noscript image
  • Bastia
  • Istres
  • Amiens AC
  • Beauvais Oise
  • Drapeau Fougeres
  • Besancon FC
  • FC Mulhouse
  • Montceau
  • Plabennec
  • Sarre-Union
  • Raon-l'Etape
  • Aubervilliers
  • Saint-Louis Neuweg
  • Voltigeurs
  • Les Genêts dAnglet
  • Noisy-le-Sec
  • USSA Vertou
  • Sarreguemines
  • Bressuire
  • Pontivy
  • Saint-Lô Manche
  • Gonfreville
Grupo 1
Sab 26 Ene
Chauvigny Chauvigny
18:00
Lège-Cap-Ferret Lège-Cap-Ferret
Aviron Bayonnais II Aviron Bayonnais
18:00
Montmorillon Montmorillon
Chauray Chauray
18:00
SAG Cestas SAG Cestas
Poitiers Poitiers
19:00
Angouleme Angouleme
Bressuire Bressuire
19:00
Mérignac-Arlac Mérignac-Arlac
Limoges Limoges
19:00
Niort II Niort II
Dom 27 Ene
Pau II Pau II
14:30
Les Genêts dAnglet Genêts dAnglet
Equipo / Puntos
1 Angouleme ANG 29
2 Bressuire BRE 24
3 Aviron Bayonnais II AVI 23
4 Niort II NIO 22
5 Lège-Cap-Ferret LEG 22
6 Les Genêts dAnglet LES 21
7 Limoges LIM 20
 
8 Poitiers POI 19
9 Chauvigny CHA 16
10 Mérignac-Arlac MAR 14
11 Pau II FCP 13
12 Montmorillon MON 12
13 SAG Cestas SAG 10
14 Chauray CHA 6
Grupo 2
Sab 26 Ene
La Suze La Suze
18:00
Voltigeurs Voltigeurs
Laval II Laval II
18:00
La Roche VF La Roche VF
Saint-Nazaire AF Saint-Nazaire AF
18:00
RC La Flèche RC La Flèche
Challans Challans
18:00
Le Mans II Le Mans II
Sablé Sablé
18:00
Fontenay Fontenay
USSA Vertou USSA Vertou
18:00
Les Herbiers II Les Herbiers II
Saumur Saumur
18:30
Angers II Angers II
Equipo / Puntos
1 Voltigeurs VOL 28
2 Challans CHA 27
3 Saint-Nazaire AF SNA 25
4 Fontenay FON 23
5 Le Mans II LEM 21
6 Angers II ANG 20
7 Saumur SAU 18
 
8 USSA Vertou USS 18
9 Sablé SAB 16
10 Les Herbiers II LES 16
11 La Roche VF LRO 13
12 RC La Flèche RCL 12
13 Laval II LAV 10
14 La Suze LAS 10
Grupo 4
Sab 26 Ene
Gémenos Gémenos
14:30
Cannes Cannes
Istres Istres
14:30
Lucciana Lucciana
Villefranche SJB Villefranche SJB
14:30
Aubagne Aubagne
Bastelicaccia Bastelicaccia
14:30
EF Bastia EF Bastia
Saint-Rémoise Saint-Rémoise
14:30
Cannet Rocheville Cannet Rocheville
Côte Bleue Côte Bleue
15:00
Le Pontet Le Pontet
Dom 27 Ene
Ajaccio II Ajaccio II
15:00
Bastia Bastia
Equipo / Puntos
1 Bastia BAS 34
2 Côte Bleue CBL 26
3 Cannes CAN 25
4 Aubagne AUB 23
5 Villefranche SJB VIL 23
6 Saint-Rémoise SRE 22
7 Gémenos GEM 19
 
8 Lucciana LUC 18
9 Istres IST 14
10 Cannet Rocheville SCR 13
11 Bastelicaccia BAS 12
12 Ajaccio II AJA 11
13 Le Pontet LEP 10
14 EF Bastia EFB 5
Grupo 5
Sab 26 Ene
Morteau Montlebon Morteau Montlebon
16:00
Besancon RC Besancon RC
Selongey Selongey
18:00
Dijon II Dijon II
Besancon FC Besancon FC
18:00
CS Louhans Cuiseaux Louhans Cuiseaux
Montceau Montceau
18:00
Auxerre II Auxerre II
Grandvillars Grandvillars
18:30
Sochaux II Sochaux II
Dom 27 Ene
Charitoise Charitoise
14:30
Jura Dolois Jura Dolois
Avallon CO Avallon CO
14:30
FC Gueugnon FC Gueugnon
Equipo / Puntos
1 Dijon II DIJ 30
2 CS Louhans Cuiseaux CSL 28
3 Montceau MON 27
4 Auxerre II AUX 23
5 Besancon FC BFC 20
6 Jura Dolois JUR 19
7 FC Gueugnon FCG 19
 
8 Sochaux II SOC 15
9 Morteau Montlebon MOR 15
10 Selongey SEL 14
11 Charitoise CHA 12
12 Besancon RC BRC 8
13 Avallon CO AVA 6
14 Grandvillars FCG 4
Grupo 7
Sab 26 Ene
Stade Beaucairois Stade Beaucairois
18:00
Balma Balma
Blagnac Blagnac
18:00
Tarbes Tarbes
Avenir Foot Lozère Avenir Foot Lozè.
18:00
Rodez II Rodez II
Olympique Alès Olympique Alès
19:00
Canet Canet
Muretaine Muretaine
19:00
Fabrègues Fabrègues
Rodéo FC Toulouse Rodéo Toulouse
19:00
Agde Agde
Dom 27 Ene
Toulouse II Toulouse II
14:30
Montpellier II Montpellier II
Equipo / Puntos
1 Olympique Alès OLY 35
2 Montpellier II MON 26
3 Blagnac BLA 21
4 Rodez II ROD 18
5 Canet CAN 17
6 Toulouse II TOU 16
7 Avenir Foot Lozère AVE 16
 
8 Rodéo FC Toulouse ROD 16
9 Muretaine MUR 16
10 Agde AGD 16
11 Fabrègues FAB 16
12 Tarbes TAR 11
13 Balma BAL 11
14 Stade Beaucairois BEA 10
Grupo 8
Sab 26 Ene
Amiens AC Amiens AC
18:00
Tourcoing Tourcoing
Grande-Synthe Grande-Synthe
18:00
Boulogne II Boulogne II
Senlis Senlis
18:00
Olympique St Quentin Olympique Quentin
Touquet Touquet
18:00
Dunkerque II Dunkerque II
Dom 27 Ene
Chantilly Chantilly
14:30
US Maubeuge US Maubeuge
Olympique Marcquois Olympique
14:30
Amiens SC II Amiens SC II
Beauvais Oise Beauvais Oise
14:30
Chambly II Chambly II
Equipo / Puntos
1 Olympique St Quentin OLY 27
2 Beauvais Oise ASB 26
3 Grande-Synthe GRA 26
4 Amiens AC AAC 25
5 US Maubeuge USM 21
6 Boulogne II BOU 19
7 Touquet TOU 19
 
8 Senlis SEN 18
9 Amiens SC II AMI 16
10 Chambly II CHT 15
11 Olympique Marcquois MAR 15
12 Tourcoing TOU 12
13 Dunkerque II DUN 10
14 Chantilly CHA 2
Grupo 11
Sab 02 Mar
Racing Colombes 92 Racing Colombes
15:00
Créteil II Créteil II
Ivry Ivry
18:00
Le Mée Le Mée
Blanc Mesnil Blanc Mesnil
18:00
Noisy-le-Sec Noisy-le-Sec
Gobelins Gobelins
20:00
Aubervilliers Aubervilliers
Dom 03 Mar
Les Mureaux Les Mureaux
15:00
Brétigny Foot Brétigny Foot
Les Ulis Les Ulis
15:00
Paris II Paris II
Versailles Versailles
15:00
Meaux Academy Meaux Academy
Equipo / Puntos
1 Aubervilliers AUB 25
2 Gobelins GOB 24
3 Racing Colombes 92 RAC 22
4 Noisy-le-Sec NOI 22
5 Paris II PAR 20
6 Blanc Mesnil BLA 19
7 Les Mureaux LMU 19
 
8 Ivry IVR 18
9 Créteil II CRE 17
10 Versailles VER 17
11 Brétigny Foot BRE 17
12 Les Ulis LUL 14
13 Le Mée LMR 11
14 Meaux Academy MAC 9
Grupo 12
Sab 26 Ene
Limonest Limonest
17:00
Bourgoin-Jallieu Bourgoin-Jallieu
Aurillac Arpajon Aurillac Arpajon
18:00
Chamalières Chamalières
Vaulx Vaulx
18:00
Lyon-Duchère II Lyon-Duchère II
Clermont II Clermont II
18:00
Thiers Thiers
Ain Sud Ain Sud
18:00
Montluçon Montluçon
Chambéry Chambéry
18:00
Ytrac Ytrac
Dom 27 Ene
Rumilly Vallières Rumilly Vallières
15:00
Moulins Football Moulins Football
Equipo / Puntos
1 Chamalières CHA 30
2 Ain Sud AIN 25
3 Rumilly Vallières RVA 24
4 Bourgoin-Jallieu BOU 23
5 Clermont II CLE 21
6 Lyon-Duchère II LDU 21
7 Vaulx VAU 20
 
8 Aurillac Arpajon AUR 19
9 Chambéry CHA 15
10 Limonest LIM 14
11 Montluçon MON 13
12 Moulins Football MOU 10
13 Thiers THI 8
14 Ytrac YTR 8

Follow BeSoccer on Facebook