noscript image
  • Cesena
  • Bari 1908
  • Avellino
  • Como
  • Modena
  • Latina
  • Santarcangelo
  • Tuttocuoio
  • Messina
  • Mantova
  • Savona
  • Forli
  • Sassari Torres
  • Reggiana
  • Prato
  • Città di Campobasso
  • Campodarsego
  • Gavorrano
  • Delta Porto Tolle
  • Taranto
  • Lupa Roma
  • San Marino Calcio
  • Serie D
  • Grupo 1
  • 2018/2019
Grupo 1
Dom 20 Ene
Arconatese Arconatese
1-1
Folgore Caratese Folgore Caratese
AS Bra AS Bra
1-2
Borgosesia Borgosesia
Borgaro Nobis Borgaro Nobis
2-1
Pro Dronero Pro Dronero
Lecco Lecco
1-1
Casale Casale
Ligorna Ligorna
3-0
Inveruno Inveruno
Bustese Milano City FC Bustese Milano Ci.
1-1
Fezzanese Fezzanese
Sestri Levante Sestri Levante
3-3
Lavagnese Lavagnese
Stresa Stresa
0-2
Chieri Chieri
Sanremo Sanremo
2-0
Savona Savona
Equipo / Puntos
1 Lecco LEC 49
2 Sanremo SAN 41
3 Casale CAS 39
4 Savona SAV 38
5 Ligorna LIG 33
6 Chieri CHI 31
7 Inveruno INV 30
8 Folgore Caratese FOL 27
9 Lavagnese LAV 25
 
10 AS Bra ASD 25
11 Borgosesia BOR 25
12 Fezzanese FEZ 24
13 Sestri Levante SES 23
14 Bustese Milano City FC BUS 20
15 Arconatese ARC 18
16 Stresa STR 14
17 Pro Dronero APD 14
18 Borgaro Nobis BOR 9
Grupo 2
Dom 20 Ene
Caravaggio Caravaggio
1-2
Darfo Boario Darfo Boario
Como Como
1-1
Olginatese Olginatese
Legnago Salus Legnago Salus
1-0
Ambrosiana Ambrosiana
Mantova Mantova
1-0
Scanzorosciate Scanzorosciate
Pontisola Pontisola
1-1
Virtus Bergamo Virtus Bergamo
Pro Sesto Pro Sesto
2-2
Caronnese Caronnese
Rezzato Rezzato
3-1
Sondrio Sondrio
Villa d'Almè Villa d'Almè
0-0
Ciserano Ciserano
Seregno Seregno
1-0
Villafranca Villafranca
Equipo / Puntos
1 Mantova MAN 51
2 Como COM 49
3 Pro Sesto PRO 41
4 Rezzato REZ 41
5 Caronnese CAR 38
6 Virtus Bergamo VBE 30
7 Villa d'Almè VIL 28
8 Pontisola PON 26
9 Sondrio SON 25
 
10 Seregno SER 24
11 Darfo Boario DAR 22
12 Caravaggio CAR 21
13 Ciserano CIS 19
14 Legnago Salus LEG 19
15 Villafranca VIL 17
16 Ambrosiana GSD 17
17 Scanzorosciate SCA 14
18 Olginatese OLG 9
Grupo 3
Dom 20 Ene
Belluno Belluno
0-2
Delta Porto Tolle Delta Porto Tolle
Arzignano Valchiampo Arzignano
2-0
Levico Levico
Montebelluna Montebelluna
1-1
Union Feltre Union Feltre
Campodarsego Campodarsego
2-0
AC Este AC Este
Cartigliano Cartigliano
1-1
Virtus Don Bosco Virtus Don Bosco
Clodiense Clodiense
2-1
Sandonà Sandonà
St. Georgen St. Georgen
1-0
Adriese Adriese
Tamai Tamai
0-2
Chions Chions
Trento Trento
3-2
Cjarlins Muzane Cjarlins Muzane
Equipo / Puntos
1 Adriese SDA 39
2 Campodarsego CAM 36
3 Arzignano Valchiampo UAR 36
4 Union Feltre UNI 34
5 Delta Porto Tolle DEL 32
6 Chions CHI 30
7 AC Este ACE 29
8 Montebelluna MON 28
9 Virtus Don Bosco VDB 28
 
10 Cjarlins Muzane CJA 25
11 Cartigliano CAR 25
12 Sandonà SAN 23
13 Belluno BEL 22
14 St. Georgen STG 22
15 Levico LEV 20
16 Trento TRE 16
17 Clodiense CLO 16
18 Tamai TAM 13
Grupo 4
Dom 20 Ene
Axys Zola Axys Zola
3-3
Sasso Marconi Sasso Marconi
Pol. Ciliverghe Pol. Ciliverghe
1-0
Calvina Calvina
Crema Crema
1-1
Fiorenzuola Fiorenzuola
Fanfulla Fanfulla
4-3
Pavia Pavia
Lentigione Lentigione
1-2
Pergolettese Pergolettese
Mezzolara Mezzolara
2-3
Adrense Adrense
OltrepòVoghera OltrepòVoghera
0-2
Modena Modena
Reggiana Reggiana
1-0
Classe Classe
Vigor Carpaneto Vigor Carpaneto
1-1
San Marino Calcio San Marino Calcio
Equipo / Puntos
1 Pergolettese PER 44
2 Modena MOD 42
3 Reggiana REG 40
4 Vigor Carpaneto USD 35
5 Fanfulla FAN 35
6 Fiorenzuola FIO 32
7 Crema CRE 28
8 Pavia PAV 26
9 Mezzolara MEZ 24
 
10 Lentigione LEN 22
11 San Marino Calcio SAN 22
12 Adrense ADR 22
13 Sasso Marconi ASD 21
14 Axys Zola AXY 20
15 Pol. Ciliverghe PSM 19
16 Calvina CAL 19
17 OltrepòVoghera ASD 16
18 Classe CLA 15
Grupo 6
Dom 06 Ene
Vastese Vastese
2-1
Matelica Calcio Matelica Calcio
Savignanese Savignanese
2-1
Santarcangelo Santarcangelo
San Nicolò San Nicolò
1-0
Castelfidardo Calcio Castelfidardo
Cesena Cesena
3-1
Avezzano Avezzano
Pineto Pineto
0-0
Francavilla Calcio Francavilla Calcio
Montegiorgio Montegiorgio
1-0
Sammaurese Sammaurese
Jesina Jesina
0-0
Recanatese Recanatese
Mié 23 Ene
Real Giulianova Real Giulianova
14:30
Olympia Agnonese Olympia Agnonese
Mié 30 Ene
Isernia Isernia
14:30
Forli Forli
Città di Campobasso Città Campobasso
14:30
Sangiustese Sangiustese
Equipo / Puntos
1 Cesena CES 47
2 Matelica Calcio MAT 40
3 Pineto PIN 33
4 Recanatese REC 33
5 Sangiustese SAN 33
6 Francavilla Calcio FRA 31
7 San Nicolò SAN 31
8 Vastese ASD 26
9 Montegiorgio MON 26
10 Sammaurese SAM 25
 
11 Savignanese SAV 24
12 Real Giulianova GIU 24
13 Città di Campobasso CAM 23
14 Avezzano AVE 21
15 Santarcangelo SAN 21
16 Jesina JES 20
17 Forli FOR 19
18 Olympia Agnonese OLY 17
19 Isernia ISE 17
20 Castelfidardo Calcio CAS 13
Grupo 7
Dom 06 Ene
Aprilia Aprilia
1-2
Vis Artena Vis Artena
Latte Dolce Latte Dolce
3-0
Budoni Budoni
Nuova Monterosi Nuova Monterosi
1-0
Trastevere Trastevere
Lanusei Lanusei
2-0
Sassari Torres Sassari Torres
Città di Anagni Città di Anagni
1-2
Albalonga Albalonga
Castiadas Castiadas
1-1
Ostia Mare Ostia Mare
Cassino Cassino
4-1
Anzio Anzio
Flaminia Flaminia
4-1
Lupa Roma Lupa Roma
Avellino Avellino
2-0
Ladispoli Ladispoli
SFF Atletico SFF Atletico
1-1
Latina Latina
Equipo / Puntos
1 Lanusei LAN 44
2 Trastevere TRA 41
3 Latte Dolce ULD 40
4 Albalonga ALB 37
5 Avellino AVE 37
6 Nuova Monterosi ANM 37
7 SFF Atletico SFF 34
8 Cassino SSC 33
9 Aprilia APR 31
10 Vis Artena VIS 29
 
11 Latina LAT 27
12 Flaminia FLA 23
13 Ostia Mare OST 22
14 Città di Anagni ANA 21
15 Ladispoli LAD 21
16 Budoni BUD 19
17 Sassari Torres SAS 18
18 Castiadas CAS 16
19 Lupa Roma LRO 16
20 Anzio ANZ 8
Grupo 8
Dom 20 Ene
Città di Fasano Città di Fasano
1-2
Picerno Picerno
Gragnano Gragnano
0-2
Taranto Taranto
Nola 1925 Nola 1925
1-2
Sorrento Sorrento
Sarnese Sarnese
1-0
Nardò Nardò
Team Altamura Team Altamura
2-0
Granata 1924 Granata 1924
Audace Cerignola Audace Cerignola
2-1
US Bitonto US Bitonto
Fidelis Andria Fidelis Andria
1-0
FC Francavilla 1931 Francavilla 1931
Gravina Gravina
2-2
Gelbison Gelbison
FC Savoia 1908 FC Savoia 1908
1-0
Pomigliano Pomigliano
Equipo / Puntos
1 Picerno PIC 44
2 Audace Cerignola AUD 43
3 Taranto TAR 39
4 Team Altamura ASD 35
5 Fidelis Andria FIA 32
6 FC Savoia 1908 FCS 32
7 US Bitonto USB 30
8 Città di Fasano ASF 28
9 FC Francavilla 1931 FCF 26
 
10 Gelbison GEL 25
11 Nardò NAR 25
12 Nola 1925 HYR 24
13 Gravina FBC 22
14 Gragnano GRA 21
15 Sorrento SOR 20
16 Sarnese SAR 18
17 Pomigliano POM 11
18 Granata 1924 AEE 8
Grupo 9
Sab 19 Ene
Igea Virtus Igea Virtus
0-2
Palmese Palmese
Acireale Acireale
2-0
Rotonda Rotonda
Dom 20 Ene
Cittanovese Cittanovese
3-2
Bari 1908 Bari 1908
Castrovillari Castrovillari
2-1
Troina Troina
Gela Gela
1-2
Portici Portici
Città di Messina Città di Messina
0-1
Nocerina Nocerina
Locri 1909 Locri 1909
1-0
Roccella Roccella
Marsala Marsala
1-1
Messina Messina
Turris Neapolis Turris Neapolis
2-0
Sancataldese Sancataldese
Equipo / Puntos
1 Bari 1908 BAR 49
2 Turris Neapolis TUR 42
3 Marsala MAR 32
4 Castrovillari USC 31
5 Cittanovese CCI 31
6 Portici POR 30
7 Palmese PAL 29
8 Nocerina NOC 29
9 Gela GEL 28
 
10 Acireale ACI 27
11 Troina ASD 26
12 Locri 1909 LOC 25
13 Sancataldese SAN 22
14 Città di Messina CIT 22
15 Roccella ROC 22
16 Messina MES 21
17 Igea Virtus FCI 14
18 Rotonda ROT 10

Follow BeSoccer on Facebook