noscript image
  • Sprimont-Comblain
  • Woluwe
  • Racing Mechelen
  • Tienen
  • La Calamine
  • Bornem
  • Givry
  • Eendracht Wervik
  • Tournai
  • Zwarte Leeuw
  • Wingene
  • Jeunesse Tamines
  • Aywaille
  • Leopoldsburg
  • Sint-Lenaarts
  • Pepingen
  • Ganshoren
  • Wetteren-Kwatrecht
  • Léopold Uccle-Woluwé
  • Wellen
  • Bilzerse Waltwilder
  • Longlier
Grupo 1
Sab 16 Feb
Union Namur Union Namur
20:00
Entité Manageoise Entité Manageoise
Aische Aische
20:00
Léopold Uccle-Woluwé Léopold
Dom 17 Feb
Ganshoren Ganshoren
15:00
Tournai Tournai
Binche Binche
15:00
Jette Jette
Rapid Symphorinois Rapid Symphorinois
15:00
Stade Brainois Stade Brainois
Braine Braine
15:00
Albert Quévy-Mons Albert Quévy-Mons
Jeunesse Tamines Jeunesse Tamines
15:00
Ostiches Ostiches
Stockel Stockel
15:00
Racing Jet Wavre Racing Jet Wavre
Equipo / Puntos
1 Braine BRA 44
2 Union Namur UNF 40
3 Léopold Uccle-Woluwé LEO 35
4 Tournai TOU 34
5 Aische AIS 32
6 Entité Manageoise ENT 32
7 Ostiches OST 32
8 Albert Quévy-Mons GEN 30
 
9 Rapid Symphorinois RAP 27
10 Stade Brainois STA 24
11 Racing Jet Wavre RAC 23
12 Jeunesse Tamines JEU 22
13 Jette JET 21
14 Ganshoren GAN 19
15 Binche BIN 17
16 Stockel STO 13
Grupo 2
Sab 16 Feb
La Calamine La Calamine
20:30
Longlier Longlier
Dom 17 Feb
Sprimont-Comblain Sprimont-Comblain
15:00
Herstal Herstal
Oppagne-Wéris Oppagne-Wéris
15:00
Aywaille Aywaille
Verlaine Verlaine
15:00
Warnant Warnant
Givry Givry
15:00
Mormont Mormont
Richelle United Richelle United
15:00
Meix-Devant-Virton Meix-Devant-Virton
Condruzien Condruzien
15:00
Stockay-Warfusée Stockay-Warfusée
Onhaye Onhaye
15:00
Huy Huy
Equipo / Puntos
1 Stockay-Warfusée STO 46
2 Givry GIV 43
3 Richelle United RIC 40
4 Warnant WAR 39
5 Verlaine VER 39
6 Onhaye ONH 32
7 Meix-Devant-Virton MEI 31
8 Herstal HER 27
 
9 Sprimont-Comblain SPR 25
10 Mormont MOR 24
11 Oppagne-Wéris OPP 22
12 Aywaille AYW 21
13 Huy HUY 21
14 Longlier LON 11
15 La Calamine LAC 11
16 Condruzien CON 9
Grupo 3
Sab 23 Feb
Voorwaarts Zwevezele Voorwaarts
19:00
Svelta Melsele Svelta Melsele
Torhout Torhout
19:30
Eendracht Wervik Eendracht Wervik
RC Lebbeke RC Lebbeke
20:00
Pepingen Pepingen
Dom 24 Feb
Woluwe Woluwe
15:00
Wolvertem Merchtem Wolvertem Merchtem
Kampenhout Kampenhout
15:00
Wingene Wingene
Zelzate Zelzate
15:00
Avanti Avanti
Jong Lede Jong Lede
15:00
Wetteren-Kwatrecht Wetteren-Kwatrecht
Merelbeke Merelbeke
15:00
Oostkamp Oostkamp
Equipo / Puntos
1 Merelbeke MER 43
2 Wetteren-Kwatrecht WET 41
3 Wingene WIN 37
4 Pepingen PEP 36
5 Voorwaarts Zwevezele VOO 32
6 Zelzate ZEL 32
7 RC Lebbeke RCL 32
8 Svelta Melsele SVE 29
 
9 Jong Lede JON 27
10 Avanti AVA 27
11 Wolvertem Merchtem HWM 26
12 Kampenhout KAM 21
13 Eendracht Wervik EEN 20
14 Woluwe WOL 16
15 Torhout TOR 14
16 Oostkamp OOS 11
Grupo 4
Sab 23 Feb
KFC Nijlen KFC Nijlen
19:30
Wellen Wellen
Zwarte Leeuw Zwarte Leeuw
19:30
Bornem Bornem
Esperanza Pelt Esperanza Pelt
19:30
Sint-Lenaarts Sint-Lenaarts
Leopoldsburg Leopoldsburg
19:30
Tienen Tienen
Racing Mechelen Racing Mechelen
20:00
KFC Houtvenne KFC Houtvenne
Dom 24 Feb
Helson Helchteren Helson Helchteren
15:00
Lyra Lyra
Ternesse Ternesse
15:00
Bilzerse Waltwilder Bilzerse
Eendracht Termien Eendracht Termien
15:00
Betekom Betekom
Equipo / Puntos
1 Tienen TIE 49
2 Sint-Lenaarts SIN 39
3 KFC Houtvenne HOU 34
4 Wellen WEL 31
5 Lyra LYR 30
6 Helson Helchteren HEL 29
7 Betekom BET 27
8 Zwarte Leeuw ZWA 26
 
9 Eendracht Termien EEN 24
10 Bornem BOR 23
11 Leopoldsburg LEO 23
12 Ternesse TER 23
13 KFC Nijlen NIL 21
14 Esperanza Pelt ESP 19
15 Bilzerse Waltwilder BIL 18
16 Racing Mechelen RAC 17

Follow BeSoccer on Facebook