noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Arouca
  • Sacavenense
  • Pedras Rubras
  • Sintrense
  • Praiense
  • Sanjoanense
  • Caldas
  • Felgueiras 1932
  • Braganca
  • Vila Real
  • Oliveirense
  • Oliveira Hospital
  • Aljustrelense
  • União Madeira
  • Fabril Barreiro
  • Oriental Lisboa
  • Ideal
  • Olhanense
  • Cerveira
  • Maria da Fonte
  • Trofense
  • Marinhense
Grupo 1
Sab 15 Feb
Braganca Braganca
3-3
Marítimo II Marítimo II
Dom 16 Feb
Chaves II Chaves II
2-1
Merelinense Merelinense
Cerveira Cerveira
0-3
Sporting Braga II Sporting Braga II
AR São Martinho AR São Martinho
1-0
Montalegre Montalegre
Oliveirense Oliveirense
0-0
Maria da Fonte Maria da Fonte
Vitória Guimarães B Vitória
1-1
Fafe Fafe
Berco Berco
0-1
Vizela Vizela
União Madeira União Madeira
1-1
Pedras Salgadas Pedras Salgadas
Câmara de Lobos Câmara de Lobos
2-5
Mirandela Mirandela
Equipo / Puntos
1 Vizela VIZ 51
2 Fafe FAF 43
3 Sporting Braga II BRA 42
4 Vitória Guimarães B VGM 42
5 AR São Martinho SMA 39
6 Merelinense MER 36
7 Maria da Fonte MAR 33
8 Montalegre MON 32
9 Chaves II CHA 31
 
10 União Madeira UNM 30
11 Mirandela MIR 29
12 Marítimo II MAR 28
13 Berco BSC 26
14 Pedras Salgadas PED 19
15 Cerveira CER 17
16 Braganca BRA 16
17 Oliveirense ADO 16
18 Câmara de Lobos CAM 8
Grupo 2
Sab 15 Feb
Gondomar Gondomar
1-2
Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
Dom 16 Feb
Vila Real Vila Real
1-3
Lusitania FC Lusitania FC
Leça FC Leça FC
2-3
Amarante Amarante
Ginásio Figueirense Ginásio
0-3
Canelas 2010 Canelas 2010
Pedras Rubras Pedras Rubras
0-0
Espinho Espinho
Castro Daire Castro Daire
2-1
Valadares Gaia Valadares Gaia
Paredes Paredes
0-2
Arouca Arouca
Sanjoanense Sanjoanense
2-2
Trofense Trofense
Lusitano FCV Lusitano FCV
0-2
Coimbrões Coimbrões
Equipo / Puntos
1 Arouca ARO 52
2 Lusitania FC LUS 44
3 Leça FC LEC 42
4 Espinho ESP 41
5 Castro Daire CAS 41
6 Sanjoanense SAN 39
7 Felgueiras 1932 FEL 32
8 Paredes PAR 31
9 Canelas 2010 CAN 31
 
10 Coimbrões COI 28
11 Amarante AMA 26
12 Lusitano FCV LUS 25
13 Pedras Rubras PED 25
14 Gondomar GON 24
15 Trofense TRO 24
16 Valadares Gaia VAL 20
17 Vila Real VIL 11
18 Ginásio Figueirense GIN 8
Grupo 3
Dom 16 Feb
Caldas Caldas
0-2
Praiense Praiense
RD Agueda RD Agueda
2-3
Ideal Ideal
Anadia Anadia
2-1
Benfica Castelo Branco Benfica Castelo B.
Fatima Fatima
1-2
Vitoria de Sernache Vitoria Sernache
Oliveira Hospital Oliveira Hospital
1-1
Torreense Torreense
Marinhense Marinhense
1-2
Oleiros Oleiros
União Santarém União Santarém
3-2
União de Leiria União de Leiria
Fontinhas Fontinhas
1-1
Sertanense Sertanense
Lun 17 Feb
Beira Mar SC Beira Mar SC
2-2
Condeixa Condeixa
Equipo / Puntos
1 Praiense PRA 48
2 Anadia ANA 35
3 Caldas CAL 33
4 Benfica Castelo Branco BEN 33
5 Fatima FAT 33
6 Sertanense SER 33
7 Beira Mar SC BMA 31
8 Oleiros OLE 30
9 Torreense TOR 30
 
10 Marinhense MAR 28
11 Condeixa CON 28
12 União de Leiria ULE 27
13 União Santarém USA 27
14 Oliveira Hospital OLI 25
15 RD Agueda RDA 23
16 Ideal IDE 21
17 Vitoria de Sernache VIT 16
18 Fontinhas GDF 13

Follow BeSoccer on Facebook