noscript image
Primera División
Vie 14 Dic
Celta Celta
21:00
Leganés Leganés
Sab 15 Dic
Getafe Getafe
13:00
R. Sociedad R. Sociedad
Real Valladolid Real Valladolid
16:15
Atlético Atlético
Real Madrid Real Madrid
18:30
Rayo Vallecano Rayo Vallecano
Eibar Eibar
20:45
Valencia Valencia
Dom 16 Dic
Sevilla Sevilla
12:00
Girona Girona
Espanyol Espanyol
16:15
Real Betis Real Betis
Huesca Huesca
18:30
Villarreal Villarreal
Levante Levante
20:45
Barcelona Barcelona
Lun 17 Dic
Alavés Alavés
21:00
Athletic Athletic
Equipo / Puntos
1 Barcelona FCB 31
2 Sevilla SEV 28
3 Atlético ATM 28
4 Real Madrid RMA 26
5 Alavés ALA 24
6 Levante LEV 22
7 Real Betis BET 22
8 Getafe GET 21
9 Girona GIR 21
10 Espanyol ESP 21
 
11 Celta CEL 20
12 Real Valladolid VAD 20
13 R. Sociedad RSO 19
14 Eibar EIB 19
15 Valencia VCF 18
16 Leganés LEG 17
17 Villarreal VIL 14
18 Athletic ATH 14
19 Rayo Vallecano RAY 10
20 Huesca HUE 7
Segunda División
Vie 14 Dic
Málaga Málaga
21:00
Cádiz Cádiz
Sab 15 Dic
Granada CF Granada CF
16:00
Real Oviedo Real Oviedo
Numancia Numancia
18:00
Albacete Albacete
Reus Deportiu Reus Deportiu
18:00
Córdoba Córdoba
Real Sporting Real Sporting
20:00
Mallorca Mallorca
Dom 16 Dic
Rayo Majadahonda Rayo Majadahonda
12:00
Elche Elche
Osasuna Osasuna
16:00
Alcorcón Alcorcón
Las Palmas Las Palmas
18:00
Tenerife Tenerife
Extremadura UD Extremadura UD
18:00
Gimnàstic Tarragona Gimnàstic
Almería Almería
20:00
Lugo Lugo
Deportivo Deportivo
20:30
Real Zaragoza Real Zaragoza
Equipo / Puntos
1 Granada CF GRA 34
2 Alcorcón ALC 33
3 Deportivo DEP 32
4 Málaga MAL 32
5 Albacete ALB 31
6 Cádiz CAD 29
7 Mallorca MLL 27
8 Osasuna OSA 26
9 Las Palmas UDL 23
10 Almería ALM 23
11 Real Oviedo ROV 23
 
12 Real Sporting SPO 22
13 Numancia NUM 21
14 Rayo Majadahonda MAJ 20
15 Lugo LUG 19
16 Extremadura UD EXT 17
17 Tenerife CDT 17
18 Elche ELC 17
19 Real Zaragoza ZAR 16
20 Reus Deportiu REU 16
21 Córdoba CCF 13
22 Gimnàstic Tarragona GIM 10
Grupo 2
Sab 15 Dic
Leioa Leioa
16:00
SCD Durango SCD Durango
Amorebieta Amorebieta
16:30
Barakaldo Barakaldo
Bilbao Ath. Bilbao Ath.
17:00
CD Calahorra CD Calahorra
Dom 16 Dic
Tudelano Tudelano
12:00
Sporting B Sporting B
Real Oviedo B Real Oviedo B
15:45
Izarra Izarra
Gimnástica Torrelavega Gimnástica
17:00
Langreo Langreo
CD Vitoria CD Vitoria
17:00
Real Unión de Irún Real Unión Irún
SD Gernika SD Gernika
17:00
Racing Racing
UD Logroñés UD Logroñés
17:00
Arenas de Getxo Arenas de Getxo
R. Sociedad B R. Sociedad B
18:00
Mirandés Mirandés
Equipo / Puntos
1 Racing RAC 39
2 Barakaldo BAR 33
3 Mirandés MIR 30
4 Real Oviedo B ROB 28
5 Sporting B SPB 26
6 UD Logroñés UDL 26
7 Leioa LEI 26
8 CD Calahorra CLH 23
9 Bilbao Ath. ATH 22
10 Langreo UPL 22
 
11 Arenas de Getxo ARE 22
12 R. Sociedad B RSO 20
13 Izarra IZA 19
14 Real Unión de Irún RUN 18
15 SCD Durango CDU 14
16 Gimnástica Torrelavega GIM 13
17 Amorebieta SDA 13
18 SD Gernika GER 12
19 CD Vitoria CDV 11
20 Tudelano TUD 11
Grupo 3
Sab 15 Dic
CF Peralada-Girona B Peralada-Girona
16:00
CD Castellón CD Castellón
Villarreal B Villarreal B
16:00
At. Levante At. Levante
Barcelona B Barcelona B
18:00
Lleida Esportiu Lleida Esportiu
Dom 16 Dic
Conquense Conquense
12:00
Hércules Hércules
CD Ebro CD Ebro
12:00
Teruel Teruel
At. Baleares At. Baleares
12:00
Badalona Badalona
Espanyol B Espanyol B
12:00
Cornellà Cornellà
Olot Olot
16:30
Ejea Ejea
Sabadell Sabadell
17:00
Alcoyano Alcoyano
Ontinyent CF Ontinyent CF
17:15
Valencia Mestalla Valencia Mestalla
Equipo / Puntos
1 Lleida Esportiu LLE 33
2 Hércules HER 30
3 Villarreal B VIL 29
4 At. Baleares ATL 28
5 Cornellà COR 25
6 Sabadell SAB 25
7 Barcelona B FCB 24
8 Espanyol B RCD 21
9 At. Levante LEV 20
10 Olot OLO 20
 
11 Badalona BAD 19
12 Conquense UBC 18
13 Ejea EJE 18
14 Alcoyano ALC 18
15 CD Ebro CDE 17
16 Ontinyent CF ONT 17
17 Valencia Mestalla VAL 15
18 Teruel TER 15
19 CD Castellón CAS 13
20 CF Peralada-Girona B PER 13
Grupo 1
Sab 15 Dic
Ourense UD Ourense UD
18:30
Arenteiro Arenteiro
Dom 16 Dic
Porriño Industrial Porriño
12:00
Choco Choco
Silva SD Silva SD
12:15
Ourense CF Ourense CF
Alondras CF Alondras CF
16:30
Polvorín FC Polvorín FC
Barco Barco
17:00
Boiro Boiro
Compostela Compostela
17:00
Ribadumia Ribadumia
Arosa Arosa
17:00
Racing C. Villalbés Racing Villalbés
Racing Ferrol Racing Ferrol
17:00
Laracha Laracha
Bergantiños FC Bergantiños FC
17:00
Céltiga FC Céltiga FC
UD Paiosaco-Hierros Paiosaco-Hierros
17:30
Somozas Somozas
Equipo / Puntos
1 Bergantiños FC BER 38
2 Racing Ferrol RCF 34
3 Barco BAR 33
4 Compostela COM 32
5 Ourense UD OUR 31
6 Arosa ARO 27
7 Alondras CF ALO 23
8 Laracha LAR 23
9 Ourense CF PON 20
10 Somozas SOM 20
 
11 UD Paiosaco-Hierros UPH 20
12 Choco CHO 19
13 Boiro BOI 18
14 Ribadumia RIB 18
15 Polvorín FC POL 17
16 Arenteiro ARE 17
17 Silva SD SIL 16
18 Racing C. Villalbés RCV 14
19 Céltiga FC CEL 14
20 Porriño Industrial POR 8

Follow BeSoccer on Facebook