noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Novara Calcio
  • Cesena
  • Teramo
  • Casertana
  • Vicenza
  • Alessandria
  • Avellino
  • Bari 1908
  • Como
  • Pontedera
  • Modena
  • Pro Vercelli
  • Ternana Calcio
  • Catanzaro
  • Renate
  • Fano
  • Carpi
  • AC Monza
  • Rimini
  • Sudtirol
  • Paganese
  • Feralpisalò
  • Serie C
  • Grupo 1
  • 2019/2020
Grupo 1
Sab 19 Oct
Pro Patria Pro Patria
1-1
Pro Vercelli Pro Vercelli
Pianese Pianese
1-1
AC Monza AC Monza
AC Arezzo AC Arezzo
1-1
Alessandria Alessandria
Dom 20 Oct
Pistoiese Pistoiese
15:00
Giana Erminio Giana Erminio
Pergolettese Pergolettese
15:00
Siena Siena
Novara Calcio Novara Calcio
15:00
Carrarese Carrarese
Gozzano Gozzano
15:00
Olbia Calcio Olbia Calcio
Como Como
15:00
Pontedera Pontedera
Juventus Sub 23 Juventus Sub 23
17:30
Renate Renate
AlbinoLeffe AlbinoLeffe
17:30
Lecco Lecco
Equipo / Puntos
1 AC Monza ASS 25
2 Renate REN 20
3 Alessandria USA 19
4 Pontedera PON 18
5 Carrarese CAR 16
6 Pro Patria PRO 16
7 Novara Calcio NOV 14
8 Siena SIE 14
9 Como COM 13
10 Pianese PIA 12
 
11 Pro Vercelli LEO 12
12 Pistoiese PIS 10
13 AC Arezzo PEN 10
14 AlbinoLeffe ABN 9
15 Juventus Sub 23 JS2 9
16 Gozzano GOZ 8
17 Olbia Calcio OLB 7
18 Lecco LEC 6
19 Giana Erminio GER 5
20 Pergolettese PER 4
Grupo 2
Sab 19 Oct
Sudtirol Sudtirol
3-0
AS Gubbio 1910 AS Gubbio 1910
Ravenna Calcio Ravenna Calcio
1-2
Arzignano Valchiampo Arzignano
SS Sambenedettese Calcio Sambenedettese
2-1
Virtus Verona Virtus Verona
Dom 20 Oct
Imolese Imolese
15:00
Feralpisalò Feralpisalò
Rimini Rimini
15:00
Cesena Cesena
Triestina Triestina
15:00
Padova Padova
Vis Pesaro Vis Pesaro
17:30
Piacenza Piacenza
Carpi Carpi
17:30
Fano Fano
Vicenza Vicenza
17:30
Reggiana Reggiana
Lun 21 Oct
Modena Modena
20:45
Fermana Fermana
Equipo / Puntos
1 Padova PAD 22
2 SS Sambenedettese Calcio SSS 21
3 Reggiana REG 19
4 Sudtirol FCS 19
5 Vicenza VIC 18
6 Piacenza PIA 17
7 Carpi CAR 17
8 Virtus Verona VIR 13
9 Ravenna Calcio RAV 13
10 Feralpisalò FER 12
 
11 Modena MOD 10
12 Triestina TRI 10
13 Cesena CES 10
14 Fano FAN 10
15 Vis Pesaro VIS 8
16 Fermana FER 8
17 Arzignano Valchiampo UAR 8
18 Rimini RIM 7
19 AS Gubbio 1910 ASG 6
20 Imolese IMO 5
Grupo 3
Sab 19 Oct
Picerno Picerno
0-0
Virtus Francavilla Virtus Francavilla
Viterbese Viterbese
6-1
Rende Rende
Dom 20 Oct
MonoPoli MonoPoli
15:00
Reggina Reggina
Bisceglie Bisceglie
15:00
Ternana Calcio Ternana Calcio
Sicula Leonzio Sicula Leonzio
15:00
Rieti Rieti
US Vibonese Calcio Vibonese Calcio
15:00
Catania Catania
Avellino Avellino
15:00
Bari 1908 Bari 1908
Catanzaro Catanzaro
17:30
Potenza Calcio Potenza Calcio
SS Cavese 1919 SS Cavese 1919
17:30
Casertana Casertana
Teramo Teramo
17:30
Paganese Paganese
Equipo / Puntos
1 Potenza Calcio RPO 20
2 Reggina REG 19
3 MonoPoli MON 19
4 Ternana Calcio TER 19
5 Bari 1908 BAR 17
6 Viterbese VIT 17
7 Catanzaro FCC 16
8 Paganese PAG 15
9 Casertana CAS 13
10 Virtus Francavilla FRA 13
 
11 Picerno PIC 13
12 Catania CAT 12
13 US Vibonese Calcio USV 11
14 SS Cavese 1919 SSC 11
15 Avellino AVE 10
16 Teramo TER 9
17 Bisceglie BIS 9
18 Sicula Leonzio SIC 6
19 Rieti RIE 2
20 Rende REN 2

Follow BeSoccer on Facebook