olympic BK Olympic
Högaborg Högaborg
0-7
Vinbergs Vinbergs
Rosengård Rosengård
4-0
Prespa Birlik Prespa Birlik
Ullared Ullared
4-2
Sävedalen Sävedalen
Varbergs GIF Varbergs GIF
4-1
Kvarnby Kvarnby
Hittarps Hittarps
0-0
IFK Malmö IFK Malmö
Equipo / Puntos
1 Lindome LIN 62
2 Halmia ISH 57
3 IFK Malmö MAL 56
4 Hittarps HIT 50
5 Sävedalen SAV 50
6 Rosengård ROS 45
7 Assyriska BK ASS 37
 
8 Vinbergs VIN 35
9 BK Olympic OLY 26
10 Prespa Birlik PRE 26
11 Ullared ULL 23
12 Kvarnby KVA 20
13 Varbergs GIF VAR 18
14 Högaborg HOG 13
Grupo 6
Dom 21 Oct
Asarum Asarum
2-0
IFK Hässleholm IFK Hässleholm
Sölvesborg Sölvesborg
1-1
Bromölla Bromölla
Råslätts Råslätts
5-0
Lindsdal Lindsdal
Assyriska IK Assyriska IK
5-0
Nässjö Nässjö
Berga Berga
3-0
Dalstorps Dalstorps
Hässleholms IF Hässleholms IF
3-2
Räppe Räppe
Nosaby Nosaby
5-3
Österlen Österlen
Equipo / Puntos
1 Assyriska IK AST 51
2 Berga BER 46
3 Bromölla IBI 45
4 Råslätts RAS 42
5 Nosaby NOS 41
6 Dalstorps DAL 38
7 Asarum ASA 38
 
8 Räppe RAP 34
9 IFK Hässleholm IFK 32
10 Österlen OST 31
11 Nässjö NFF 31
12 Hässleholms IF HAS 30
13 Sölvesborg SOG 26
14 Lindsdal LIN 16
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 5 »
Mié 12 Dic
21:00
Ajax
21:00
Bayern München
Mié 12 Dic
21:00
Benfica
21:00
AEK Athens
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 6 »
Mié 12 Dic
21:00
Shakhtar Donetsk
21:00
Olympique Lyonnais
Mié 12 Dic
21:00
Man. City
21:00
Hoffenheim
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 7 »
Mié 12 Dic
18:55
Real Madrid
18:55
CSKA Moskva
Mié 12 Dic
18:55
Viktoria Plzeň
18:55
Roma
ue - ISO Country Code Champions League Grupo 8 »
Mié 12 Dic
21:00
Young Boys
21:00
Juventus
Mié 12 Dic
21:00
Valencia
21:00
Man. Utd
wo - ISO Country Code Mundial de Clubes »
Mié 12 Dic
16:30 Prórroga
Al Ain
3 - 3
Team Wellington
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 5 »
Mié 12 Dic
16:00 finalizado
Ajax Sub 19
1 - 2
Bayern München Sub19 INFO
Mié 12 Dic
16:00 finalizado
Benfica Sub-19
3 - 0
AEK Athens Sub19 INFO
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 6 »
Mié 12 Dic
11:00 finalizado
Shakhtar Donetsk .
1 - 1
Olympique Lyon Sub 19 INFO
Mié 12 Dic
16:00 finalizado
Man. City Sub19
2 - 1
Hoffenheim Sub 19 INFO
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 7 »
Mié 12 Dic
15:00 finalizado
Real Madrid Sub-19
2 - 1
CSKA Moskva Sub-19 INFO
Mié 12 Dic
12:00 finalizado
Viktoria Plzeň
2 - 4
Roma Sub 19 INFO
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Grupo 8 »
Mié 12 Dic
14:00 finalizado
Young Boys Sub 19
4 - 2
Juventus Sub 19 INFO
Mié 12 Dic
13:00 finalizado
Valencia Sub 19
1 - 2
Man. United Sub19 INFO
ar - ISO Country Code Primera B Nacional »
Mié 12 Dic
01:05 finalizado
Dep. Santamarina
0 - 1
Sarmiento INFO
it - ISO Country Code Serie C Grupo 1 »
Mié 12 Dic
20:30
Alessandria
20:30
Novara Calcio
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Gozzano
1 - 1
Carrarese INFO
Mié 12 Dic
18:30 En juego 23'
Olbia Calcio
0 - 0
Juventus Sub 23
Mié 12 Dic
20:30
Pisa
20:30
Arzachena
Mié 12 Dic
19:30
Pistoiese
19:30
Pontedera
Mié 12 Dic
18:30 En juego 23'
Pro Piacenza
0 - 0
AC Arezzo
Mié 12 Dic
18:30 En juego 19'
Siena
0 - 0
Albissola
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Virtus Entella
0 - 1
Pro Patria INFO
it - ISO Country Code Serie C Grupo 2 »
Mié 12 Dic
20:30
AlbinoLeffe
20:30
SS Sambenedettese Calcio
Mié 12 Dic
18:30 En juego 23'
Sudtirol
1 - 0
Ternana Calcio
it - ISO Country Code Serie C Grupo 3 »
Mié 12 Dic
20:30
Catania
20:30
Virtus Francavilla
Mié 12 Dic
14:30 Aplazado
Catanzaro
14:30
Viterbese
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Juve Stabia
4 - 0
Sicula Leonzio INFO
Mié 12 Dic
20:30
MonoPoli
20:30
US Vibonese Calcio
Mié 12 Dic
16:30 finalizado
Paganese
2 - 2
Matera INFO
Mié 12 Dic
18:30 En juego 22'
Potenza Calcio
0 - 0
Trapani
Mié 12 Dic
18:30 En juego 20'
Reggina
0 - 0
SS Cavese 1919
Mié 12 Dic
20:30
Rende
20:30
Rieti
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Siracusa
0 - 0
Casertana INFO
za - ISO Country Code Liga Sudafricana »
Mié 12 Dic
18:30 En juego 24'
Kaizer Chiefs
0 - 0
SuperSport United
Mié 12 Dic
18:30 En juego 23'
Maritzburg United
0 - 0
Black Leopards
Mié 12 Dic
18:30 En juego 24'
AmaZulu
0 - 0
Bloemfontein Celtic
Mié 12 Dic
18:30 En juego 24'
Bidvest Wits
1 - 0
Golden Arrows
it - ISO Country Code Serie D Grupo 1 »
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Arconatese
1 - 1
Ligorna INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Borgaro Nobis
0 - 1
Casale INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Chieri
2 - 1
Lavagnese INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Bustese Milano Ci.
3 - 2
Bra INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Pro Dronero
0 - 1
Folgore Caratese INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Savona
2 - 0
Fezzanese INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Sestri Levante
2 - 1
Lecco INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Stresa
2 - 3
Borgosesia INFO
Mié 12 Dic
15:00 finalizado
Sanremo
0 - 1
Inveruno INFO
it - ISO Country Code Serie D Grupo 2 »
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Ambrosiana
2 - 2
Virtus Bergamo INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Ciserano
2 - 2
Scanzorosciate INFO
Mié 12 Dic
18:30
Como
18:30
Villafranca
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Legnago Salus
2 - 0
Darfo Boario INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Mantova
2 - 0
Caravaggio INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Olginatese
0 - 1
Caronnese INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Pontisola
0 - 1
Seregno INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Pro Sesto
1 - 0
Rezzato INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Villa d'Almè
2 - 1
Sondrio INFO
it - ISO Country Code Serie D Grupo 3 »
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Belluno
2 - 0
Sandonà INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Adriese
0 - 2
Union Feltre INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Arzignano
3 - 4
Delta Porto Tolle INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Montebelluna
2 - 1
Cjarlins Muzane INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Campodarsego
2 - 2
Cartigliano INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Clodiense
1 - 1
Este INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Levico
1 - 1
Chions INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
St. Georgen
0 - 1
Virtus Don Bosco INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Tamai
0 - 1
Trento INFO
it - ISO Country Code Serie D Grupo 4 »
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Adrense
1 - 1
Modena INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Axys Zola
1 - 2
Fanfulla INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Pol. Ciliverghe
1 - 2
Reggiana INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Lentigione
1 - 0
Pavia INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Mezzolara
3 - 0
Classe INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
OltrepòVoghera
2 - 2
Crema INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Pergolettese
5 - 1
Calvina INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
San Marino Calcio
1 - 0
Sasso Marconi INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Vigor Carpaneto
1 - 1
Fiorenzuola INFO
it - ISO Country Code Serie D Grupo 5 »
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Aglianese
1 - 1
Seravezza INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Bastia
1 - 1
Montevarchi Calcio INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Scandicci
1 - 2
Gavorrano INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Massese
0 - 1
Ghivizzano Borgo INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Pianese
1 - 1
Viareggio INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Prato
2 - 0
Cannara INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Real Forte Querce.
1 - 0
Sinalunghese INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Donato Tavarnelle
3 - 0
Sangimignanosport INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Sangiovannese
3 - 0
Tuttocuoio INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Sporting Trestina
1 - 0
Ponsacco INFO
it - ISO Country Code Serie D Grupo 6 »
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Città Campobasso
1 - 0
Avezzano INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Isernia
1 - 1
Sammaurese INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Jesina
0 - 0
Francavilla INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Montegiorgio
1 - 0
Real Giulianova INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Pineto
0 - 1
Olympia Agnonese INFO
Mié 12 Dic
20:30
Cesena
20:30
San Nicolò
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Recanatese
0 - 2
Sangiustese INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Santarcangelo
1 - 3
Forli INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Savignanese
0 - 1
Matelica Calcio INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Vastese
2 - 1
Castelfidardo Calcio INFO
it - ISO Country Code Serie D Grupo 7 »
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Città di Anagni
2 - 0
Sassari Torres INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Lanusei
2 - 1
Trastevere INFO
Mié 12 Dic
14:30 finalizado
Nuova Monterosi
0 - 1
Aprilia INFO

Follow BeSoccer on Facebook