noscript image
  • SV Austria Salzburg
  • Ritzing
  • Golling
  • Kremser SC
  • Union St. Florian
  • USC Eugendorf
  • TSV Neumarkt
  • ATSV Wolfsberg
  • Oberwart
  • Kottingbrunn
  • SV Innsbruck
  • SV Wallern
  • Wienerberg
  • Ferlach
  • Köttmannsdorf
  • Treibach
  • Telfs
  • SV Eltendorf
  • SV Stegersbach
  • Salzburger AK
  • Gaflenz
  • Kematen
Grupo 1
Sab 23 Mar
Maria Saal Maria Saal
15:00
KAC KAC
Dom 24 Mar
Köttmannsdorf Köttmannsdorf
15:00
ATSV Wolfsberg ATSV Wolfsberg
St. Michael St. Michael
15:00
SAK Klagenfurt SAK Klagenfurt
ASKÖ Gmünd ASKÖ Gmünd
15:00
Spittal Spittal
Matrei Matrei
15:00
St. Jakob St. Jakob
Treibach Treibach
15:00
Ferlach Ferlach
ASKO Wolfnitz ASKO Wolfnitz
15:00
Bleiburg Bleiburg
Lind Lind
15:00
Feldkirchen Feldkirchen
Equipo / Puntos
1 ATSV Wolfsberg WOL 33
2 Treibach TRE 32
3 Ferlach FLC 31
4 Köttmannsdorf KMD 30
5 SAK Klagenfurt KLA 30
6 KAC KAC 27
7 Maria Saal MSA 25
8 Spittal SPI 23
 
9 ASKÖ Gmünd GMD 22
10 Feldkirchen FEL 20
11 St. Jakob SVJ 19
12 Matrei MAT 17
13 Lind SVL 13
14 Bleiburg BLE 12
15 ASKO Wolfnitz ASW 11
16 St. Michael MIC 11
Grupo 2
Vie 09 Nov
USC Eugendorf USC Eugendorf
0-3
Salzburger AK Salzburger AK
Adnet Adnet
0-3
Zell am See Zell am See
Sab 10 Nov
ÖTSU Hallein ÖTSU Hallein
3-0
Altenmarkt Altenmarkt
TSV Neumarkt TSV Neumarkt
3-1
Thalgau Thalgau
Bürmoos Bürmoos
7-1
SK Strobl SK Strobl
Golling Golling
2-1
Straßwalchen Straßwalchen
Bramberg Bramberg
2-3
Kuchl Kuchl
Dom 11 Nov
Puch Puch
1-5
SV Austria Salzburg Austria Salzburg
Equipo / Puntos
1 Salzburger AK SAL 44
2 SV Austria Salzburg SVA 42
3 TSV Neumarkt TSV 31
4 Kuchl KUC 31
5 Straßwalchen STR 26
6 Zell am See ZEL 25
7 Bürmoos BUR 25
8 USC Eugendorf USC 24
 
9 Altenmarkt ALT 23
10 Golling GOL 23
11 Adnet SKA 21
12 Thalgau UFV 17
13 SK Strobl SKS 16
14 Puch PUC 13
15 ÖTSU Hallein OTS 12
16 Bramberg BRA 10
Grupo 3
Dom 17 Mar
Stripfing Stripfing
15:00
Rohrendorf Rohrendorf
Spratzern Spratzern
15:00
Langenrohr Langenrohr
Zwettl Zwettl
15:00
Kremser SC Kremser SC
Rohrbach Rohrbach
15:00
Kilb Kilb
Ortmann Ortmann
15:00
Scheiblingkirchen-Warth Scheiblingkirchen-
Ardagger Ardagger
15:00
Waidhofen / Thaya Waidhofen / Thaya
St. Peter St. Peter
15:00
SC Retz SC Retz
Kottingbrunn Kottingbrunn
15:00
Gaflenz Gaflenz
Equipo / Puntos
1 Stripfing SVS 39
2 SC Retz SCR 29
3 Waidhofen / Thaya WAI 28
4 Kottingbrunn KOT 27
5 Scheiblingkirchen-Warth SCH 26
6 Kremser SC KRE 26
7 Gaflenz GAF 21
8 Langenrohr LAN 20
 
9 Ortmann SCO 20
10 Rohrbach SVR 20
11 Ardagger ARD 19
12 Kilb SCU 16
13 Zwettl ZWE 14
14 St. Peter STP 12
15 Spratzern SPR 12
16 Rohrendorf ROH 9
Grupo 4
Vie 22 Mar
SV Union Gnas SV Union Gnas
19:00
Frauental Frauental
Mettersdorf Mettersdorf
19:00
Wildon Wildon
TuS Heiligenkreuz TuS Heiligenkreuz
19:00
TSV Pöllau TSV Pöllau
Voitsberg Voitsberg
19:00
Liezen Liezen
Lebring Lebring
19:00
SC Bruck SC Bruck
Lafnitz II Lafnitz II
19:00
SC Fürstenfeld SC Fürstenfeld
Leoben Leoben
19:00
Hitthaller St. Michael Hitthaller Michael
Sab 23 Mar
Bad Radkersburg Bad Radkersburg
18:30
St. Anna St. Anna
Equipo / Puntos
1 St. Anna ANN 35
2 SV Union Gnas GNA 33
3 TuS Heiligenkreuz HGK 27
4 SC Fürstenfeld FUR 26
5 Lebring LEB 23
6 Hitthaller St. Michael ESV 22
7 Voitsberg VOI 20
8 Lafnitz II LAF 20
 
9 TSV Pöllau POL 19
10 Wildon SVW 19
11 Mettersdorf MET 18
12 SC Bruck SCB 18
13 Frauental SVF 16
14 Bad Radkersburg RAD 14
15 Leoben LBN 13
16 Liezen LIE 12
Grupo 7
Sab 30 Mar
Völs Völs
-
Telfs Telfs
Natters Natters
-
Volders Volders
Kirchbichl Kirchbichl
-
SK St. Johann SK St. Johann
SV Innsbruck SV Innsbruck
-
Zams Zams
Wattens II Wattens II
-
Kematen Kematen
Imst Imst
-
Zirl Zirl
Söll Söll
-
Kundl Kundl
Union Innsbruck Union Innsbruck
-
SV Hall SV Hall
Equipo / Puntos
1 SV Hall HAL 37
2 SK St. Johann STJ 31
3 Imst IMS 29
4 Zirl ZIR 28
5 Zams SVZ 26
6 Telfs TEL 26
7 Wattens II WAT 24
8 Kematen KEM 22
 
9 Natters FCK 21
10 SV Innsbruck SVI 19
11 Kirchbichl KIR 19
12 Kundl KUN 18
13 Volders FCV 12
14 Söll FCS 11
15 Union Innsbruck UNI 10
16 Völs VOL 8

Follow BeSoccer on Facebook