noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Marloie Sport
  • Woluwe
  • Racing Mechelen
  • La Calamine
  • Grimbergen
  • Eendracht Wervik
  • Eendracht Zele
  • Herk
  • Wielsbeke
  • Lorraine Arlon
  • Waterloo
  • Jeunesse Tamines
  • Berlare
  • Leopoldsburg
  • Racing Waregem
  • Sassport Boezinge
  • Ethe Belmont
  • Grand-Leez
  • Peruwelz
  • Antonia
  • La Roche
  • Kruibeke
Grupo 2
Sab 14 Mar
Jeunesse Tamines Jeunesse Tamines
20:00
Beauraing Beauraing
Dom 15 Mar
Rhisnes Rhisnes
15:00
Loyers Loyers
Nismes Nismes
15:00
Fernelmont-Hemptinne Fernelmont-Hemptin
Profondeville Profondeville
15:00
Wépion Wépion
Biesme Biesme
15:00
Andennais Andennais
Condruzien Condruzien
15:00
Es de la Moligneé Moligneé
Chevetogne Chevetogne
15:00
De Neffe De Neffe
Grand-Leez Grand-Leez
15:00
Pesche Pesche
Equipo / Puntos
1 Jeunesse Tamines JEU 63
2 Nismes NIS 47
3 Grand-Leez GRA 41
4 Chevetogne CHE 39
5 Loyers LOY 36
6 Biesme BIE 35
7 Fernelmont-Hemptinne FEH 29
8 Es de la Moligneé MOL 28
 
9 Condruzien CON 28
10 Andennais AND 27
11 Beauraing BEA 27
12 De Neffe NEF 24
13 Rhisnes RHI 23
14 Profondeville PRO 19
15 Pesche PES 16
16 Wépion WEP 7
Grupo 3
Dom 29 Mar
Gilly Gilly
15:00
Olympic Warcoing Olympic Warcoing
Belœil Belœil
15:00
Montignies Montignies
Peruwelz Peruwelz
15:00
Hornu Hornu
Soignies Sports Soignies Sports
15:00
RAS Monceau RAS Monceau
Antoing Antoing
15:00
Le Roeulx Le Roeulx
Binche Binche
15:00
Snef-Tyber Snef-Tyber
SC Paturages SC Paturages
15:00
Molenbaix Molenbaix
Houdeng Houdeng
15:00
Solre-sur-Sambre Solre-sur-Sambre
Equipo / Puntos
1 Binche BIN 61
2 Solre-sur-Sambre SOL 41
3 Le Roeulx LER 41
4 RAS Monceau RMO 40
5 Hornu HOR 38
6 Molenbaix MOL 36
7 Soignies Sports SOI 34
8 Belœil BEL 33
 
9 Peruwelz PER 30
10 Snef-Tyber ASS 26
11 Montignies MON 25
12 Houdeng HOU 25
13 Antoing ANT 24
14 Gilly RFC 19
15 SC Paturages SCP 18
16 Olympic Warcoing OLY 15
Grupo 4
Sab 07 Mar
Sint-Dymphna Sint-Dymphna
2-3
De Kempen De Kempen
KFC Nijlen KFC Nijlen
3-0
Berg en Dal Berg en Dal
Oppuurs Oppuurs
3-3
Antonia Antonia
KFC Lille KFC Lille
2-0
VC Herentals VC Herentals
Racing Mechelen Racing Mechelen
2-1
Wezel Wezel
GBA Kontich GBA Kontich
3-1
Eendracht Zoersel Eendracht Zoersel
Dom 08 Mar
Ternesse Ternesse
2-3
Gravenwezel Gravenwezel
Hoboken Hoboken
1-1
Berlaar-Heikant Berlaar-Heikant
Equipo / Puntos
1 KFC Lille LIL 62
2 Racing Mechelen RAC 55
3 De Kempen DEK 53
4 Berlaar-Heikant BER 45
5 KFC Nijlen NIL 45
6 Berg en Dal BED 43
7 Oppuurs OPP 38
8 Wezel WEZ 35
 
9 Ternesse TER 33
10 Antonia ANT 31
11 GBA Kontich GBA 27
12 Eendracht Zoersel KFC 26
13 VC Herentals VCH 25
14 Gravenwezel SKS 24
15 Hoboken HOB 19
16 Sint-Dymphna SID 14
Grupo 7
Sab 25 Abr
Sartoise Sartoise
20:00
Marloie Sport Marloie Sport
Saint-Hubert Saint-Hubert
20:00
Jeunesse Freylangeoise Jeunesse
Lorraine Arlon Lorraine Arlon
20:00
Libramontois Libramontois
Dom 26 Abr
Nassogne Nassogne
15:00
Gouvy Gouvy
Florenville Florenville
15:00
Chaumont Chaumont
Vaux-Noville Vaux-Noville
15:00
Ethe Belmont Ethe Belmont
Saint-Louis-Saint-Léger Saint-Louis-Saint-
15:00
La Roche La Roche
Equipo / Puntos
1 Marloie Sport MAR 36
2 Gouvy GOU 36
3 Libramontois LIB 34
4 Saint-Hubert RFC 30
5 Ethe Belmont EBE 28
6 Vaux-Noville VAU 25
7 Jeunesse Freylangeoise JEU 25
 
8 Lorraine Arlon LOR 23
9 La Roche LAR 22
10 Sartoise SAR 20
11 Florenville FLO 20
12 Chaumont CHA 10
13 Nassogne NAS 6
14 Saint-Louis-Saint-Léger SAI 1
Grupo 8
Sab 14 Mar
Berlare Berlare
19:30
Eendracht Aalter Eendracht Aalter
Jong Zulte Jong Zulte
19:30
Elene-Grotenberge Elene-Grotenberge
Haasdonk Haasdonk
20:00
Excelsior Mariakerke Excelsior
Dom 15 Mar
HO Kalken HO Kalken
15:00
Dendermonde Dendermonde
Appelterre Appelterre
15:00
Kruibeke Kruibeke
Eendracht Zele Eendracht Zele
15:00
Denderhoutem Denderhoutem
Ardennen Ardennen
15:00
Latem Latem
Bambrugge Bambrugge
15:00
Adegem Adegem
Equipo / Puntos
1 Appelterre APP 56
2 Bambrugge BAM 55
3 Elene-Grotenberge EEG 45
4 HO Kalken HOK 42
5 Eendracht Aalter AAL 42
6 Dendermonde DEN 40
7 Denderhoutem DEN 36
8 Eendracht Zele EEN 35
 
9 Jong Zulte JZU 35
10 Excelsior Mariakerke KSC 33
11 Ardennen ARD 31
12 Latem FCS 29
13 Berlare BER 28
14 Adegem ADE 22
15 Haasdonk HAA 19
16 Kruibeke KRU 14

Follow BeSoccer on Facebook